Návod na zkrácení sukně - druhý způsob

3. června 2010 v 5:58 | Proxima |  Oblečení - návody
Tenhle návod je podle mě poněkud smysluplnější... protože myslím, že neexistuje nikdo, kdo by na ten první nepřišel sám. Jak už jsem psala u něj, tohle se hodí, když máte sukni, třeba volánovou, která je nahože užší než dole a pokud byste prostě jenom ufikli konec, získali byste cosi divného a úzkého.
aswr
->
syf

Původní sukně byla totálně nepoužitelná - sahala asi 5 cm nad kotníky a vypadala buď jako vyhrabaná z... ani nevím odkud nebo jako že jsem z ní vyrostla. A absolutně mi ta délka neslušela.
aswr

Jelikož spodní dva volány přibližně odpovídaly délce, jakou jsem si představovala, odpárala jsem vršek prostředního volánu od vršku sukně, čímž jsem si zároveň ušetřila začišťování, protože byl obšitý overlockem.
ydg

Sukně je to spodní:
ysdf

Jelikož už okraj je začištěný, stačí ho jenom zahnout o šířku gumičky plus cca 6 mm, nastehovat a prošít. Pokud takové štěstí nemáte, buď okraj obšijte cik cak stehem/overlockem nebo ho zahněte o 1 cm, nastehujte, a pak teprve zahněte jak pšu na začátku minulé věty. Huh, syntax.
ysadf

U švu prostřihněte ve stěně tunýlku malou dírku a obšijte ji v ruce, aby se nepárala, ten steh je yslím vysvětlený u návodu na výrobu přívěsku netopýra z Rosario to Vampire. Změřte si gumičku (v pase nebo v oblasti kyčlí, záleží na tom, kde chcete, aby sukně seděla) a přidejte 4 cm. Pomocí spínacího špendlíku ji protáhněte vznilým tunýlkem. Fotka je už po protažení gumičky.
xgd

Zkontrolujte, že gumička se vám při provlékání nikde nepřetočila. Sešijte k sobě oba konce gumičky (steh rovný, délka 2) a prošijte ji několikrát tam a zpátky.
a

Zasuňte gumičku do tunýlku, aby nebyla vidět (přesně jako na fotce ;) )
\ad

Fini.
ysdg
syf

Příště:
5.6.2010
Návod na výroba držáku na pírka do vlasů
 


Komentáře

1 kk kk | 5. června 2010 v 0:17 | Reagovat

tohle je velmi užitečný a snadný způsob na lolifikaci sukní. už jsem si takhle dělala dvě nebo tři. a ze zbytku tý sukně se dá udělat mašle nebo i malá matching taštička, což je super.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama