Skladování make-upu a hygiena

22. listopadu 2010 v 3:28 | Proxima |  Kosmetika - tipy
zu


Jednak se nám blíží období předvánočních úklidů, jednak třeba dostanete nějakou kosmetiku k Vánocům, tak mě napadlo se podělit o moje organizační a čistící tipy ohledně kosmetiky.
Momentálně už moje šuplíky s malovátky vypadají jinak, trochu jsem reorganizovala pokoj, takže momentálně mám dost prostoru na to, abych mohla kosmetice vyhradit šuplíky dva - tudíž teď mám v horním make-up a ve spodním pleťovou, tělovou a vlasovou kosmetiku a kapesníky.
Ale základní nápad, použití vlekých i menších plochých krabic a jejich víček jakožto rozdělovačů velkého prostoru, jsem zachovala.
Kdybyste přeci jen extrémě toužili vidět moje šuplíky reorganizované, můžu dodat fotky někdy časem... teď mi zdechl foťák a bude trvat celou noc, než se nabije.

Fotka 1: Pravá strana šuplíku
Úplně vzadu jsou kapesníky a spací maska. Ve velké červené krabici napravo mám stojan na řasenky a štětce, tužky na oči a obočí. rtěnky a lesky stojí ve vyšší a menší krabičce, pudry jsou v košíčku, make-upy v průhledné zavírací krabičce. Větší věci jako kazety, dezinfekce atd. jsem nechala stát smaostatně. Nalevo jsou pak k sobě slepené menší krabičky s mini kazetymi s lesky, umělými řasami a dalšími udělátky na jejich úpravu (kleštičky, lepidlo), velvo dole na fotce jsou mono a duo oční stíny.
zu

Fotka 2: šuplík vlevo
Vzadu vlasová kosmetiky, vepředu hřebeny a pleťová kosmetika.
ru
Myslím, že organizace tímto způsobem je pro šuplík ideální, protože v něm věci nelítají při otevírání a zavírání a mnohem snáze se v něm udžuje pořádek, pokud máte kosmetiky hodně.
Dalším vhodným způsobem jako šuplíčky s mini přihrádkami (takové ty plastové, co mají řádově půl metr krychlový), které si můžete třeba postavit na toaletní stolek.
Make-up byste neměli skladovat v koupelně, protože vlhko a teplo mu nesvědčí.
Potom si myslím, že je ideální skladovat vše tak, jak je to orientováno, pokud to je možné - rtěnky, lesky, řasenky, štětce a věci s pumpičkou by měly stát.

Kosmetika a hygiena
Tímhle nechci naznačovat, že moje čtenářky jsou čunči, kterým je jedno, v jakém stavu jsou věci, jež si na sebe denně nanáší, ale o spoustě těchto věcí jsem se dozvěděla poměrně nedávno a rozhodně jsem nad nimi nepřemýšlela v době, kdy jsem se líčit jako celkem malá začínala, tak se tu třeba dočtete něco, co jste nevěděli.

Denně
o vyberte vlasy z hřebenu a kartáče
o očistěte všechny štětce a aplikátory, které jste použili, desinfekcí / čistidlem

Jednou týdně
o umyjte štětce šamponem a vodou (videa najdete na youtube, podstatné je mýt štětce stejně opatrně, jako myjete svoje vlasy, aby se nepolámaly a držet je chlupy dolů, aby voda pokud možno nenatekla do spojů a nenabobtnala rukojeť či lepidlo, následně byste je měli nechat uschnout na nějaké utěrce v ležaté poloze)
o umyjte všechny nedřevéně hřebeny a kartáče tak, že je naložíte cca na hodinu až dvě do šampónu a vody a pak je vydrbete nějakým kartáčem (pokud doma nemáte žádný třeba na prádlo nebo ruce po práci na zahraděš, kupte si extra levný kartáček na zuby (nebo si schovejte nějaký starý, který ještě vypadá k světu).

Jednou za dva týdny nebo dle potřeby
(záleží, jak často se líčíte)
o vyndejte všechny věci z místa, kde je skladujete
o proberte je a vyhoďte všechnu kosmetiku, která je divně cítit, má prošlou dobu trvanlivosti nebo se rozbila a je napoužitelná (vysypané a dohromady smíchané oční stíny apod.)
o Vyluxujte a vytřete šuplík / polici
o vyluxujte přihrádky, případně vyměňte krabice za nové, pokud vám do nich třeba něco vyteklo
o prohlédněte jednotlivé krabičky a tuby a oluxujte je a otřete vlhkým hadříkem a nechte pořádně vyschnout. Z následujících fotek snad získáte přehled, kterých věcí se to týká nejvíc.

Podle mne potřebují očistit hlavně sypké věci a krémy. Poprašek kolem stínů, tvářenek, bronzerů a pudrů je nepříjemný, protože se pak míchají barvy a můžete si o něj ušpinit oblečení. Ideální je ho oluxovat a pak ještě hrany otřít hadříkem. Na krémové věci se zase snadno zachytávají nečistoty a tuby optlané od make-upu a korektoru vypadají špnivě a odpudivě, navíc když společně s novým make-upem vytlačíte i zbytek starého a zaschlého, těžko si uděláte hezké líčení. Čištění uzávěrů a tak je sice otrava, ale myslím, že se to vyplatí.
rž

Benefit naštěstí udělal obal hladký, takže se otírá snadno.
drz

Očištěné tuby s make-upem.
derz

Očištěná kazeta se stíny a tvářenkami.
dht

Očištěné pudry, bronzery a tvářenky.
dhz
o po umytí vše nechte důkladně uschnout, aby se v tom nedržela vlhkost.

Půjčování kosmetiky
o trošku odbočím - nikdy si, prosím, nezkoušejte kosmetiku v obchodě přímo na obličej. Něco jiného je dražší parfumerie, kde mají prodavačky zvlášř vyhrazené vzorky a používají k jejich nanášení čistě štětce a aplikátory a je to zcela hygienické. Myslím tím takové ty klasické testery v drogeriích. Nidky nevíte, kdo je zkoušel před vámi, a existují individua, poněkud pochybná, která vzorky využívají k tomu, aby se nalíčila... Třeba ve Schleckerovi na to dokonce upozorňuje ochranka - přímo vám řeknou, abyste vzorky nezkoušeli na tváři.

o a teď k půjčování kosmetiky - záleží na tom, co vám osobně vadí a co ne. Je pravděpodobné, že asi málo kdo nějak extra řeší pudry a make-upy, které se nanáší tak, že druhá osoba vlatsně do kontaktu se samotnou kosmetikou nepřijde (vytlačí sui kus na ruku, nebo použije (čistý) štětec). Já osobně třeba rtěnku nebo pomádu půjčím nejbližším kamarádkám, ale třeba spolužačce, kterou moc neznám, ani omylem. Důležité je, abyste si trvali na tom, co vám vadí - nemá cenu se nechat ukecat a půjčit něco, co pak kvůli tomu už nikdy raději nepoužijete.
o další věc je, že pokud půjčíte někomu kosmetiku na delší dobu (třeba na cosplay akci, LARP, výlet k babičce) existuje poměrně velká šance, že druhá osoba se o kosmetiku nestará tak opatrně jako vy a zničí ji (rozsype, zlomí krabičku, opatlá obal od rtěnky šíleným způsobem). Moje nej historka v tomto ohledu je ješden kamarád, co mojí rtěnku použil místo tvářenky >.> Možná od té doby rtěnky, zvlášť značkové, nedávám z ruky.

Příště:
Loliable adventní věnec
26.11.2010
 


Komentáře

1 ForgottenFane ForgottenFane | 22. listopadu 2010 v 22:11 | Reagovat

perfektní způsob čištění štětců - http://www.youtube.com/watch?v=vVdciJkmb7o
mám to odzkoušené, sice pak štětce nevoní tak pěkně jako po šamponu, ale zase jsou jemňoučké, hladké a skvěle se s nimi pracuje

2 Proxima Proxima | 22. listopadu 2010 v 22:21 | Reagovat

[1]: Asi jak co komu vyhovuje, já jsem tenhle tip našla na kanálu JuicyStar a vyhovuje mi asi nejvíc, možná záleží i na šamponu - ale řekla bych, že je asi jedno, kterou techniku si člověk vybere, pokud ty štětce nenechává špinavé jak je rok dlouhý... ^^

3 ForgottenFane ForgottenFane | 22. listopadu 2010 v 22:31 | Reagovat

[2]: tak tak, důležitá je pravidelná údržba :)

4 ForgottenFane ForgottenFane | 22. listopadu 2010 v 22:32 | Reagovat

mimochodem, už se moc těším na ten adventní věnec :)

5 Proxima Proxima | 22. listopadu 2010 v 22:43 | Reagovat

[4]: Dnes jsem se na něj v Tescu snažila najít nějaké ozdoby, a bílá ani růžová na skladě nebyly... hlavně, že měli miniaturní dárečky v tyrkysové >.> Ale už mám pár nápadů, jak vyjít s tím, co mám doma, tak by se tu návod měl úspěšně objevit ve slíbený den ^^

6 Kůzle Kůzle | 23. listopadu 2010 v 17:11 | Reagovat

Ehm.. já mám jedny stíny, jednu řasenku a jednu rtěnku a vlastně z toho vůbec nic nepoužívám. Teda, ty máš sbírku (a jak organizovanou) xD

7 Ignis Ignis | 24. listopadu 2010 v 19:00 | Reagovat

Do háje. Máš několik věcí, na který koukám v Sephoře, ale nemám na ně. :D nebudu klidně spát.

8 JAm JAm | 27. listopadu 2010 v 14:20 | Reagovat

Taky koukám, že toho máš takovou hromadu a já mám jednu tužku na oči dvoje stíny a řasenku a jsem spokojená:D
Ty jo... Nikdy jsem vlastně nepochopila k čemu potřebuju makeup :D:D:D:D:D:D
(jako tu patlací věc se kterou si některé divné ženy "kytují" obličeje a některé úžo ženy s tím vypadají tak božácky...)

9 Proxima Proxima | 28. listopadu 2010 v 19:02 | Reagovat

[8]: Já make-up taky moc nepoužívám, všechny mi začnou být po nějaké době nepříjemné, nemluvě o tom, když začne pršet...

10 Clover Clover | 3. prosince 2010 v 12:13 | Reagovat

Fanda SEPHORy, koukám. :D Zajdi někdy nakoupit na Hlavák, ráda tě obsloužím. XD

11 Proxima Proxima | 3. prosince 2010 v 16:42 | Reagovat

[10]: Jé, ty tam pracuješ? Tak to se někdy zastavím :)

12 Sean Kent Sean Kent | E-mail | 19. dubna 2016 v 23:13 | Reagovat

Hledáte velmi skutečné úvěr? Za přijatelnou úrokovou sazbou? Zpracováno během 2 až 5 pracovních dnů. Už jste byla odmítnuta neustále podle svých bank a jiných finančních institucí? Zde je legitimní nabídky, protože otázka úvěru a bezpečnost je něco, co zákazníci jsou stále více znepokojeni, Gratuluji vám, úroková sazba pro naší nabídky je 3% Pokud máte zájem o získání finanční pomoci, kontaktujte nás ještě dnes na adrese: seankentco-operative@hotmail.com.

Žadatel Osobní údaje.

Tvé jméno:
Částka potřebná:
Vaše země:
Půjčka Doba trvání:
Vaše adresa:
Telefonní číslo:
Měsíční příjem:
Sex:
Vaše číslo Fax:
Tvůj věk:

Kontaktní osoba: Sean Kent.
E-mail: seankentco-operative@hotmail.com

13 Dax Dax | 26. května 2016 v 10:29 | Reagovat

Skladování různých materiálů a produktů v bezpečných skladových jednotkách s řízeným klimatem:

http://www.balino.cz/skladovani/

14 Barik Barik | 7. dubna 2017 v 9:48 | Reagovat

Vše pro hygienu a úklid:

https://extera.cz/1570-hygiena-a-uklid

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama