Líčení - základ

1. září 2011 v 5:25 | Asinx, Nex, Proxima |  Kosmetika - návody


Jak jsem již zmiňovala, před časem jsme s Asinx a Nex vytvořily návod na líčení krok za krokem, tak doufáme, že se vám bude líbit a že vám k něčemu bude.

První bude podklad, protože ten je, myslím si, k naprosté většině líčení stejný. Následně jsem udělala co možná nejpřirozenější líčení především ke classic lolitě, dolly-kei či normálnímu oblečení, ten se tu objeví časem. A nakonec jsem ještě udělala pastelové líčení ke sweet lolitě, ale otázka je, co z něj je na fotkách dělaných již bez přítomnosti Asinx a za špatného světla vidět. Líčena je pouze (na fotografii) pravá strana obličeje.

Fialové linie značí oblast, v níž je daný produkt použit.

Modré linie ukazují směr případně délku tahů.


1) Před líčením

Ještě před samotným líčením mi připadá dobré ošetřit obličej pleťovou vodou, po jejím odpaření se (nebo vsáknutí se XD, bohužel kosmetickou chemii nemáme) natřít oblast pod očima sérem na okolí očí a zbytek obličeje denním pleťovým krémem. Tedy, sérum raději vklepávejte, taháním za kůži si údajně můžete narušit kolagen v mezibuněčné hmotě a zkazit si tak mladistvý vzhled (což ovšem řekla tuším Michelle Phan, nikoliv náš profesor histologie). Chvíli počkejte, až se krém opět nějakým způsobem dostane do vaší kůže, abyste nenanášeli líčící produkty na dosud "mastné a kluzké" podloží.

1) Nex bez make-upu


2) Báze

Opět citace M. Phan, báze údajně oddělí produkty pečující o váš obličej od těch maskujících. Nevím co je na tom pravdy, jediné, co mohu potvrdit je akt, že po použití báze máte povrch tváře hladší, což je jednak strašně super na dotek, když už tedy nepřidáte žádné další produkty, jednak se pak snáze nanáší další produkty.

Já mám ráda tuto od Dermacolu, malé balení stojí kolem 100 Kč, velké kolem 250 Kč, ale předpokládám, že to může být plus minus autobus, vzhledem k permanentním akcím drogerií. Dále jsem slyšela chválu i na podkladovou bázi od L'Oreal.

Natřete ji v co nejtenčí vrstvě rovnoměrně po celém obličeji, i těsně k očím pokud jste si tedy jistí, že z toho nebudete mít alergii nebo jiné nepříjemnosti).2) Nex s bází


3) Podklad pod oční stíny a korektor

Je cosi o konzistenci tužšího make-upu, co poměrně rychle "zaschne" a sníží to výskyt vrásek v záhybech víčka po nanesení stínů a zároveň budou barvy stínů jasnější, než kdybyste podklad nepoužili, a déle vydrží.

Já mám ráda tuhle od Benefitu, ačkoliv stojí přes 700 Kč. V době, kdy jsem si ji pořizovala, byla k mání především ona a pak báze od Too Faced, která se mi už od pohledu moc nelíbila. Teď dělá báze pod oční stíny každá druhá značka, takže si myslím, že máte velkou šanci objevit srovnatelně dobrý produkt za nižší cenu.

Při nanášení rozhodně platí "čím méně, tím lépe". I když má (alespoň ta moje) zdánlivě tuhou konzistenci, velmi snadno se roztírá, takže na poťupání celé oblasti vám stačí skutečně malinko. Pokud přemýšlíte, kolik to malinko je, tak odhadem asi půl zrnka čočky. Zpočátku několikrát ťupnu na oko, pak ťupky rozetřu a nakonec, aby všude bylo stejně, jemně vklepávám.

3) Nex s podkladem pod stíny
Bonus: Nex má psinu z toho, že se jí snažím vypíchnout oko :)4) Korektor oblasti očí

Upřímně, pravděpodobně existují i korektory "na celý obličej", ale podle mne je lepší používat je zvlášť. Jednak si myslím, že na oblast pod očima je lepší trochu méně tuhý, než na zbytek, jednak má obličej pod očima jinou barvu (alespoň u mne je bledší).

No, já mám ráda Erase Paste od Benefitu, ale stoprocentně najdete stejně dobrý i levnější.

Malým štětečkem na korektor udělejte nakolik ťupek v linii kruhů pod očima a rozetřete je kam až potřebujete, následně lehce vklepejte prsty.


4) Nex s Erase Paste

5) Korektor na pupínky, zarudlé oblasti apod.

Asi nepotřebuje vysvětlení… Asi je to věc názoru, ale mně připadá, že nejlepší je takový polotuhý. (takový, co má jakoby tuhou konzistenci, ale dá se snadno nanášet štětečkem). Tyčinky ani příliš tekuté korektory se mi nikdy neosvědčily.

Obvykle ho nejdřív nanesu na dané místo a pak ještě vklepu prsty, hlavně proto, aby vypadal nenápadněji.

Můj zatím nejoblíbenější je Boi-ing od Benefitu.

5) Nex s korektorem

4 a 5) Confessions of a Concealaholic - Benefit+; ty dvě kulaté mističky jsou 2 odstíny korektoru6) Podklad (= make-up)

Tohle je krok, který s klidem můžete vynechat, když nemáte čas, budete venku dlouho a víte, že podklad by to nepřežil ve zdraví, když se v létě moc potíte nebo chcete vypadat hodně přirozeně. Jinak máte na výběr v zásadě asi 4 typy produktů - klasické make-upy, tónovací krémy, BB cream nebo jenom rozjasňovaní krém - asi to bude znít trapně, ale například That Gal od Benefitu (fakt mě neplatí za reklamu), ačkoliv já ho preferuji jen na určité oblasti…

Je to na vás, co vám vyhovuje… Já osobně už asi do konce života, nebo alespoň do 25, zůstanu u BB creamu. Klasické make-upy mi nevyhovují, připadá mi, že vypadají hodně uměle, zvlášť přes léto a že nevydrží. Ale možná je to jen mojí pletí. Tónovací krém mám zatím jen od Oriflame, a zas tak moc mě neuchvátil, ale zato se přidávám k zástupu vyznavaček BB. Vypadá v rámci možností přirozeně, dělá se v miliardě variant, snadno se roztírá a připadá mi použitelný pro velké rozpětí tónů pleti (ten, kterým je nalíčená modelka, používám také - přitom jsem oproti ní hodně tmavá).

Nanáším ho prsty, přijde mi to rychlejší a efektivnější než štětcem, ale opět, spousta lidí používá naopak radši štětec. Snažím se nanést co nejtenčí vrstvu, a i když se říká, že by se měl make-up nanést až na krk, já to zas tak nepřeháním, protože vám pak snadno může ušpinit výstřih/límeček/ucho tašky. Takže ho obvykle máznu někam lehce pod bradu, a dál na krk ho doplním jen když mi to nakonec líčení přijde nutné. A pokud máte ofinu, a tudíž tendenci k mastnému čelu, neotravujte se v oblasti čela ani s pokladem, ani s pudrem. Já mám ofinu hustou a celkem dlouhou, takže všechny produkty jdou maximálně k obočí. U modelky to nešlo, jelikož ofinu nemá, takže v tom případě si dejte pozor, abyste nezapomněli na oblast blízko vlasům a uším či nosu ze spoda apod.

Někdy v budoucnu zkusím porovnat jednotlivé BB creamy, co mám, ale nevím, kdy se k tomu dostanu, ani přesně jak to udělám… Každopádně ten, který jsme použila u modelky a který patří mezi mé nejoblíbenější, je na fotce.6) Nex s BB creamem


7) Pudr

Pudr zmatní a jakoby "usadí" podklad. Naopak, pokud podklad vynecháte, malinkou sjednotí a vyhladí pleť také.

Někdo už přes BB cream pudr nedává, já ano. Malý tip, který mi přijde celkem užitečný pro bledší slečny či naopak pro ty, kdo chtějí trochu bledě vypadat, ale ne mít obličej bílý jako křída - kupte si nejsvětlejší pudr, který na vás ještě vypadá přirozeně, a bílý pudr třepa v gothic obchodech. Naneste pak štětcem přiměřené množství normálního pudru na celý obličej, včetně oblasti kolem očí, uší, atd. Normální množství je takové, že naberete pudr na štětec, oklepnete, nanesete a děláte tak dlouho, dokud vám obličej nepřipadá rovnoměrně zmatněný. Pak naneste ve velmi malých množstvích obdobným způsobem bílý pudr. Pokud ho nepoužijete moc, bude to vypadat přirozeně a vyřešíte tak problém, že jsou pudry na vás moc tmavé. Bílý pudr se také hodí na zjemnění přehnané tvářenky.

Já jsem použila pudry od Dermacolu a Stargazeru, teď by se údajně měly dát v Douglas parfumeriích koupit poměrně levné pudry od Clinique (do 200), jinak si myslím, že do pudru nemusíte investovat nijak enormní sumy.

7) Nex s pudrem

A zde máte ukázku, jak Nex vypadala po "classic lolita" líčení, které vám ukážu příště:

Příště:
8.9.2011
Classic loli líčení
 


Komentáře

1 Amne Amne | Web | 1. září 2011 v 12:49 | Reagovat

mě osobně chybí řasenka , ale jinak hezké :)

2 Proxima Proxima | 1. září 2011 v 13:13 | Reagovat

[1]: Děkuji, ale řasenka nechybí, jen se zatím nedostala do tohohle dílu - tvářenka, stíny, obočí, řasy atd. atd. bude všechno až toho 8. :)

3 Yekatěrina Yekatěrina | Web | 4. září 2011 v 15:47 | Reagovat

Děkuji za návod, strašně mě potěšily nové články. A mimochodem - Nex je opravdu krásná! ♥

4 Alice-chan Alice-chan | Web | 5. září 2011 v 18:42 | Reagovat

Skvělý návod. Až budu mít nějakou slavnostnější příležitost.
Běžně se nelíčím, protože mi to celé přijde zdlouhavé a zbytečné, protože to zas někde utřu a přítel mi opakuje že se mu líbím bez toho.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama