Suckerpunch, knihy pro Japonsko, nákupy a plány

12. dubna 2011 v 18:21 | Proxima |  Černá díra

V pátek jsem, domnívám se zdárně, napsala první ze tří testů z biochemie. Nepříjemná věc na naších testech je, že na většinu otázek by bývalo stačilo učit se výrazně méně, a na ten zbytek se naučit nedá, protože se otázky a odpovědi nedají pochopit, resp. se nedá zaručit, že vy a zadávající máte stejné myšlení. Dost bych se divila, kdybych ztratila víc než 10 bodů ze 40 a už to by bylo dost, ale uvidím… Abych neříkala hop, dokud nepřeskočím.

V sobotu jsem půl dne dobrovolničila na akci Knihy pro Japonsko - Haru to dávala na blog. V té době sjem ještě myslela, že budu dělat zkoušku z genetiky už za týden a tak jsem se upsala jen na dopoledne, kdybych věděla, že si ji nakonec stejně odložím, byla bych tam dýl -.- Spočívalo to v tom, že Pragma věnovala 5000 knih na to, aby se prodaly za sníženou cenu a veškerý výtěžek půjde na pomoc Japonsku. Krom knih jsme ještě měli zelený čaj a trička z Koncertu pro Japonsko. Upřímně, nemyslím si, že jsem stydlivá, plachá nebo uťápnutá, ale z nějakého důvodu v některých situacích jsem. Hrála jsem ve skutečném divadle před normálním publikem, ve školních hrách jsem vystupovala mnohokrát a nemám nejmenší problém mluvit před velkým publikem. A zkuste mně přimět prodávat/bavit se s kluky a je ze mne Miss šedá myška. Zdravit všechny, kdo se u našeho stánku zastavili, mi ještě až tak velké problémy nedělalo, ale zkoušet se s nimi dát do řeči a "vnucovat" jim knihy, byť pro dobrou věc, mi prostě nešlo. Navíc, když jsme měli instrukce usmívat se, klanět se a ideálně občas žvatlat Japonsky. Já osobně totiž nesnáším, když se na mne prodejci vrhnou jako supi a nenechají mě chvíli v klidu/snaží se mi mermomocí něco prodat. A možná bych se styděla míň, kdyby to alespoň byl extrém - asi bych se takhle s klidem chovala v maid café, ale úklony s "arigatou gozai masu" mi na veletrhu Esoterika, v civilním oblečení trochu způsobovaly tiky. A nejenom mně, většina lidí se na Japonské poděkování tvářila dost vyděšeně, možná si mysleli, že jim nadáváme… Bylo celkem zajímavé ale pozorovat různé typy lidí a jejich chování, nejvíc mně dostal pán, který se mě zeptal, co bych mu doporučila (nechtěla jsem lhát, a tak jsem mu doporučila Tariki a naučnou knihu o škole Urasenke s tím, že kdyby ho zajímaly meditační věci apod. najde je na druhé straně stolu… fakt bych nikomu nedokázala doporučit nějaké podle mne nesmyslné kecy o blbostech, jako kyslíková terapie a mrkev jako všelék). A on se mě zeptal, co čtu já… Moc jsem nechápala, jestli se snaží navázat hovor nebo h zajímalo, co jsem z naší nabídky četla já, ale znovu jsem mu vnucovala dvě výše zmíněné, protože ty si sama přečíst plánuji. Asi jediný důvod, který mě přiměl se alespoň troch aktivně angažovat, bylo to, že moje dvojice byla ještě uťápnutější, takže jsem neměla moc na výběr. Můj odhad výtěžku je kolem 30 000 za veletrh, ale třeba to bude víc - dopoledne není zrovna špička, takže je možné, že odpoledne se knih prodalo víc.
Jako poděkování za pomoc jsme si každý mohli vzít jednu knihu, já jsem si vybrala právě tu o Urasenke, k tomu jsem si regulérně koupila kanji sudoku a zelený čaj.

Odpoledne jsem vyrazila nakoupit nějaké věci, a poprvé v životě sjem byla ve Štěrboholích v outletovém centru. Mám jednoduché černé balerínky, které bohužel při delším chození trochu masakrují nohy, k nimž jsem zadarmo dostala kabelku a potom jsem v Calzedonii/Intimissimi doplnila všechny prádlo, co jsem potřebovala - 4 podprsenky, 3 kalhotky a 3 punčocháče za cca 650 Kč… už nikdy nepůjdu nakupovat jinam, tolik dám v Marks and Spencer za duopack… Zjistila jsem, že buď mjaí ale jiné číslování, nebo jsem ještě zhubla, protože jsem čekala, že odvod 70 mi bude malý, ale on seděl dobře, spíš skoro volně (ale menší velikost už není XD), košíčky pořád stejné (tedy stejně malé). To prádlo je děsně roztomilé a krásné a tak, ale mám trochu zábrany vystavovat jeho fotky na netu, takže můžete maximálně zapojit představivost… Mimochodem, proč všechny holky naříkají, že mají malá prsa? Já měla košíčky C/D a teď jsem zhubla na menší B, takže si myslím, že můžu posoudit oboje, a jsem s B dokonale spokojená - necítím se nijak méně ženská, ani ošklivá nebo nevyvinutá, naopak mi přijde, že si můžu dovolit velké výstřihy a korzety aniž bych vypadala vyzývavě nebo aniž bych se musela bát, že mi z nich něco vypadne a alespoň mi chlapi nekoukají na prsa, když se mnou mluví. A sedí mi Japonské S/M XD. Tím nechci říct, že holky s většími přednostmi jsou na tom hůř, spíš bych řekla, že oboje má svoje pro i proti, takže si myslím, že je škoda, aby se hezké holky trápily kvůli velikosti prsou. Jo, když už tady spamuji takovou slohovou - nechápu push-upky. Jednak mi jsou nepohodlné, jednak si říkám - možná vzbudí povrchní zájem ale upřímně, když vás pak přítel vidí nahou a dojde mu, že jednu velikost sundal i s prádlem, tak je to trochu jako by si koupil zajíce v pytli - určitě bude překvapenější, než kdyby velikost byla odhadnutelná rovnou. A kluk, který nechodí s holkami, které mají menší velikost než C, stejně nestojí za to, aby se člověk tvářil, že takové tvary má…

A… SUCKERPUNCH!
Nevyznám se ve filmech. Jsem velice nenáročný divák. Moje nejoblíbenější filmy jsou ty, u nichž můžu žehlit, poslouchat a koukat jen napůl a stejně se v nich dobře orientovat. A Suckerpunch se mi líbil. Nechci spoilerovat ty, co se na něj teprve chystají takže pomlčím o ději/myšlence apod., ale co se týče vizuální stránky - bylo to podle mne hezké. Hezké, propracované efekty. Byl to guláš - bylo tam všechno. Zambie v německých uniformách, steampunk, I, Robot, draci, samurajové, Hello Kitty (OK, trochu přeháním), Moulin Rouge, Chicago, Valerie a týden divů, Alenka v říši divů, takový ten příběh o trpících sirotcích od Snicketta a spousta dalších věcí. Na mě to působilo jako kompilace všeho, co měli autoři rádi a co chtěli dát do filmu pohromadě. Trochu dort pejska a kočičky, ale já evidentně měla stejné chutě jako tvůrci, takže se mi to líbilo.
Ale jenom kvůli tomu bych tady o tom nepsala. Podívejte se na následující fotky:

Čeho jste si všimli? Sailor fuku, katana, růžový usagi na kokpitu robota, roztomilé přívěsky na pistoli a to jsem ještě nepřidala ten Japonský chrám, samuraje, kimono…
Ano, moje japanofilní senzory jely naplno… Takže jsem se dala do hledání, protože mi přislo, že tvůrce musel být ukázkový otaku. Narazila jsem na jméno "Shibuya", což mě přivedlo k rozhovoru s ním, z něj sem vkládám citaci, která vysvětluje, kdo a co za tím je:

Can you explain the influence of Japanese culture on the film?
You know, the Japanese influence like reading manga and anime…That was never a conscious effort when we were writing it. I think that came in when we developed it with the artists but you know, Zack always saw Baby Doll looking like that, with the blond hair and the school girl outfit. But as far majorly the film being influenced by anime, that was never a reason for us writing this thing.
As far as the Japanese influence on this film, a lot of that comes from Zack. When I met him in school, he approached me and asked if I wanted to be in his film. He was a few years ahead of me and he wanted me to play this samurai. This was this short film about a samurai who basically has an image of this girl who's laying in this creek and her blood is flowing from her head. He wakes up from this dream, walks into the forest and comes upon this same woman washing her clothes in the river. He starts to walk towards her and see these other two samurai coming, who he thinks are going to kill her. So he draws his sword and takes down these guys. At that moment, the girl is falling back from him, trips on a rock and she hits her head. He turns to see the same image that he dreamed of.
What's interesting is that Zack was already playing with these ideas of dreams, and he has a deep connection with the Japanese culture. He has this painting in this house of this samurai with wild eyes, running through the forest with a sword. He's got this deep connection with the culture and I think a lot of that is reflected in the film. He brought a lot of that with him.

(http://www.8asians.com/2011/03/24/sucker-punch-co-writer-steve-shibuya/)

Obrázky:
justincarreiro.blogspot
spinoff.comicbookresources
worddoodle.wordpress
therpf
8asians

A nakonec, jelikož jsme odložila zkoušku z genetiky, zase se dám do kutění a psaní pořádných článků. Konkrétně vám převedu svoje úžasné kutící úlovky včetně látky na tašky, které snad během prázdnin ušiju, článek o Hello Kitty, nějaké outfity, velký closet cleaning, návod na nějaké ozdoby do vlasů - to by vše mohlo být tak zhruba v následujících dvou týdnech. Z trochu dlouhodobějšího hlediska určitě došiju letní "kawaii" puntíkaté šaty a dám na ně návod včetně toho, jak si udělat střih a chtěla bych taky udělat přešití pánského trička na "cool" dámskou verzi (ani nevíte, jak jsme happy, že se můj brácha konečně začal zajímat o to, jak vypadá... pravidleně ho bombarduju otázkami, kdy si konečně zase něco pokecá kečupem nebo zo toho vyroste, abych to dostala já XD). Jako obvykle, jestli je něco, na co chcete návod, ozvěte se, a jestli chcete make-up návod, tak se laskavě někdo přihlašte jako potenciální modelka. <3

Příště:
15.4.2011
Kutící úlovky
 


Komentáře

1 Katuka Katuka | Web | 13. dubna 2011 v 15:55 | Reagovat

mě se suckerpunch taky líbil jediné co mě poněkud vytočilo, byl čistě americký závěr typu "naservírujeme jim to všechno pěkně pod nos, ať nad tím nemusí moc přemýšlet"...a otaku ve mě neuspokojovalo, že měla černé pantsu XD

2 Asinx Asinx | 13. dubna 2011 v 18:17 | Reagovat

sucker punch? styď se, ženo -_- :D
a když už zmiňuješ Snicketta, tak ta holka co hraje Baby Doll, hrála Violet :D

3 Nex Nex | 14. dubna 2011 v 5:11 | Reagovat

Posílala jsem ti zprávu z toho okénka pod menu, tak hledej. :)

4 Proxima Proxima | E-mail | 14. dubna 2011 v 9:07 | Reagovat

[1]: Jo, mohly to být trochu míň explicitní...

[2]: Fakt?

[3]: Nic jsem nenašla >.> na mail se mi nepřeposlalo nic a na blogu se mi taky nic neobjevilo, kdyžtak zkus mail?

5 Jusufina Jusufina | Web | 14. dubna 2011 v 19:17 | Reagovat

Sucker Punch se mi taky velmi líbil, jen jsem byla velmi vycreepovaná z toho konce x x Ale BabyDoll je teda ultimátně kjůt.

6 Asinx Asinx | 14. dubna 2011 v 22:39 | Reagovat

[4]: Fakt. jestli nevěříš, koukni na imdb :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama