Výstava panenek

9. prosince 2011 v 23:04 | Proxima |  Lifestyle

V neděli 4. prosince jsme se v nepočetné (konkrétně čtyřčlenné) skupince vypravily na výstavu panenek do Národního domu na Vinohradech. Napoprvé jsem zvolily špatnou budovu - a kupodivu se do ní dostaly. Bylo to totiž divadlo a kulisáci nás považovali za vystupující, takže nás ochotně pustili dovnitř. Po zjištění, že tam asi žádná výstava není, jsme měly trochu potíže dostat se ven, ale povedlo se. A napodruhé už jsme vlezly do správné budovy a správným vchodem.
Výstava byla neveliká, ale zato pěkná. Všechny panenky byly vystavené v jednom velkém sále a převládali výrobci z Ruska. Návštěvnící byli pochopitelně z velké části Češi, ale našlo se tam i pár Japonek a Rusek. Myslím, že jsme ani nebudily moc pozornosti - taky aby, když se tam třeba procházela slečna s asi třiceticentimetrovou elfí čepičkou (á la Santovi skřítci, ne Legolas). Pnaneky byly různé - porcelánové, jílové, látkové, dřevěné... Nechyběly ani BJD "stylově" posazené ve spodním prádle do nábytku ze silikonové šlehačky. Víc už mě vyděsily jen panenky, které sice byly krásné, ale seděly s prominutím rozcapené jako holky z vykřičených domů a měly do detailu vymodelované pohlavní orgány (pokud vás to zajímá, tak byly vyholené). A ne že se do mě pustíte, že to mám za to, že koukám, kam nemám. To vážně nešlo přehlédnout. A psycho také byly hlavičky panenek v košíku...
Kočka Šklíba se okamžitě stala naším miláčkem, tedy minimálně do chvíle, kdy jsme si všimly ceny. Já už jsem ji raději zapomněla.
Některé panenky vypadaly úplně jako živé, až mi běhal mráz po zádech.
A tématické panenky mi vyrazily dech, byly nádherné!
Ve vedlejších sálech pak byly vystaveny šaty inspirované českými regiony od návrhářky Berg, patchwork a quilting od Ruských švadlenek a také se tam nacházely prodejní stánky s látkami a kutícími potřebami. Líbil se mi italský satém s růžemi. 1400 Kč/metr se mi už tak moc nelíbilo T_T.
 


Komentáře

1 Petra Éliarosa Petra Éliarosa | 10. prosince 2011 v 10:49 | Reagovat

Díky moc za reportáž a za fotky! Velmi ráda bych tu výstavu viděla, žel Prahu mám moc daleko.

2 Miwako Miwako | 15. prosince 2011 v 22:28 | Reagovat

Jen pro spravnost ty saty inspirovane ceskymi regiony byla prace ceskych navrharskych skol pod vedenim Jany Berg... Nektere regiony byli ale hrozne...

3 Proxima Proxima | E-mail | 16. prosince 2011 v 23:20 | Reagovat

[2]: Aha, díky za upřesnění ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama