Sephora - recenze (Snow Bunny, Stay Don't Stray, kazeta)

17. června 2010 v 5:25 | Proxima |  Novinky
aswt


Pochopitelně si nemyslím, že byste v Sephoře nenakupovali natož ji neznali, ale napadlo mne napsat svoje zkušenosti s jejich chováním k zákazníkům a také s některými jejich méně známými produkty.

Jelikož je ten článek hodně dlouhý, zkusím zvýraznit pasáže, které jsou podle mě důležité XD. Jinak bych vás chtěla upozornit, že se jedná o moje osobní zkušenosti a názory, takže je nemůžete považovat za písmo svaté, na druhou stranu jsem se odatečně dívala na recenze na youtube a ve většině věcí jsem se s ostatními shodla, takže si zase, prosím, nemyslete, že jen tak plácám blbosti.

Huh, je to tak dlouhé, že příště asi budu dělat každý produkt zvlášť O.o

Co mi je na prodejnách Sephory sympatické obecně jsou jednak přehledně uspořádané regály, dobré osvětlení a čistota, jednak několik drobností, které si myslím, že pro spoustu jiných prodejen nejsou typické. Ochranka se podle mého názoru chová velmi decentně a uhne, když zrovna stojí před regálem, který si chcete prohlédnout. Normálně mě prodavačky číhající na "bezradné" zákaznice skutečně děsí (ovšem ony zákazníky oslovovat musí, jinak by měly problémy, takže je na druhou stranu chápu), ale ty v Sephoře jsou příjemné, jednou se zeptají, jestli můžou pomoci (a když řeknete, že ano, tak jsou té pomoci taky schopné), a pak vás nechají v klidu, přitom ale jsou k dispozici, když se rozmyslíte (nikoliv jako takové ty typické hloučky krafajících prodavaček, po kterých byste museli hodit granát, aby si vás všimly). Co skutečně oceňuji, jsou nádobky s kávovými zrny u parfémů, a ostatně i papírky na testování vůní a testery ke každému parfému.
Co je rozhodně velmi příjemné jsou občasné slevové akce, dárky k nákupu a automatická taštička a také to, že klubovou kartičku vám sami nabídnou. Zatím nejsem členkou tak dlouho, abych vypozorovala nějaké další příjemné efekty, ale kartička slouží především k tomu, že za každých 7 Kč, které utratíte, získáte bod a za 650 bodů získáte slevu 10% na jeden nákup. Pokud moje kalkulačka nelže a pamatuji si to dobře, body musíte nasbírat během jednoho roku a na dané množství bodů musíte utratit 4550 Kč, což mi nepřipadá nijak obtížné. I když sleva 10% nevypadá moc vysoce, tak pokud si koupíte oční stíny od Chanel, ušetříte přeš 150 Kč, což už rozdíl je.
Dalším plusem je to, že prodávají u nás dosti neznámé, přitom na západě velice oblíbené a nesmírně kvalitní značky. Chanel a YSL tedy mají skoro všude (Marionnaud, May...), ale Benefit a Too Faced jsem viděla jenom v Douglasovi a to ještě v Berlíně (protože u nás ho nikde poblíž nemám, takže tam nechodím). Co mě naopak žere je, že neprodávají třeba MAC nebo Urban Decay, které v prodejnách Sephora na západě běžně k dostání jsou. Na druhou stranu vedou i levnější značky jako L'Oreal nebo Astor (BTW, věděli jste, že YSL také patří společnosti L'Oreal?)
Další výhodou je, že Sephora má prodejny více méně po celém světě a pokud si chcete něco pořídit, ale nejste si jistí, můžete se poohlédnout po recenzích na youtube a je velká šance, že jich objevíte spoustu i na úplně nové produkty.
Co se týče cen... uznávám, že názor na to, co už jsou vyoské ceny a co ještě ne je subjektivní, ale mám i kosmetiku od skutečně levných značek jako Miss Sporty nebo Essence a přísahám, že tam rozdíl prostě je, takže se mi zdá lepší si pořídit kosmetiky míň, ale kvalitní, než spoustu levné, ale vypadající příšerně. Některé stíny od Essence mi drží perfektně, ale mám jedny, které jsou v krabičce temně modré, ale na očích udělají odporně plesnivě šedivou a slezou asi po hodině, make-up od Miss Sporty má nepřirozené barvy, nepříjemnou konzistenci a mít ho na obličeji je za trest (na čemž se shodla většina naší bývalé téměř dívčí třídy) a levné řasenky, včetně třeba mojí minulé od Astor, nejsou voděodolné bez ohledu na to, jak velkým písmem to na sobě mají napsané, a ta od Astor navíc dělala naprosto příšerné žmolky a slepovala řasy TT_TT. Taková je tedy alespoň moje zkušenost.

Co se týče jednotlivých nákupů... 

Jedním z mých nejoblíbenějších kousků je bronzer od Too Faced, normálně stojí něco přes 600 Kč, já jsem ho kupovala právě v období, kdy měli 20% slevu na vše, takže mě stál asi 550 Kč. Když pomineme, že má naprosto dokonalý design, tak na něm mám ráda především to, že skutečně rozjasňuje a přitom vypadá velmi nenápadně (schválně jsem se ukázala bráchovi, který mě nazve zmalovanou, i když mám jenom lesk a řasenku, nejdřív bez bronzeru a pak s ním a jediný rozdíl, který byl schopen najít, byl ten, že vypadám mnohem zdravěji a živěji). Samozřejmě nekryje žádné nedostatky pleti, ale když vypadáte rozzářeně, tak jsou mnohem méně nápadné. Je to podle mě ideální věc na léto, jelikož chodit ve 35°C s make-upem a pudrem je dost nepříjemné. A vyhovuje mi, že má hned 4 různé barvy, které jsou oddělené tak, že pokud chcete, můžete použít jen jednu (jsou i bronzery, kde jsou ta políčka tak malá, že nemáte šanci). Dala bych mu 5/5 hvězdiček.
K nákupu jsem dostala vzorek krému, který jsem někam zahrabala TT_TT.
xfgh
ysfr
aesg

K nákupu tohoto primeru mě přemluvila prodavačka, jelikož jsem původně chtěla Shadow Insurance od Too Faced. Jelikož ale byla právě vyprodaná, ptala jsem se na podobné produkty či případně kdy doplní zásoby. Slečna říkala, že sice zanedlouho, ale že by doporučovala tento produkt. Nejdřív jsem si myslela, že se jen snaží prodat ten dražší (o necelých 100 Kč, myslím, že to stálo kolem 750 Kč) a k tomu, že mě s ním nalíčí, jsem se enchala přesvědčit jen proto, abych se utvrdila v tom, že mezi nimi je rozdíl jenom v ceně. Jenže nakonec jsem musela dát za pravdu prodavačce, protože když jsem následně vyzkoušela tester právě SI od Too Faced, usoudila jsem, že si nevymýšlela.
1) SI od TF je pouze fixátor očních stínů, zatímco tohle by se dalo nazvat podkladem pro celou oblast kolem očí, takže funguje i jako podklad pod korektor, který zamaskuje kruhy pod očima, a pokud vám sedne barva SDS, tak do určité míry kryje i sám, takže já ho více méně používám jako korektor.
2) Mám hodně špatný čich, takže v tomhle možná nejsem moc relevantní, ale zatímco SI podle mě vyloženě zapáchala, SDS je podle mně bez zápachu.
3) SI je v tubě, SDS v pevném obalu, z nějž produkt pumpujete, což mi připadá takové čistší, na druhou stranu si myslím, že dost možná potom v nádobce zůstane hodně nevyužitého produktu.

Obal i web tvrdí, že tento primer je vhodný na oblast kolem očí a že udrží korketor i oční stíny na místě celý den.

Moje zatěžkávací zkouška trvala 8 hodin při postupné změně teploty z 35 na cca 25°C, slunce i deště a vprostředí, kde se kouřilo, se sundaváním a nandaváním brýlí.
Stačí poměrně velmi malé množství, rozhodně míň, než kolik vám vyteče na úplné zmáčnutí pístu. Produkt se aplikuje poměrně snadno, velmi lehce se rozetře do ztracena, aby přechod na nepopatlanou kůži nebyl tak trvdý. Pochopitelně je nutné jej potom do kůže "vklepat", jelikož třením byste jej jen posouvali z místa na místo. Barva je tak akorát tělová na mojí pleti, žekla bych, že na světlejších typech by to mohlo vypadat trochu nepřirozeně. Jelikož nemám kruhy pod očima njak výrazné a už vůbec se mi nedělají váčky, stačí mi primer i jako korektor, dávám ho trošku i do vnitřních koutků, jelikož tam jsou po stranách nosu taková tmavá místa. Primer se velmi rychle "usadí", řekla bych, že před aplikací dalších produktů stačí počkat tak minutu, možná míň. Rozdíl před a po aplikaci je dost znatelný, akorát pak (alespoň já) mám trošku mrtvolně bledý nádech kolem očí, což podle mě spraví trocha bronzeru nebu pudru. Většinou používám při líčení 3 až 4 různé stíny - rozjasňující až pod obočí, nějaký světlý na víčko a pad sotínování jedním až dvěma tmavšími.
A výsledek: Barvy stínů vypadají stejně jako jako když primer nemáte, nejsou ani jasnější, ani míň jasné. 
Po 8 hodinách: Neroztekl a neslezl, což mě příjemně potěšilo. Barvy stínů trochu vybledly, ale skutečně míň, než když jsem primer nepoužívala a vůbec se neusadily v záhabech očí. Z koutků jsem is primer z větší části setřela při neustálém posunování brýlí, pod očima zůstal a kryl perfektně, ačkoliv se trošku usadil v záhybech pod očima, což nebylo vidět, když jsem kůži pod okem nenatáhla a naštěstí se to dalo doopavit prstem. Po celou dobu jsem o něm skoro nevěděla, protože byl opravdu lehký a nematlavý. Dala bych mu 4,5/5 hvězdiček (půlka nedostane za to usazení se pod očima).

Co se týče porovnání mojí recenze s ostatními - všichni se shodují na tom, že jedno "pumpnutí" je moc a regulovat to množství jde těžko, ale dá se. Všichni s podobnou pletí se shodují, že se neroztéká a funguje jako perfektní korektor. Co se týče těch záhybů a fixace stínů, je to dost individuální - buď vám tento produkt sedne, nebo ne, což je bohužel trochu problém vzhledem k tomu, že 750 korun je trochu moc na to, abyste to po jednom použití vyhodili. A téměř všichni se shodují v tom, že se usadí po velmi krátké době. Naopak většina lidí ho považuje za krémovitější a hustší než ostatní, což ale může být tím, že porovnávají se značkami, které u nás neseženete (Urban Decay: Primer Potion).
ysdf

Tohle jsou věci, které jsem dostala k nákupu tohoto primeru a kazety, jedná se o balení několika produktů značky Clinique (česky mi to nějak nemyslí - Tekuté mýdlo na obličej, Rozjasňující a zvláčňují... lotions... mléka?) , které jsou v něm přesně v množství na jeden víkend již připravené v jednotliých dávkách (2 ranní, 2 večerní). Pochopitelně se jedná o promo záležitost, ale připadá mi to úžasně praktické.

Ty zbylé dvě kartičky obsahují vzorek parfému, resp. EDP. Mám dvě proto, že jsem tam byla s mamkou, a každá jsme dostala jeden, ale mámě se ta vůně absolutně nelíbila, takže mi ji dala. Mě se líbí velmi, teď bude vážně psina se ji pokusit popsat (s mým ubohým čichem). Všude uvádějí, že se jedná o květinově citrusovou vůni (z hlediska rodin), ale až na jedněch německých stránkách se mi podařilo podrobnější složení, byť neúplné:
hlava: mučenka, grapefruit, kumquat
srdce: pivoň, nektarinka, lotosový květ
základ: pižmo
Řekla bych, že se jedná spíš o sladkou vůni (pivoň je sladká dost, máme několik keřů na zahradě), ale rozhodně ne těžkou nebo nepříjmenou, řekla bych, že je to hezká letní dívčí vůně.

af

Tuhle kazetu pro mě vybrala mamka, já jsem původně šilhala spíš po té větší, která obsahuje... kolik? Myslím, že 5 paletek, na nichž je vždy několik očních stínů, jedna tvářenka a dva lesky na rty, ale mámě přišlo, že tahle obsahuje barvy, které jsou praktičtější na denní nošení (měla pravdu) a které ke mně navíc jdou (také měla pravdu). Upřímně si mylsím, že než si koupíte v nadšení některou z palet, je dobré se dobře rozmyslet, jestli ji skutečně využijete. Kamarádky třeba usoudila, že by mohla používat jenom levou půlku, protože ta pravá k ní prostě nejde, zatímco myslím, že ke mně sedí všechny barvy dobře.
ysf
Co je mi sympatické asi nejvíc, je to, že jak můžete vidět, všechny barvy se vyskytují v několikaodstínech , z nichž některé obsahují třpytky a jiné ne, takže pokud se líčíte tím stylem, že nejdřív nanesete nějakou rozjasňující barvu až pod obočí, další nabravíte víčko a pak ještě další nabarvíte vnitřní koutek / uděláte linku, s těmito to jde velmi dobře. Navíc mi na očích dobře drží a mají jasné barvy i bez použití fixátoru. Zároveň jsou skvělé lesky, které rty příliš nelepí a vypadají přirozeně, protože skutečně rtům dodají jenom nádech určité barvy (mám lesky, které kryjí skoro stejně jako rtěnka a vypadá to dost děsně). Stejně přirozeně vapdají i tvářenky a nespornou výhodou oproti té velké sadé je přítomnost štětečků a aplikátorů. Jediná otravná věc je, že celá kazeta je troch příliš velká na to, abyste ji transportovali v kabelce. Stála 760 Kč, což si myslím, že je cena adekvátní, ne-li skoro nízká.
aswt

Příště:
19.6.2010
Držák na tužky/štětce z plechovky
 


Komentáře

1 Veni Veni | 17. června 2010 v 10:46 | Reagovat

tyjo... jsem si musela šáhnout na prsa abych se ujistila, že jsem fakt holka... xD maluju se sice každý den ale obecně jde kosmetika evidetně naprosto mimo mě xD

2 Proxima Proxima | 17. června 2010 v 19:04 | Reagovat

[1]: Upřímně řečeno, já jsem se o make-up nijak zvlášť nezajímala až do doby cca před půl rokem, prostě jsem používala, co jsem dostala jako dárek a víc to neřešila, jenže jsem po čase zjistila, že špatně udělaný/nekvalitní/špatně vybraný make-up je horší než žádný a že je spousta produktů/triků, které dokáží vizáž vylepšit výrazně... Ale obecně si myslím, že pořád jsem z nás dvou divná spíš já ;-)

3 Katuka Katuka | E-mail | 17. června 2010 v 23:05 | Reagovat

ech, já sice všelijaké ty poučky jak si správně nanést make-up znám, ale jednak nikdy nestíhám a pak mi to přijde líto se šminkovat do práce, kde si stejně po osmi hodinách to oko promnu, protože je už mám prostě unavený. Hlavně, že mám plnej kufřík všelijakých šminek XD

4 Clover Clover | 17. června 2010 v 23:17 | Reagovat

Jako kosmetička můžu Sephoru vřele doporučit, mají skutečně kvalitní kosmetiku. Já od nich mám nejraději ovocnou řadu krémů, sprcháčů a voňavek. :3

5 Proxima Proxima | 18. června 2010 v 0:22 | Reagovat

[3]: Já make-up jako make-up taky normálně nepoužívám, většinou jenom nějaký, jak tomu říkají? Rozjasňující krém, korektor/bázi (to Stay Don't Stray) a bronzer... hlavně proto, že mám pocit, že mi to po těch 8 hodinách teče z obličeje XD.

[4]: Jo, ty mám taky moc ráda, akorát mám vždycky finančně neuskutečnitelné nutkání si pořídit všechny XD

6 Ignis Ignis | 28. června 2010 v 22:20 | Reagovat

Po té paletě už delší dobu šilhám..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama