Obhajoba

29. srpna 2011 v 22:54 | Proxima |  Černá díra
Přiznávám, že tohle sem píšu vyloženě jen ze sobeckého doufání, že si přestanete říkat, jaká jsem to líná koza, která místo toho, aby dělala slíbené návody, sedí celé dny u dorama a cpe se wasabi křupkami.

Ony totiž Proximiny prázdniny jsou ve skutečnosti obvykle horší než školní, resp. akademický rok.

Můj typický den totiž vypadá asi takhle:

Budík nařízený na půl šestou začne zvonit přesně na čas. Já zašmátrám na toaletním stolku, rozházím si po podlaze kosmetické štětce, co tam schnou od minulého dne a obvykle shodím na zem i mobil, který v důsledku otřesu mozku přestane řvát, tudíž mohu vesele spát dál. Sama od sebe se vzbudím hodinu před nuceným odchodem s tím, že hodina mi přeci ráno stačí.
Ve chvíli, kdy jednou rukou cpu notebook do kabelky poloviční velikosti a druhou se snažím namalovat si řasenkou řasy a ne knír, ověřuji již po stopadesáté, že obvykle nestačí.
Za nechápavých pohledů rozespalých spoluobčanů se řídím na autobus ve tři čtvrtě místo v půl a do laborky tedy potupně dorážím s dvacetiminutovým zpožděním. V lepším případě můj kolega zaspal a stejně jsem tam první, v horším na mou trapnou výmluvu o dopravní zácpě reaguje slovy "to je dobrý, já už jsem si u tebe zvyknul". Za celé prázdniny jsem zatím dorazila na čas jen tehdy, pokud jsem jela od doktorky, ke které se objednávám na 7:15.

Od chvíle, kdy dorazím, až zhruba do 2 až 5 odpoledne trávím čas nekonečným opakováním nevycházejících pokusů. Pokud zrovna dělám ty, které jsou provázené minimálně hodinovým čekáním, bud šprtám japonská slovíčka nebo předstírám, že si stahuju vědecké články, ačkoliv to je obvykle nové číslo Kimonohime nebo Ranzuki. Pokud naopak mám to štěstí (resp. smůlu), že žádné prostoje nemám, končím odpoledne vyhladovělá a dehydrovaná. Je pravda, že se mi dobře hubne, protože v laborce se nesmí jíst (ani pít, ale…) a já jsem líná obíhat kolečko zvané "kdo ještě neztratil klíč od jídelní místnosti," víckrát než jednou denně. (Klíče příslušné naší laborce totiž záhadně zmizely, ale z lednice se nic neztratilo, tak kdo ví…)

Po propuštění mě čeká návštěva dvou poštovních poboček (souvisí s mou brigádou) a cesta do kopce domů, často obtěžkaná nákupy, s nimiž se mi v Bille podařilo prokličkovat mezi kočárky a méně pohyblivými spoluobčany.
U dveří si představuji, jak si udělám manikúru, přečtu časopisy a půjdu brzy spát. Ve skutečnosti strávím v zombie módu dobu, než se přítel logne na Skype, pak se snažím ho příliš neobtěžovat svými vystresovaými nářky, obvykle bezvýsledně, což kombinuju se snahou udělat jednu lekci z LEDY každý druhý den, opět bezvýsledně. Upřímně nevím, co budu dělat, až mi dorazí učebnice na TOEFL z eBay… asi si zkusím koupit externí paměť, až bude za 1.99 USD… Poté, co se přítel odsune do postele, mě čeká výběr povinně volitelných předmětů z modulů domácí práce, úklid pokoje, zjišťování cvrkotu na nový semestr, stresování se, že se současným tempem mého "výzkumu" nebudu mít hotovou bakalářku apod. V pokročilých večerních hodinách tedy propadám buď hlubokým dočasným depresím, nebo sladkostem a anime.

Zároveň přemýšlím, že bych měla přesídlit do jeskyně, protože nehty si stříhám jen tehdy, když už mi protrhávají laboratorní rukavice a zásoba nově nakoupených laků na nehty vyrovnaně stojí v zadní části šuplíku. A občas blahořečím studenému počasí a řídkému výskytu chlupů na mém těle, protože i tak rutinní úkol jako holení nohou bývá zpravidla nad mé síly.

Po půlnoci upadám do ještě hlubšího zombie módu, kdy každých pět minut projíždím oblíbené weby a říkám si, že Michelle Phan už určitě přidala nové video. A jestli ne ona, tak Secretlifeofabionerd určitě.
Mezi 1 a 2 ráno začnu plánovat. že od zítřka to všechno začnu stíhat…

Závěr? Už ani nevím, jak můj šicí stroj vlastně vypadá. Jestli vás to ale povzbudí, od zítřka už to vážně začnu stíhat…

Seznam toho, co bych ráda vyrobila, pokud to bude z hlediska času a energie možné, můžete se v komentářích vyjádřit, co byste v případě nedostatku výše zmíněných věcí chtěly vidět dříve:

Pokoj:

1) Předělat ohavnou židli k psacímu stolu od Ikey
2) Vyrobit potah na tiskárnu (aby se na ní neprášilo a aby mi nehyzdila pokoj)
3) Vyrobit si držák na čelenky
4) Ramínka, resp. nejdřív budu muset nějaká koupit a pak je nazdobit

=> pak konečně udělat room tour

Oblečení:

Toho je… Jelikož potřebuju obléct hlavně sebe, žádná lolita.

Doplňky:

1) Pantofle pro mě a pro přítele, protože jsem držgrešle, která za ně nechce utrácet a protože jsem už hrozně dlouho chtěla nějaké vyrobit, a protože je budeme potřebovat
2) Zástěru, která kryje i oblast od pasu nahoru, pokud na ni objevím doma látku nebo seženu nějakou ve výprodeji
3) Doplňky k yukatě, kterou dostanu opožděně k narozeninám a kterou stejně nebudu mít kam nosit, ale strašně k ní chci mít sladěnou celou sadu doplňků, odměnou mi bude jen dobrý pocit, že jsem sobě nebo příteli ušetřila cca 10 000 jenů

Škola:

1) Diář na překlenovací obodobí ZS 2011/2012, než si pořídím nějaký ultra cute z eBay na kalendářní rok
2) Zas nějaké desky
 


Komentáře

1 Kůzle Kůzle | Web | 29. srpna 2011 v 23:25 | Reagovat

Hehe..na jednu stranu úsměvný článek ,na tu druhou mi tě je docela líto ,protože se opravdu nezastavíš. Tak přeju ještě jednu hodinu denně navíc (i když pro ni by se určitě našla také nějaká práce) a postupné načerpání sil

2 Haru Haru | E-mail | Web | 30. srpna 2011 v 12:08 | Reagovat

Aww, chudáku.. Drž se! :3 (Nevím tak nějak, co k tomu napsat, aniž by to znělo stupidně a/nebo strojeně. :D)
A co se týče návodů, ten držák na čelenky zní zajímavě.. takže hlasuju pro ten! ^^

3 Aiko ^_^ Aiko ^_^ | Web | 31. srpna 2011 v 13:09 | Reagovat

Vítám tě mezi těmi, kteří potřebujeme, aby den měl min. 30 hodin a víkend 4 dny. XDD
A koukám, že nejsem jediná, kdo stalkuje videa Michelle Phan. :)

4 Basty Basty | 4. září 2011 v 18:32 | Reagovat

Fakt to píšeš jakožto obhajobu nebo spíš proto, že tě baví mluvit o sobě? (nemusíš odpovídat, byla to řečnická otázka)

5 Proxima Proxima | 4. září 2011 v 22:41 | Reagovat

[1]: díky :)

[2]: OK, budu mít držák na paměti

[3]: Kdo by nestalkoval M. Phan? ;)

[4]: XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama