Classic loli líčení

8. září 2011 v 18:16 | Asinx, Nex, Proxima |  Kosmetika - návody

Zde je návod na classic loli líčení, které je myslím použitelné i k jinému oblečení (dolly…). Snažila jsem se, aby bylo co nejvíc přirozené a vhodné pro různé typy (jak jsme již zmínila, já se líčím úplně stejně).

1) Tvářenka

Někdo tvářenku dává až nakonec, někdo ji dává úplně jinam, někdo úplně jiný odstín… Mně to vyhovuje takto…a) Konturující tvářenka

Já ji nanáším pod lícní kosti, podél jejich linie a to v hnědé nebo oranžové barvě, případně místo ní použiji tmavý bronzer. Jelikož mám ono nepraktické 4-balení, nejdřív ji nanesu velmi malým štětečkem, a pak rozetřu do ztracena větším štětcem. Rozhodně to s ní nepřehánějte, lepší je obličej "nedokonkurovat", než na něm mít 2 tmavé šmouhy.

Co se týče odstínu, volím oranžový k opálenější pleti, bronzer, když chci pleť rozzářit a dodat barvu, hnědou celo ročně a tuto růžovo-hnědou buď v nejsvětlejším období nebo pro bledší typy, jako je Nex.

Myslím, že u tvářenky je OK jakákoliv značka, co je jakž takž kvalitní (nenakupujte o Vietnamců a v podezřelých obchodech, prosím, prosím - používají k barvení velmi často nepřiměřené množství těžkých kovů). Nevybírejte si žádné příliš jasné barvy, lepší je, když je to tlumenější hnědá/oranžová/…

Já jsem použila ten růžovo hnědý odstín z Sugarbomb od Benefitu.b) "Srdíčka"

Je hezké, když tváře (ta část, co vám vystoupne, když se smějete) mají přirozeně narůžovělou barvu. Vím, že hodně lidí nanáší růžovou tvářenku i na lícní kosti, ale já to tak nedělám, na ty dávám Brother nebo rozjasňovač, navíc mi přijde, že to vypadá trochu nepřirozeně.

Používám s klidem štětec na pudr, hlavně proto, že jsem se ještě nedostala k tomu koupit ten na tvářenku a ten můj tvrdí, že je použitelný na oboje.

Zde je škála odstínu podstatně větší - od světle růžové po korálovou. Nejsem moc velký fanda temně či jasně rudých, ale pokud víte, že k vaší pleti to vypadá dobře, není problém. Opět k tomuto stylu líčení sedí nejlépe nepříliš jasná, tlumená růžová nebo lehce korálová.

Já jsem nakombinovala růžový a načervenalý odstín z Sugarbomb od Benefitu.


2) Brozner

Měl by pleti dodat trochu opálený vzhled a rozjasnit ji. Když se na sebe po jeho nanesení kouknete zblízka, zjistíte, že to je vlastně třpytivý prášek v barvách od perleťové bílé, přes růžovou až po zlatavé, hnědé a měděné odstíny.

Já ho nanáším štětcem na pudr/tvářenku na lícní kosti, bradu, nos a čelo těsně nad kořenem nosu.

Doporučuji spíše světlejší odstín bronzeru, pokud nejste od přírody hodně snědé, bude vypadat přirozeněji a bude použitelný i v zimě. Já mám Snow Bunny od Benefitu


3) Bílý oční stín

trip od jedné z mých oblíbených make-up guru na youtube, jen už nevím od které. Abyste přitáhli pozornost ke rtům a zároveň zvýraznily jejich srdíčkový tvar, naneste trochu perleťového bílého očního stínu nad rty do nosoretní rýhy.

Možná si právě říkáte WTH? Proč to dělám teď a ne až si budu líčit pusu? Já to tak dělám proto, že jsem líná špinit hodně štětců a když postupuji od nejsvětlejšího stínu k nejtmavšímu, vystačím si s jedním. Stačí nabrat jen trošku a nanést ho těsně nad rty, pokud jste to přehnali nebo chcete zjemnit přechod, jemně ho rozťupejte prstem.

Já jsem použila bílý stín z paletky od Sephory, ale je to úplně jedno, myslím si.


4) Pleťový stín

Stín ve stejném odstínu (nebo velmi neutrálním) nanáším na celou oblast nad víčkem až k obočí a od nosu až kousek za konce obočí. nenanáším ho na pohyblivé víčko. Díky použití tohoto stínu trochu zpřírodníte v hodně případech extrémně světlou barvu podkladu pod oční stíny a také trochu zakryjete dorůstající chloupky, navíc vypadá pokožka sjednoceně (co se odstínu týče).

Já ho obvykle nejdřív nanesu od prostředka ven a pak od kořene nosu do prostředka, ale spíš jen tak ze zvyku… Jen je dobré dodržet tahy od nosu do strany.

Dřív jsme používala úžasný odstín také z palety od Sephory, ale bohužel mi velmi rychle došel, takže momentálně nejčastěji používám ten od Max Factoru, ještě mám jeden od Rimmelu, myslím. Při nákupu si dejte pozor, aby to skutečně byl co možná nejvíce neutrální odstín…


5) světle pleťový stín

Nanáším jej těsně pod obočí a pak obloučkem lehce dolů, takže vlastně jakoby do trojúhelníku. Opticky vám zvětší oči a rozzáří pohled, a světle tělový vypadá mnohem přirozeněji než přímo bílý.

Já opět použila jeden z paletky, a je pravda, že jsem takový odstín snad neviděla prodávat… když tak bych jej nahradila buď zlatavým nebo růžovým stínem, ne bílým.


6) Oční stíny

Moje oblíbené neutrální líčení sestává z následujících kroků:

a) růžový perleťový stín od vnitřního koutku cca do první třetiny víčka

(pozice: 2.řada shora, 2. sloupec shora)
b) pudrově perleťový stín (ten načtverečkovaný je na Nex, já často používám ten pod ním) na zbytek víčka

c) hnědý stín na záhyb v oblasti od vnějšího koutku cca do poloviny víčka (rozetřený buď sice v zásadě plochým, ale fluffy štětcem do ztracena a nebo ještě lépe, plochým štětcem ho naneste do záhybu a pak pohybem tam a zpět rozetřete do ztracena, uh "blending brush"-em

d) trocha parleťového růžového/bílého/platinového stínu přesně doprostřed víčka - rozzáří to oči


7) Řasenka

Dopředu řeknu, že Nex byla řasenko-imunní. Je pravda, že snažit se řasenkou naléčit něoho jiného je pro oba stresující, ale jí žádná z mých řasenek prostě nechytala… Nakonec jsme zkusily použít, to kterou si s sebou přivezla, ale i tak se jí na ty řasy moc nechtělo.

Těžko vysvětlovat, jak nanášet řasenku… Můj postup je asi takový, že jdu od prostřed ven a z vnitřního koutku doprostřed a jemně s kartáčkem vrtím. Pracuji rychle, aby řasenka nestihla zaschnout a dělat žmolky.

Já mám ráda Bad Gal od Benefitu (dělá hustě a dlouhé šary a ani trochu neslepuje) a pokud používám voděodolnou, tak od Rimnmelu. Ale řasenky jsou strašně individuální, tudíž musíte objevit nějakou, která bude vyhovovat přímo vám. Co se týče cen, tak řasenku su dáváte velmi blízko k samotnému oku, tak tu už tuplem u těch Vietnamců nekupujte. Ale je naprosto zbytečné investovat do řasenek přes 700 Kč (Dior, Helena Rubinstein), řekla mi to dokonce i prodavačka v Sephoře - a když vám prodavačka rozmlouvá nákup dvakrát tak drahé věci, než vám pak doporučí, tak na tom asi něco bude…


8) Obočí

Můžete nalíčit buď tužkou (dobře simuluje chloupky, ale je obvykle výraznější a "tvrdší") nebo speciálními stíny na obočí (bohužel je stále ještě moc značek nedělá, já mám skvělé od Catrice, ale dostanou se jen v Německu a Rakousku - ty vytvoří přirozenější vzhled) nebo, jak vidíte, obyčjenými očními stíny. Já jsem stíny použila proto, že Nex má obočí blonďaté, což by moc nešlo k mým velmi tmavým barvám na obočí.

Použijte plochý štětec se skosenými chlupy a postupuje od kořene nosu ke kraji v kratších tazích. Pokud nemáte stín, který by se hodil, klidně jich několik namixujte dohromady - já jsem použila dva.


9) Rty

Nejsem fanda tužky na rty… Takže jsem jen štětečkem nanesla lesk od Sephory v tmavé, lehce naoranžovělé/nahnědlé barvě. Takhle ten odstín vypadá na Nex trochu agresivně, ale jelikož oči byly velmi decentní, myslím, že to k celkovému líčení šlo. Následně jsem doprostřed rtů dala světlý lesk, aby vypadaly plnější.
A hotovo!Poznámka k tužce na oči:

Myslím si, že není nutné ji používat stále, celkem záměrně jsem ji u tohoto líčení také vynechala, asi aby bylo vidět, že to jde i bez ní. Nechci si tady hrát na mravokárce, ale myslím, že většina ženských to s ní přehání, vybere si moc tmavý odstín a pak ji ještě nanese v super tlusté lince kolem celých očí daleko od linie řas… Pokud linku ještě moc neumíte a nemáte na ni čas, raději ji nedělejte vůbec. Zároveň si myslím, že pokud nejste černovlasé gothičky, vždy vypadá přirozeněji nějaký odstín hnědé než černá. Neříkám, že ji nemůžete nosit nebo že v ní vždycky všichni vypadají blbě, ale rozhodně se třeba k tomuto líčení ani trochu nehodí.Dále pak vidíte Nex s nalíčenou půlkou obličeje a loli fotku ;)
-> druhá půlka:

Příště:
15.9.
bento
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama