Červen 2011

Ježiš, ono je to ušité DOMA????

27. června 2011 v 9:41 | Proxima |  Eseje, názory, polemiky
Zítřejší zkouška se sice blíží závratným tempem, ale dnes u snídaně jsem naneštěstí otevřela přílohu novin, která mne, vzhledem k mé předchozí nespokojenosti s obecným pohledem na dané téma, vytočila natolik, že jsem se pro uklidnění rozhodla napsat krátkou poznámku sem.

Co mne tak naštvalo?
1) Project Runway: "This looks soooo bad! It looks… HOME-SEWN!"
2) Příloha nejmenovaného plátku: "Ale úplně ze všeho nejhorší jsou blogy, kde ženy bez vzdělání či sebevzdělání prezentují svoje výtvory týkající se šití, pletení, háčkování…"
3) Pár nejmenovaných webů/časopisů se stejným přístupem

Co k tomu chci říct?
Jednak, zatraceně, ne všechno, co je ušité doma vypadá špatně! Naopak, většina doma ušitých věcí vypadá aspoň stejně dobře jako to, co se prodává ve většině obchodů. Já si myslím, že krom občasných úletů vypadají moje výtvory dobře. Lidé mi je na ulici chválí. Nevěří, že jsem to šila doma. Stejnou zkušenost mají i jiní "kreativci".
Druhak, i kdyby to vypadalo příšerně, je přeci pořád lepší, že dotyčná, ať už teenagera, maminka na mateřské nebo vystresovaná doktorka, která po večerech ráda plete ponožky, se věnuje kreativní aktivitě místo toho, aby zírala jako zombie na maratón seriálů nebo si četla zcestné články v určitých časopisech…
Poznámka - nemluvím o věcech na prodej - mluvím o věcech k vlastní potřebě, které si dotyčná na blog dává jen tak…
Upřímně mi leze na nervy většina článků v médiích, která se snaží nějakým způsobem kritizovat/dle názoru jejich autora vylepšovat a burcovat blogery, lidi co se zajímají o módu, jakoukoliv jinou skupinu, co se o to neprosila a ještě navíc velice pochybným způsobem… Můj ty bože…Ne každý má blog jako vedlejší pracovní poměr (z hlediska času a intenzity, s níž se mu může či chce věnovat), a není na tom nic špatného...

... Snad ještě žiju

17. června 2011 v 11:04 | Proxima