Minority Orchestra

16. listopadu 2011 v 1:23 | Proxima |  Lifestyle
Nedávno jsem se více méně náhodou na youtube proklikala ke skupině jménem Minority Orchestra. Přišlo mi, že by se jejich hudba mohla líbit příznivkyním stylu dolly-kei a rozhodla jsem se o nich napsat krátký článek. ^^

Ve skutečnosti je to tedy trochu složitější. Roku 1988 se 21. listopadu narodila jistá Koharu, (小春) která se naučila velmi dobře hrát na akordeon a postupně se stala členkou dvou různých projektů.
Koharu
Jedním z nich je pětičlenná dívčí skupina zvaná Minority Orchestra. Kromě Koharu, která hraje na akordeon, je v ní ještě hráčka na bicí, trumpetistka, saxofonistka, a hráčka na trombón. Sestava na Japonskou dívčí kapelu velmi netradiční, že? Hrají klezmer (http://cs.wikipedia.org/wiki/Klezmer) a cikánskou hudbu. Připadá mi to velmi zajímavé, protože ačkoliv je cikánská hudba velmi populární, o existenci klezmeru většina lidí vůbec neví. Proto je poměrně překvapivé, že tuto hudbu začala hrát zrovna skupina mladičkých Japonek.
Minority Orchestra
Zároveň je občas vidět video, kde společně se skupinou nebo i jen se samotnou Koharu vystupuje ještě dívka s mikádem, jež se myslím jmenuje Momo, která zpívá. Více méně vždycky, když je v tom videu i ona, je u něj nadpis "Charan-po-rantan", tudíž je možné, že se jedná ještě další projekt (Charan-po-rantan má i vlastní stránky, ale není moc jasné, co to vlastně je.)
Momo
Krom Japonska skupina vystupovala i v Anglii.

Druhý projekt je duo zvané Pranoi, které Koharu vytvořila se žonglérem Meguro Yosukem. Opět se jedná o poměrně netradiční nápad, protože živé vystoupení nějakého nástroje (obzvláště akordeonu) a žonglování je velmi vzácné.
Pranoi

Zdroje:
http://www.myspace.com/suttokodokkoi
http://minority-orche.jpn.org/mo/index.html
http://charan-po-rantan.o0o0.jp/index.html
http://pranoi.jpn.org/pn/

Obrázky pocházejí z myspace Koharu a oficiálních stránek Minority Orchestra
 


Komentáře

1 Minamino Shana Minamino Shana | 16. listopadu 2011 v 22:58 | Reagovat

yay ty vypadají úžasně .) musím si to poslechnout :)

2 Proxima Proxima | E-mail | 18. listopadu 2011 v 0:32 | Reagovat

[1]: Je to hodně netradiční :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama