Červenec 2010


Je mi to líto, ale na blog vážně nemám čas

19. července 2010 v 23:57 | Proxima |  Aktuality
Mám nepříjemný pocit, že permanentně slibuji, že to s přidáváním článků bude lepší a že dodělám návody na všechny ty věci, které jsem slíbila, ale zatím neměla čas udělat. Ale přísahám, že vážně nesedím (byť mám prázdniny) s nohama na stole a přeci jen, můj reálný život je pro mě o dost důležitější, než ten bloggerský.

Podařilo se mi vnutit se na praxi s výhledem na napsání bakalářky do jedné laboratoře a můj "šéf" (možná už je značně otitulovaný, ale pořád je starší jenom o 4 roky, takže to přeci jen není úplně klasická zaměstnanecká hierarchie) je workholik, nemluvě o tom, že práce je to nesmírně zajímavá, takže nejenom, že tam tvrdnu každý den, ale navíc mě to baví. Takže doufám, že si dovedete představit, že když ráno vstanu v šest a večer se zase v šest, nebo později, doplazím domů, nemám už moc náladu sednout si a smolit článek na blog, zvlášť když se chci také někdy vidět s přáteli, jít nakupovat nebo tak.

Takže blog sice rozhodně rušit neplánuji, ale minimálně v následujících týdnech budu články přidávat ještě řidčeji než dosud.

New Moon by Essence

16. července 2010 v 1:58 | Proxima |  Kosmetika - tipy
Toto byla předchozí řada kosmetika podle Twilight od Essence, ale nejsem si jisát, jestli se vůbec u nás prodávala?

Každopádně se mi upřímně řečeno líbí víc než ta současná...

sertz
dfhz
ftu
ýáéý
rz
rzý
etz
Příště:


Eclipse by Essence

15. července 2010 v 1:49 | Proxima |  Kosmetika - tipy
Tohle je poměrně vtipný článek, jelikož nejsem zapálenou fanynkou ani kosmetiky značky Essence, ani Twilight. A navíc předpokládám, že jsem poslední holka na planetě, která tuto novou edici zaregistrovala (v Rossmannovi v Kutné Hoře na výletě s LOS ChO).

Proč jsem se tedy rozhodla to sem dát? Protože na druhou stranu ani vůčí jedné z těchto věcí nemám vyloženě averzi:
1) Essence
Může to být jen můj pocit, byť už jsem četla hodně podobných názorů, ale jejich kosmetika mi připadá mnohdy nekvalitní. Respektive, kvalita značně kolísá. Mám od nich dokonalé oční stíny s krásnými barvičkami, ale také jedny, které nedrží a  na očích vytvářejí místo půlnoční modré plesnivou. Řasenky, které jsem od nich zkoušela, byly vyloženě hororové (hmm, proč je do té Twilight edice nedali? XD) a tudíž přemýšlím, jestli je vůbec záhodno zkoušet od nich věci jako pudry nebo bronzery, u nichž na kvalitě záleží hodně. Co na druhou stranu mám ráda, jsou věci, které žádná jiná značka nevyrábí - především edici takových těch praktických věcí, jako lepící páska na šaty, dezinfekce na ruce do kabelky, kosmetika v mini verzi jako přívěsek na mobil, čistící ubrousky apod. A potom právě jejich limitované edice, které jsou originální a mají úžasný design.

2) Twilight
Knihy jsem četla v PDF verzi kdysi dávno, ještě v době, kdy to skoro nikdo neznal, a poměrně dost se mi líbily - asi jako se mi líbí upírské knihy od Katie MacAlister nebo série Shopaholics od Kinsely. Nemyslím si, že je to nejdokonalekší kniha na planetě, nedala bych autorce Nobelovu cenu a byť ty knihy byly zábavné a vtipné, není to podle mě žádné veledílo. Ale čtení jsem si užila.
Filmy jsem neviděla - na jedničku jsem, jakožto členka tábora "filmy podle knih jsou většinou strašné", nešla, o dvojce jsem ani nezaregistrovala, že ji dávali (proč momentálně je každý film v kinech sotva dva týdny a pak ho stáhnou, dřív než si vůbec všimnete, že měl premiéru?) a na trojku plánuji výlet s kamarádkami.
Když už jsem u Twilight, tak bych mohla přihodit standartní fanouškovské info:
Team: Edward, ale moje nejoblíbenější postavy jsou Carlisle a Alice
Knihy: 1 a 3 se mi líbily hodně, 2 jakž takž, 4 už mě moc nebrala
Hláška: Forget the prince with a white horse, I want a vampire in a volvo.
Jinak hlášek přímo z knih mám ráda hodně.
Je Edward stalker? Sice je a Bella je tele, ale rozhodovat se mezi takovým klukem a někým, kdo na holku kašle, tak beru stalkera.

A teď ke kosmetice:
ru
Zatím mám ty růžovo fuchsiové vlevo nahoře, ale přemýšlím, že pokud mi budou vyhovovat, pořídím si i ty ostatní, zvláš´t ty stříbrno-švestkové se mi na fotce líbí.

fju
Vážně by mě zajímalo, jak ly lesky vypadají na rtech. Pokud jsou ty barvy příliš krycí, mám nepříjemný pocit, že to bude hrozné.

zio
Možná mě jenom děsí, že laky na nehty a lesky na rty mají stejné barvy. Připadá mi potom, jako bych si měla pusu natřít lakem... XD Ale ten zlatavě běžový vpravo vypadá hezky a decentně.

tzáí
Ty tužky na oči také vypadají hezky, ale trochu se bojím právě kvality, snadno se mazající tužky jsou jedna z nejhorších věcí, co může nalíčený obličej potkat...

zoá
Doufám, že od toho pudru někde budou mít tester, protože by mě vážně zajímalo, jak vypadá...

Příště:
16.7.2010
New Moon by EssenceOpraveno

13. července 2010 v 21:53 | Proxima |  Aktuality
Tak, přidala jsem zpátky fotky k recenzi na Sephoru a přinutila článek o předělání kosmetické taštičky, aby se objevil.


Jsem zpátky a zatím žiju

12. července 2010 v 19:26 | Proxima |  Černá díra
Tož jsem zase tu, byť ne na dlouho, jelikož pokud to nebude vadit v mojí "práci", tak za dva týdny zase zmizím s rodinou na dovolenou (Rakousko a Itálie).

Chtěla bych se omluvit za ty nepříliš fungující články, všimla jsem si toho už na Běstvině, ale neměla jsem prostředky to dát do kupy, zapracuji na tom dneska, takže s trochou štěstí byste se mohli mrknout zítra již na spravené články (a na ten jeden chybějící).

Co se týče zážitků: Bylo to super. Ačkoliv jsem se šíleně bála skoro všeho (že se se mnou nikdy nebude bavit, že budou všichni divní, že po mně budou chtít věci, které se mi nebudou líbit), myslím, že to bylo ještě lepší, než byly moje nejoptimističtější odhady (tzn. že moje výše zmíněné obavy budou zbytečné).

Co jsem si poměrně dlouho neuvědomovala a docvaklo mi to, až když to někdo zmínil, prvním obrovským plusem bylo, že jsme si všichni rozuměli. Doma chemii ani biologii nikdo nemusí a i spolužáci koukají divně, tady jsme se všichni sborově řehtali vtipům o Schrödingerovi, Dopplerovi, Heisenbergovi, Archimédovi, hlášky jako "odhadometricky" nebo "deterministický chaos" se staly kultovními a bylo normální zdůvodňovat zpoždění Heisenbergovou relací neurčitosti.

Rozhodně jsem se na táboře nenudila, naopak dni chybělo asi tak 20 hodin. Většinu času zabraly přednášky - jedna dopolední, jedna odpolední, teoreticky 2,5 hodinové, prakticky asi 3 hodinové. K tomu byla skoro každý den ještě nepovinná večerní. Občas byly přednášky nahrazeny laborkami (anorganika, organika, analytika), které zabraly i všechny pauzy. K tomu byly dvě celonoční hry, hromada celonočních akcí (táborák, oslava narozenin hlavního vedoucího, seznamovací "bál"...), celodenní výlet a závěrečný orientační běh zvaný terčák podle toho, že si na filtrační papír namočený v roztoku kapete roztoky jiné, které pak svou barvou určují barvu fáborků, podle nichž běžíte dál. Jelikož jsem se jaksi ocitla v organizačním týmu tohoto závodu, většinu volna jsem spolu s ostatními strávila jeho přípravou. O to víc nás pak mrzelo, že některé věci nevyšly - někdo strhal fáborky v určitém úseku, kvůli horku některé roztoky podlehly oxidaci nebo rozkladu a házely jiné barvy, než měly, lidé nesledovali čísla otázek a vynechávali hjeden dlouhý úsek trati... Ve výsledku jsme i přes náročnou přípravu a velkou snahu slyšeli naprosto různorodé reakce - od lidí, kterým vadila jenom 11 - 15 km délka v horku (ovšem za horko jsem vážně nemohli) až po ty, kteří následující den u snídaně vykřikovali, že to byl nejhorší terčák za celou historii Běstviny a že je nejvíc dostalo, že si organizátoři stěžovali, že museli vstávat brzo ráno apod., protože jsme se jenom flákali... Uznávám, že spousta kritiky byla oprávněná a víme, na co si příště dát pozor, na druhou stranu je prostě fakt, že jsme se neflákali a bylo to pro nás náročnější než pro účastníky, což ovšem oni, zvlášť ti, kterým se to nelíbilo, neviděli - když slečny navzdory přímému pokynu, aby si vzaly oděv vhodný do náročného terénu, pokrývku hlavy a dostatek pití, šly v minišortkách, tílku a s půllitrovkou... Takže ano, bylo to náročné, ale zase na každém stanovišti byla lékárnička, repelent, voda na napití se/dolití si lahve, jedna slečny byla stále k dispozici s autem, kdyby se cokoliv stalo, jeden kluk projížděl trať na kole, provolali jsem několik stovek kreditu, jelikož jsem se navzájem informovali o poloze jednotlivých účastníků, aby nám někdo někde nezůstal ležet. Prostě si nemyslím, že bylo fér tvrdit, že celá akce byla úplně blbá. A když zbyl nějaký čas, hráli jsme deskové hry (Dixit, Gift Trap, Thunderstone, Smallworld, Blafuj!,. Švábí salát, Zug zum Zug, Fazolky...), kecali, opalovali se, snažili se učit a tak.

Co se týče biologické sekce, moc jsem toho neviděla - byla jsem na třech jejich přednáškách, ale jinak jsem se s biology skoro nebyvila a ani nevím, jaké měli laborky (krom pitev).Gyaru?

1. července 2010 v 6:24 | Proxima
Další článek ze série "když se chcete lišit, ale ne zas tak moc". Jako vždy, uvědomte si, prosím, že to jsou moje názory a že to nejsou tipy, jak vypadat podle daného stylu, nýbrž jak ho naopak utlumit.
fdgzh

2a) Gyaru

Diagnóza: Lidé na vás koukají a přemýšlejí, jestli se večer před párty nestihnete převléknout a proto jste se hodili do gala už ráno, jestli patříte do některého z nočních klubů a jdete si pro rohlík k snídani, jestli vám doma vypnuli proud a líčili jste se potmě, nebo jestli nejste jeden z těch dalších divných mládežnických stylů.