Trojvrstvá sukně - návod

10. října 2010 v 18:34 | Proxima |  Oblečení - návody
reřz


Zase jeden z mých tak-trochu-úletů aneb věcí, které jsem si ušila, byla z nich totálně nadšená, rozhodnutá, že je budu nosit, dokud se nerozpadnou... a nakonec mi už měsíc leží ve skříni, aniž bych ji z ní jen jednou vytáhla, protože najednou mám pocit, že bych v ní vypadala divně/nemám ji kam vzít atd. Duh.

Tenhle návod je trochu jiný, jelikož jsem původně vůbec návod na tuhle sukni dělat neplánovala - takže jsem ho dodělávala až zpětně. Dejte mi kdyžtak prosím vědět, jestli vám vyhovuje, nebo ne.

Materiál:
tričko s kruhovitým spodkem případně 0,5 m látky
80 cm druhé látky
1 m třetí látky
6,5 metru černé krajky
guma o délce obvodu vašeho pasu + 3cm
černá nit
jehla
stehovka
zavírací špendlík
provázek a fixa
krejčovský metr
nůžky
šicí stroj

Čas:
cca 5 hodin

Obtížnost:
3

Postup:
Ze všeho nejdřív si všechny látky i tričko vyperte, jednak je možné, že se tím trochu změní vlastnosti látek (mám pocti, že některé změknou, jiné zase po vyprání zvrtdnou) a pokud jsou bavlněné, tak se srazí.

Pro představu, moje sukně je včetně pásku dlouhá cca 45 cm a v pase má nějakých 65 cm. Horní volán měří 20 cm, prostřední 30 cm a spodní 40 cm.

Moje tričko mělo tu kruhovou část oddělenou jakoby pásečkem - takže odstřihněte zbytek trika cca 1,5 cm nad títmo pásečkem cik cak nůžkami. Pokud nemáte tričko, ale 3 látky, tak si ustřihněte rovný pruh o rozměrech váš pas + 3 cm x 9 cm a volán střihněte podle návodu níže.
Jak vidíte (doufám) na obrázku, obvod pasu je označený modře, délka volánu oranžově.
dezr

Vezměte prostřední látku, přehněte ji napůl a vyznačte si 2 sousředné čtvrtkruhy tak, aby poloměr menšího byl takový, že obvod tohoto čtvrtkruhu bude odpovídat 1/2 obvodu vašeho pasu. Poloměr druhého čtvrtkruhu je pak součtem poloměru menšího čtvrtkruhu plus 30 cm. Úplně stejně střihnete i kratší nebo delší volán, jediné, co se u nich liší, je poloměr většího čtvrkruhu - u menšího to bude r1 + 20 cm, u většího r1 + 40 cm.
Používejte oblíbený vzorček pro výpočet obvodu kruhu (o=2*pi*r). 
dz

Přehněte půlkruhy zpět na čtvrkruhy tak, aby byly rubem ven a po stranách je rovným stehem, délka 2, sešijte. Otočte do rubu tričko. Vsuňte tričko dovnitř prostředního čtvrkruhu, pokud potřebujete, tak si to nastehujte, a našijte prostřední volán tak, aby horní okraj tohoto volánu sahal cca 1 cm nad okraj volánu trička.

Pokud jste nevycházeli z trička, tak vezměte pruh, který bude páskem a sešijte jeho kratší strany k sobě, aby vám vznikl pásek. přiložte líc tohoto pásku na líc vrhcního volánu a sešijte je k sobě, dále pak postupujte stejně, jako byste měli tričko.

Stejjným způsobem přidejte spodní volán. Otočte na líc a zkontrolujte, že jste nic nezvorali.
erdz

Otočte to zpátky do rubu, ohněte směrem do rubu ten okraj, který jste nechali nahoře nad páskem čouhat. Pokud máte pásek vlatsní výroby, zahněte jeho okraj o 1,5 cm. Nastehujte. Teď přehněte pásek tak, abyste jím zakryli konce našitých volánů a nastehujte si to. Pak to prošijte na stroji cik cak stehem, délka2, tak, že si necháte úplně nakonci 3 cm nesešité.
Pomocí spínacího špendlíku a dírky, kterou jste si tam nechali, provlékněte páskem gumu. Zkontrolujte, že ji nemáte překroucenou, přiložte k sobě její konce, sešpendlete a několikrát pevně prošijte na stroji. Potom gumu zasuňte dovnitř a dozašijte tu dírku.
rýř

Nakonec na okraje volánu svrchu našijte úzkou krajku.
wčž
A pár fotek:
fhg


reřz


drez


sewř

setr

detail na látku z trička.
yf

Příště:
14.10.2010
Objevena lolitka v anime, v němž byste ji nečekali...
 


Komentáře

1 Hakuarijo Hakuarijo | Web | 13. října 2010 v 19:39 | Reagovat

je super..měla bys ji nosit!

2 chicky-chan chicky-chan | 30. října 2010 v 15:09 | Reagovat

Ahoj hele kdy bdue neco noveho =D nemuzu se dockat xD celej den skousim neco usit podle tvich navodech

3 Proxima Proxima | 30. října 2010 v 19:10 | Reagovat

[1]: Díky, už jsem ji jednou měla XD

[2]: Ahoj, jsem ráda, že se ti moje návody hodí, něco nového asi bude až v pátek po mojí první zkoušce... mám příští týden i zápočťák i zkoušku, takže se musím dost učit >.>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama