Tělové oční stíny, set na úpravu obočí

28. listopadu 2011 v 1:03 | Proxima |  Kosmetika - tipy


1) Max Factor: MAX EFFECT Mono eye shadow v odstínu 02 Crème Champagne a

Astor: MATTE&SHINE EYESHADOW v odstínu 840 CHAMPAGNE


Sehnat tělový oční stín není až tak snadné, jak to vypadá. Momentálně je má skoro každá značka, ale když jsem je sháněla před půl rokem, nikde nebyly. Nakonec jsem si tedy koupila ony dva výše uvedené, protože jednak byly ve slevě, jednak jsem usoudila, že bude rozumné se předzásobit na období, kdy zase z prodejen zmizí.

Co se týče odstínu, tak pro průměrně snědou pleť jsou oba dva vhodné jako velmi přirozené stíny v tělové barvě. Max Factor vypadá v krabičce matně, ale po nanesení na kůži se malinko leskne, což je fajn - odráží světlo a rozzáří vás, ale neblýskáte se jako disko koule. Stín od Astor je vlastně duo - jeden stín je matný a druhý o něco málo třpytivější, než ten od Max Factoru.

Oba stíny mají kvalitu dobrou (ten od MF se vyrábí v Německu, od Astoru v Číně) - při použití primeru vydrží na očích celý den a neusazují se ve vráskách. Jediné, co mi přijde rozdílné, je, že ten od Astoru se mi štětcem velmi dobře nanáší - jakoby byl měkčí a lépe ulpíval na štětci. Naopak ten od MF je jakoby tužší a na štětec se mu tolik nechce, takže mi to s ním dá trochu víc práce. Snažila jsem se najít složení, ale nepovedlo se, tudíž nemohu předložit žádnou vědeckou teorii, proč mi to tak připadá. Rozhodně mohu oba stíny doporučit. Zároveň jsem si všimla, že Seshora nyní také má tělový oční stín (mono, kulatá krabička, 250 Kč myslím). Měla jsem od nich nějaký tělový stín v paletě a ten byl naprosto dokonalý - ale nevím, jestli tohle je ten samý.

Max Factor: 4/5

Astor: 4,5/5Catrice: set na úpravu obočí

Já si ho koupila v Německu asi za 150 Kč (v přepočtu) a je to můj nejlepší "kauf" z té doby.

Set obsahuje dva hnědé stíny (oba v takové šedavě hnědé - jedna popelavější, jedna tmavší), mini pinzetu a oboustranný štěteček-kartáček.

První, co se mi líbí, je, že je to i velmi praktický cestovní set. Potom mi obě barvy stínů připadají velmi přirozené a vhodné skoro pro všechny přirozené barvy obočí. Pinzeta samozřejmě patří do nižší cenové kategorie, ale vcelku normálně se s ní dají chloupky skutečně vytrhat. Štěteček a hřebínek mají také průměrnou kvalitu a obočí se s nimi bez problémů dá upravit. Jediné, na co je nutné si dávat pozor, je množství prášku na štětečku. Vždy ho nejprve pečlivě oklepte, protože jinak vám stín na obočí napadá po celém obličeji a raději nanášejte vícekrát menší množství než jednou velké. Oproti tužkám na oči má set výhodu, že vypadá přirozeněji - můžete si jednoduše obě barvy smíchat, smíchat je s očními stíny, snížit nebo zvýšit intenzitu… Já jsem se svou tužkou na obočí od Sephory sice spokojená, ale oproti tomuto setu má takový narezlý nádech, který občas vypadá malinko nepřirozeně.

A pochopitelně nejlepší je u tohoto setu porovnání kvality a ceny. Věřím, že set na obočí od Benefitu je mnohem lepší, ale stojí kolem 900 Kč.

Hodnocení: 4,5/5
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama