Krabička ála Marie Antoinette

15. června 2010 v 0:33 | Proxima |  Bytové doplňky - návody
sets
->
srt
set


Znáte film Marie Antoinette od Coppoly? Pokud ano, tak si určitě pamatujete scény plné krásných šatů, bot, vějířů, účesů a... dortů a dortíků. Právě ty a celková atmosféra filmu mne inspirovaly k výrobě, respektive k předělání této krabičky. Uznávám, že z... nezávislého pohledu je možná poněkud kýčovitá, ale jelikož můj pokoj do určité míry už trochu překročil loli- nebo hime-lifestle a trochu zabíhá i do rokoka a viktoriánské doby, tak se mi sem jednak hodí, jednak se  mezi zbytkem přeplácaných věcí ztratí. 

MV pro inspiraci:

Materiál:
stará krabička
bílý a barevný lak
bezbarvý lak
štětec
0,5 m krajky
barevná stuha (0,4 m) nebo barevné peří
ozdoby - bílý košíček na biedermeierové kytičky, látkové a papírové květiny, peří, voskové perly, stuhy...
chemoprén extrém a chemoprén průhledný
nůžky
šicí stroj nebo stačí i jehla a nit
lak na vlasy

Obtížnost:
1 (ale trpělivosti budete potřebovat celkem dost)

Čas:
lakování a schnutí několik hodin, zdobení cca 20 min

Postup:
Už nemám svoji fotku původní krabičky, ale byla to tato, jenom trochu víc omšelá a oprýskaná:
sets
Nalakujte ji zvenčí (pokud je ve stejném stavu, jako byla ta moje, tak ji nejdřív pořádně očistěte a nalakujte i zevnitř) nejdřív bíle, potom lakem barvy, kterou chcete a na závěr přelakujte bezbarvým lakem, Výhodou této krabičky je, že střed je, jak doufám vidíte z fotky, "vpouklý" (no dobře, to asi neexistuje, ale víte, co myslím) a tudíž se do něj dobře dělá kaluž lepidla a aranžují ozdoby.
Pokud se dostanete do Německa, kupte si v nějakém Hobby marketu tyto kornoutky (já mám dneska fakt slovní zásobu na úrovni >.>), které se obvykle používají na výrobu biedermeierových kytiček a odstraňte z něj tu kornoutkovou část. Pokud si musíte vystačit s tuzemským materiálem, zkuste se v papírniství podívat po malých ozdobných podložkách pod dorty.

ysf
sgr
Krajku přehněte tak, aby ležela lícem na líc, sešijte konce k sobě a nařaste ji buď na stroji (4, rovný) nebo v ruce, už jsem to tu určitě někdy popisovala. Udělějte si do vpouklého střeku krabičky kaluž chemoprénu, když budete pracovat tak akorát rychle, stihne vám odvětrat ale nezaschnout.
Po obvodu středové části naaranžujte nařasenou krajku a zatlačte ji do lepidla.
awr

Pokud máte barevnou krajku nebo jemnou stuhu, proveďte s ní to samé, co jste udělali s krajkou. Jinak můžete oškubat z barveného husího pera prapor a nalepit jeho kousky po obvodu středu. Je úplně jedno, jestli to bude vypadat hnusně, jelikož to ve výsledku nebude vidět - má to jenom dát určitý jemný barevný podtón další bílé vrstvě, aby trochu lépe vynikla.
awqř
aewčtž

Nalepte kornoutek:
set

A pak nalepte ozdoby - krom papírových a látkových růží jsem použila jednak dekorační voskové (některé možná plastové) perly, lístky od papírových růží, peří a stuhu, kterou jsem vždy přhla napůl a konce zatlačila do louže lepidla. Co nebude chtít drčet dolepujte průhledným chemoprénem. Na závěr celé přestříkejte lakem na vlasy (dodáte tím lesk a trochu větší odolnost proti prachu).
A zde jsou fotky z různých úhlů:
set
at
sg
srtz
st
srt
set
Příště:
17.6.2010
Recenze - Sephora
 


Komentáře

1 Petra Éliarosa Petra Éliarosa | 15. června 2010 v 9:35 | Reagovat

To je nádhera! (*_*)

2 Elizabeth Elizabeth | 15. června 2010 v 17:18 | Reagovat

To je překrásné :)

3 Nana Nana | 15. června 2010 v 21:27 | Reagovat

To je účel, že tam má ta M.A. pláťáky? :D
...teď sjem si toho všimla... XD

4 Proxima Proxima | 15. června 2010 v 21:53 | Reagovat

[1]: [2]: Mockrát děkuji!

[3]: Ano, je - celý ten film má v podstatě jako hlavní myšlenku fakt, že M.A. byla teenager, kterého hodili do naprosto cizího a šíleného prostředí bez jakékoliv přípravy, a zrovna tyhle boty náctileté dobře charakterizují XD.

5 Bety Bety | 16. června 2010 v 9:52 | Reagovat

Pomalu se začínám stěhovat a tak si teď vymýšlím pokoj... A mám dojem, že spoustu tvých návodů a nápadů z nich použiju.:-)

6 Gabrielle Gabrielle | 17. září 2010 v 14:50 | Reagovat

Ten návod je úžasný!*letí pro hromady látkových kytek a poohlíží se po něčem krabičkoidním a použitelném* Moc se ti to povedlo. A ten film zbožňuju, jen mě tahle část vždycky donutí vybrakovat špajz xD

7 Proxima Proxima | Web | 17. září 2010 v 20:10 | Reagovat

[6]: Děkuji! A přesně, kdykoliv se na něj podívám, běžím do cukrárny pro zákusky ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama