Říjen 2010

Trypanosoma detestata a jiné povídky

27. října 2010 v 17:40 | Proxima |  Černá díra
Sedím doma a lížu si rány (obrazně řečeno, nemám žirafí jazyk). Vážně, asi bych měla číst i to, co je u zápisu natištěné malým písmem, protože tohle tedy fakt v žádném z těch motivačních dopisů, chrlících pro vyhládlé a chudé studenty neuvěřitelně lákavé částky stipendií a třpytící se vyhlídky na publikace v Nature, nepsali.

Nákupy

26. října 2010 v 19:44 | Proxima |  Černá díra
kjgh
Proximin asijský víkend

16. října 2010 v 21:26 | Proxima |  Černá díra
Byla to legrační shoda náhod - mojí kamarádce sem včera přijela známá z Jižní Koreje a jiné kamarádce zase japonský student plánování měst. Jelikož o mne jednak všichni vědí, že jsem rodilá Pražaška, druhak, že se zajímám o historii Prahy atd., byla jsem oběma poprošena, abych se ujala průvodcování - a nějak se stalo, že v pátek jsem běhala po městě s Korejkou a dnes s Japoncem :)

Upřímně, bylo to super, Korejka hodně cestovala a měla perfektní angličtinu a byla to strašně milá a vtipná holčina sršící energií - a pro mě hlavně první člověk po několika týdnech, kdo znal  kosmetiku Benefit, měl věrnostní kartičku Sephory a věděl, že Lanvin není značka balené stolní vody. Takže jsem se dohrabala domů promrzlá a unavená, ale vážně nadšená, protože jsem si po dlouhé době užila aktivně strávené páteční odpoledne s fajn lidmi. A říkala jsem si, že si odpočinu...

FB: *poing*
Kamarádka: Ahoj, nechtěla bys jít zítra s námi po Praze?
Já: Jo, jasně... kam?
Kamarádka: Hradčany, Střešovice, Petřiny?
Já: Bezva... a myslíš, že stojí o výklad? Podle toho, co studuje... o tom, jak se Praha vyvíjela z hlediska urbanismu?
*chvíle mailování mezi kamarádkou a jejím studentem*
Kamarádka: To je přesně to, co se potřebuje dozvědět!
Já: Supeeer...

Vypnula jsem Project Runway a druhou sérii Hakuouki a jala se studovat knihy a hlavně z nich vypisovat poznámky... asi do jedné do rána a pokračovala jsem ještě dopoledne, u oběda jsem vyzpovídala mámu, abych měla kompletní přehled, a vyrazila, celkem nervózní, protože jsem nikdy předtím s žádným Japoncem naživo nekomunikovala. Dohoda s kamarádkou byla, že já mluvím pouze anglicky, jelikož se nebudu ztrapňovat svou miniaturní slovní zásobou pochycenou z anime.
Naštěstí byl ten kluk v pohodě... když mi kamarádka říkala, že je v pohodě, říkala jsem si, že to zní trochu podezřele... a pak jsem pochopila proč. Protože byl v pohodě - tichý, slušný, vděčný za výklad a poznámky, co jsem pro něj připravila, ale ve srovnání s Korejkou, se kterou jsme se objímaly, fotily, afektovaně řehtaly na celé kolo, cpaly čokoládou a pomlouvaly kluky... byl v pohodě. Připadala jsem si trochu rozpačitě, protože veškerá konverzace se omezovala na moje "tady se zastavíme-výklad-jeho otázky-dlouhé ticho a přesun na další místo", ale duh, můj džob byl povykládat mu jako správná vlastenka o Praze, což jsem snad jakž takž k jeho spokojenosti zvládla (no, byla jsem přidána na FB, tak asi jo XD).

Vtipný moment - lovila jsem z kabelky poznámky, které jsem pro něj připravila, on zatím  opodál fotil. Kamarádka mi koukala přes rameno. Vyndala jsem desky, v nichž jsem měla ty papíry, a v tu ránu mi došlo, že i přes mé maskování "normální Evropanka" jsem na deskách měla obrázek z jedné mangy. Kamarádka si toho všimla a nadšeně zavískla, což upoutalo jeho pozrnost a jen tak tak se mi povedlo jí je vyrvat z ruky a nacpat zpátky do kabelky... chudák Japonec si musel myslet, že se mu pokoušela ukrást ty poznámky XD.
Proč jsem to dělala? Nějak mi připadá extrémě trapné přiznat před Japoncem, že mám ráda jeho popkulturu >.<, zvlášť když jemu jsou kreslené seriály a divné holky v širokých sukních totálně putna, protože studuje architekturu...
Majin Tantei Nougami Neuro, episode 2: LOLITA spotted!

14. října 2010 v 20:45 | Proxima |  Novinky
V jednom z mých nejoblíbenějších anime vůbec se vyskytla lolita, nebo alespoň slečna oblékající se do takové její cosplay verze. A jelikož tohle anime zrovna není jedno z těch, kde byste lolitku čekali, rozhodla jsem se vytvořit tuhle krátkou zprávu.
dsf

Jméno: Himemiya Ruri
Nick: Hime
Povaha: Rozmazlená, afektovaná, nafoukaná, sebestředná, zlá, osamělá a z toho totálně cvoklá
Koníček: Sociální síť Links, móda, make-up, vedení komunity na Links, zabíjení lidí, kteří opustí její komunitu nebo ji naštvou
Zbraň: Slunečník s ostrým hrotem
Jak se zbavuje obětí: Uhodnete?
Hláška: "Můj papá je vysoce postavený politik..."

BTW, tohle anime je vážně geniální, a z nějakého důvodu mám totální slabost pro Neura... a výjimečné anime z toho hlediska, že hlavní hrdinka je neuvěřitelně sympatická...

Příště:
17.10.2010
Květinová blůza
Oriflame: The Babes

1. října 2010 v 1:01 | Proxima |  Kosmetika - tipy
týzu
(http://www.pressloft.com/product.php?pid=286121)
wčtž