Jsem zpátky a zatím žiju

12. července 2010 v 19:26 | Proxima |  Černá díra
Tož jsem zase tu, byť ne na dlouho, jelikož pokud to nebude vadit v mojí "práci", tak za dva týdny zase zmizím s rodinou na dovolenou (Rakousko a Itálie).

Chtěla bych se omluvit za ty nepříliš fungující články, všimla jsem si toho už na Běstvině, ale neměla jsem prostředky to dát do kupy, zapracuji na tom dneska, takže s trochou štěstí byste se mohli mrknout zítra již na spravené články (a na ten jeden chybějící).

Co se týče zážitků: Bylo to super. Ačkoliv jsem se šíleně bála skoro všeho (že se se mnou nikdy nebude bavit, že budou všichni divní, že po mně budou chtít věci, které se mi nebudou líbit), myslím, že to bylo ještě lepší, než byly moje nejoptimističtější odhady (tzn. že moje výše zmíněné obavy budou zbytečné).

Co jsem si poměrně dlouho neuvědomovala a docvaklo mi to, až když to někdo zmínil, prvním obrovským plusem bylo, že jsme si všichni rozuměli. Doma chemii ani biologii nikdo nemusí a i spolužáci koukají divně, tady jsme se všichni sborově řehtali vtipům o Schrödingerovi, Dopplerovi, Heisenbergovi, Archimédovi, hlášky jako "odhadometricky" nebo "deterministický chaos" se staly kultovními a bylo normální zdůvodňovat zpoždění Heisenbergovou relací neurčitosti.

Rozhodně jsem se na táboře nenudila, naopak dni chybělo asi tak 20 hodin. Většinu času zabraly přednášky - jedna dopolední, jedna odpolední, teoreticky 2,5 hodinové, prakticky asi 3 hodinové. K tomu byla skoro každý den ještě nepovinná večerní. Občas byly přednášky nahrazeny laborkami (anorganika, organika, analytika), které zabraly i všechny pauzy. K tomu byly dvě celonoční hry, hromada celonočních akcí (táborák, oslava narozenin hlavního vedoucího, seznamovací "bál"...), celodenní výlet a závěrečný orientační běh zvaný terčák podle toho, že si na filtrační papír namočený v roztoku kapete roztoky jiné, které pak svou barvou určují barvu fáborků, podle nichž běžíte dál. Jelikož jsem se jaksi ocitla v organizačním týmu tohoto závodu, většinu volna jsem spolu s ostatními strávila jeho přípravou. O to víc nás pak mrzelo, že některé věci nevyšly - někdo strhal fáborky v určitém úseku, kvůli horku některé roztoky podlehly oxidaci nebo rozkladu a házely jiné barvy, než měly, lidé nesledovali čísla otázek a vynechávali hjeden dlouhý úsek trati... Ve výsledku jsme i přes náročnou přípravu a velkou snahu slyšeli naprosto různorodé reakce - od lidí, kterým vadila jenom 11 - 15 km délka v horku (ovšem za horko jsem vážně nemohli) až po ty, kteří následující den u snídaně vykřikovali, že to byl nejhorší terčák za celou historii Běstviny a že je nejvíc dostalo, že si organizátoři stěžovali, že museli vstávat brzo ráno apod., protože jsme se jenom flákali... Uznávám, že spousta kritiky byla oprávněná a víme, na co si příště dát pozor, na druhou stranu je prostě fakt, že jsme se neflákali a bylo to pro nás náročnější než pro účastníky, což ovšem oni, zvlášť ti, kterým se to nelíbilo, neviděli - když slečny navzdory přímému pokynu, aby si vzaly oděv vhodný do náročného terénu, pokrývku hlavy a dostatek pití, šly v minišortkách, tílku a s půllitrovkou... Takže ano, bylo to náročné, ale zase na každém stanovišti byla lékárnička, repelent, voda na napití se/dolití si lahve, jedna slečny byla stále k dispozici s autem, kdyby se cokoliv stalo, jeden kluk projížděl trať na kole, provolali jsem několik stovek kreditu, jelikož jsem se navzájem informovali o poloze jednotlivých účastníků, aby nám někdo někde nezůstal ležet. Prostě si nemyslím, že bylo fér tvrdit, že celá akce byla úplně blbá. A když zbyl nějaký čas, hráli jsme deskové hry (Dixit, Gift Trap, Thunderstone, Smallworld, Blafuj!,. Švábí salát, Zug zum Zug, Fazolky...), kecali, opalovali se, snažili se učit a tak.

Co se týče biologické sekce, moc jsem toho neviděla - byla jsem na třech jejich přednáškách, ale jinak jsem se s biology skoro nebyvila a ani nevím, jaké měli laborky (krom pitev).
 


Komentáře

1 Jeremy Jeremy | E-mail | 13. července 2010 v 14:36 | Reagovat

na tebe by se mělo jít pomalu, ostražitě a pak rychle do svěrací kazajky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama