Letní šaty přešité ze sukně a čelenka

23. července 2010 v 22:23 | Proxima |  Doplňky - návody
yasdt
->
wrč


Tohle je jen takový mini návod, protože nějak nevím, co na tom vysvětlovat, navíc je to podle mne praktika prováděná majitelkami ohavných sukní po celém světě.

Takto vypadala původní sukně:
yasdt
Není vyloženě hrozná, ale má jednak úplně strašnou délku (do půli lýtek >.<), jednak, jak snad vidíte z fotky, je nabraná nejenom v pase, ale i nad spodním krajkovým volánem, takže dělá vážně škaredou siluetu. Dostala jsem ji od kamarádky, která nevěděla, co s ní, a nelíbila se jí ta barva (když jsem sháněla prýmek na ta ramínka, prodavačka v galanterii se dušovala, že tak divnou fialovou ještě nikdy neviděla).

Úprava: Dvě řady smokování svrchní látky (podšívku jsem nechala tak, jak byla) - prostě přišijete cik cak stehem kulatou gumičku kolem dokola, mám to blíže popsané v jiných návodech tady na blogu. A ramínka - prostě si jen přibližně změříte jejich délku, ustřihnete dva stejné kusy prýmku/stuhy/krajky a púoprosíte někoho, aby to na vás našpendlil jako ramínka. Pak šaty opatrně sundáte, změříte si, jestli máte stejnou vzdálenost od bočního švu vepředu i vzadu, jestli jsou stejně dlouhá, případně to dorovnáte podle toho ramínka, které sedělo lépe, znovu si to vyzkoušíte a pak to ušijete napevno.

Výsledek:
wrč
A ladící čelenka:
yst
Nakonec jsem použila jenom plastovou čelenku od Vietnamců, ty látkové okvětní lístky, pírky, kamej, ústřižky krajky, zbytek prýmku od ramínek a několik kamínků od Yuki, ty Swarovski kameny jsem nakonec už považovala za zbytečné. Lepila jsem to postupně na čelenku chemoprénem více méně tak, jak mi to přišlo pod ruku...
ysf
st

To je ta zdobenější strana...

xdg
A tohle ta jednodušší.

Příště:
1.8.2010
Nákupy a jedno osobní zjištění
 


Komentáře

1 Narcisse Narcisse | 24. července 2010 v 0:12 | Reagovat

Ty šaty jsou perfektní:)

2 Petra Éliarosa Petra Éliarosa | 24. července 2010 v 11:26 | Reagovat

Wow. No jako i když teoriticky ty šaty i sukně mají "stejný" design, tak musím říci - sukně se mi moc nelíbila, ale ty šaty, ty jsou nádherné! XD Je obdivuhodné, co všechno dokáže pouhá změna střihu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama