Červen 2010

Co a jak si sbalit na letní tábor nebo soustředění

28. června 2010 v 5:23 | Proxima |  Lifestyle
Asi si říkáte, proč právě tábor/soustředění. Odpověď je jednoduchá - na rodinnou dovolenou spoustu věcí balí vaši rodiče a navíc může zahrnovat cokoliv od puťáku po pobyt v luxusním hotelu v Dubaji. To samé platí pro výlet s kamarády. Na druhou stranu tábory a soustředění si bývají velmi podobné, jezdíte na ně sami nebo s kamarády a po celou dobu tam jste odkázaní sami na sebe. A ehm, na jedno soustředění vprávě jedu, takže mám čerstvý materiál.

1) Napiště si seznam
Proč? Snížíte riziko, že něco zapomenete a navíc ho obvykle můžete použít s menšími úpravami na jakoukoliv cestu podobné délky a charakteru.

První krokem je, že si na jednu hromadu snesete veškeré dokumenty, které se k akci vztahují, protože v nich obvykle máte napsané, kam a kdy jedete a speciální požadavky (sportovní vybavení, šátek na hry, laboratorní plášť, kostým...).

V druhém kroku si napište (nejlépe na počítači) názvy jednotlivých "rubrik" - já to obvykle dělím na:
oblečení
doplňky
hygienu a kosmetiku
specifické
jídlo
ostatní
důležité
ke sbalení až ráno

2) Co do jednotlivých rubrik
a) oblečení
Zkuste si sehnat co nejspolehlivější dlouhodobou předpověď počasí a alespoň do určité míry se jí řiďte. Už asi 2 týdny před akcí je dobré si rychle projít šatník (nebo i ostatní položky) a zjistit, jestli si nutně něco musíte koupit (obvykle zjistíte, že nemáte pláštěnku, klobouk, případně baterie do čehokoliv, sprej proti hmyzu...).
Při vybírání oblečení, které si s sebou vezmete, je dobré brát si spíš více lehkých vrstev, než málo tlustých, protože počasí je nevyzpytatelná mrcha. Pokud je vám jedno, jak vypadáte, gratuluju, máte snadný život. Pokud chcete i uprostřed divočiny a mezi bandou divných vrstevníků vypadat jakž takž k světu a zároveň máte dostatek oblečení ke kombinování, musíte trochu víc přemýšlet. Obvykle máte nejmíň kalhot/šortek (prostě spodků) - takže je ideální si vyskládat vdle sebe všechny, co si chcete brát, a potom k nim dovybírat svršky, které se hodí ideálně ke všem, nebo k většině z nich. V batohu totiž stěří budete mít místo na to, abyste si vzali 15 různých outfitů, jejichž díly se navzájem nedají kombinovat. Pokud máte stejný porblém jako já - že nevlastníte víc než jen dvě trika s dlouhým rukávem, asle za to máte asi 50 topů na ramnka nebo bez nich, tak se z nich dá ekvivalent dlouhorukávového trika vykouzlit pomocí hodně tenkých mikin (které jsou asi tak tlusté jako tričko), které mají 2 jezdce na zipu, takže je třeba přes břicho můžete mít rozepnuté. Podle trik si vezměte podprsenky - pokud máte všechny topy světlé, nemá cenu si brát černou podprsenku. Určitě si vezměte i nějaké sportovní podprsenky, protože jsou na sport mnohem lepší. Spodního prádla i ponožek si vezměte o několik kusů víc, než si myslíte, že budete potřebovat - ponožky se můžou namočit a budete si je muset převléct častěji, a jelikož máte u dvoutýdenního tábora velkou šanci, že to zrovna dostanete, tak není od věci mít i víc kalhotek. Do přírody je určitě vhodné mít krom šortek i dlouhé, bavlněné a vzdušné kalhoty a pyžamo jak lehké (tílko a šortky), tak teplejší.

b) doplňky
Neberte si NIC DRAHÉHO. Žádné zlaté řetízky a tak. Upřímně řečeno si myslím, že náramky, prstýnky, náušnice apod. si nemusíte brát vůbec, pokud dopředu nevíte, že se budete účastnit nějaké kulturnější akce. Naopak si rozhodně vemte přiměřeně doplňku do vlasů (podle délky) - skřipec, pokud je máte dlouhé, a nějaké gumičky, pinetky nebo malé skřipečky, čelenky... Potom rozhodně sluneční brýle, klobouk, šátky, pásek (pokud jsou vám nějaké kalhoty větší), batoh, deštník...

c) hygiena a kosmetika
Já radši vozím sprchový gel, než mýdlo, a v rámci ušetření místa šampon 2 v 1, abych s sebou nemusela vláčet kondicioněr, zvlášť když vlasy o délce 5 cm přežijí skoro všechno. Výborně se hodí minibalení všeho možného - laku na vlasy (dobrá varianta pepřového spreje), krému, pleťové vody... Pokud máte dlouhé vlasy, zvate takovou tu igelitovou koupací čepici. Z toho, co s sebou vozím já: sprchový gel, šampon 2 v 1, tělový krém, mléko na a po opalování, krém na obličej a krém na ruce, koupací čepice, čistící ubrousky na obličej, dezinfekce na ruce (když si na výletě dáváte svačinu a nemáte po ruce vodu, také můžete nosit vlhkou žínku v igelitovém sáčku), kapesníky, pomáda chránící proti UV paprskům, vatové tyčinky (na čištění uší), depilační krém, repelent, vložky/tampony.
Poud si berete make-up, nezapomeňte si vzít i odličovací mléko a vatové tampony. Já si obvykle na "přirodní" akce beru jen tužku na obočí, lesk na rty, voděodolnou řasenku a korektor. Doporučuji si před odjezdem odlakovat nechty, aby vám nezačaly nechutně oprýskávat.

d) specifické
Cokoliv, co si vymysleli vedoucí tábora, nebo co potřebujete na dané soustředění.

e) jídlo
Záleží na tom, jak vás plánují živit na akci - obvykle máte krmení v ceně a zároveň si nemůžete vařit, takže obvykle jde jen o něco na chroustání po večerech a záložní zdroje energie. Nedoporučuji čokoládu, protože má nepříjemnou tendenci se roztékat a upatlat úplně všechno kolem. Obvykle si tedy vozím nějaké želé bonbóny, lízátka, sušené ovoce, cereálie, hroznový cukr, müsli tyčinky, ovocné tyčinky (jsou neuvěřitelně drahé - jedna stojí mezi 20 a 50 korunami, ale mají poměrně nízkou kalorickou hodnotu, jsou strašně dobré a docela zasytí a navíc jsou zdravé) a žvýkačky/peprpintové bonbóny.Dobrá je láhev s vodou, do které si budete moct potom po dobu tábora dávat i pití na výlety a tak.

f) ostatní
Sem obvykle spadají psací potřeby, knihy, MP3 (pokud bez nepřežijete a nebojíte se, že je ztratíte), plastový hrneček, fén, foťák/kamera, baterky...

g) důležité
Peníze, peněženka, hodinky, všechny průkazy (pojištění, kartička pojištěnce, ISIC, OP/pas...), všechny léky (co berete pravidelně, proti alergické, proti bolesti), dezinfekce, náplasti, šitíčko, kartička s adresou a kontakty na rodiče/partnera, všechny dokumenty k pobytu (potvrzení o zaplacení, bezinfekčnost, prohlášení o zdravotní způsobilosti...), nabíječka k mobilu, baterka

h) ke sbalení ráno
kartáček a pasta na zuby, mobil...

Příště:
1.7.2010
Gyaru?Offtopic

25. června 2010 v 17:23 | Proxima |  Černá díra
Dnes jsem na diskuzi na lidech objevila další perlu do své soukromé sbírky "památných výroků lidské demence".

Není to vyloženě citace, ale znělo to cca takto:
"Dítě ve 24. týdnu těhotenství není žádný strunatec!"
ROFL. Vážně. Proč, kdyžtak můžete zjistit proklikáním se v postranní liště zde:

Ten předchozí zněl, že dotyčná nebude jíst GMO, protože obsahují geny XD.

Pozor, teď abyste mě špatně nepochopili. Nijak mě neuráží neznalost těchto lidí, ani si nemyslím, že by kvůli tomu nutně byli hloupí, já bych totálně pohořela, kdyby se mě někdo začal vyptávat na historii. Mě jde o to, že tihle lidé vědí o daném tématu houby s octem, ale klidně jdou a suverénně a arogantně tyhle blbosti veřejně vykřikují a jsou na sebe strašně pyšní. To asi nikdy nepochopím - když o tom nic nevím, tak se k tomu proboha buď nevyjdřuji, nebo se nesnažím vyjadřovat odborně, když mi ten odborný základ chybí, ne?

EDIT
Ne, číst články na novinkách (novináři tomu nerozumí, vyrthávají z kontextu, píší blbosti a blbí lidé jim to baští, aniž by se v problematice orientovali nebo si k tomu něco zjišťovali), natož diskuze k nim, už není úsměvné. Chce se mi spíš brečet. Faktické blbosti se ještě snesou, ale to, že se vysmívají vědě a vědcům je vážně tristní ukázka toho, jak si česká společnost váží vzdělanosti. I kdyby USA, Korea (jižní) a Japonsko měli milion chyb, takový přístup k výzkumníkům tam neexistuje, minimálně ne v masové míře... a pak se všichni diví, že většina absolventů emigruje a radši se věnuje výzkumu v cizině...


Bla bla bla

22. června 2010 v 1:00 | Proxima |  Černá díra
Mám pro vás, drahé čtenářstvo, pár informací:

1) Články budou opět jen jednou ob dva dny, jelikož dávat je obden je nesmírně časově náročné (zvlášť psaní složitějších návodů) a zároveň si myslím, že články ob dva dny (= 2 - 3x týdně) jsou ještě pořád hodně často.

2) Hledá se někdo, kdo by byl ochoten, ideálně nezištně, se mi dva týdny starat o poupee - obsahovalo by to denní převlékání, naklikávání suteki u Daily Snapshots na 3 mušličky a vyhledávání 3 výrazů denně na razítko. Možná jsem cvok, ale po maturitě a před vysokou mám prostě dost času na to mančkinovat XDDD. Co za to? Hm, pokud třeba poupee nemáte, tohle je dobrá příležitost vyzkoušet si, jak by vás to bavilo. Zároveň bych "správkyni" nechala libovůli co se týče nakládání s mašličkami (preference je hrát co nejčastěji časově omezené série na Piyo Catcher, případně hrát Piyo Balloon). Jediné, co by NESMĚLA by bylo měnit účes nebo cokoliv jiného "trvalého" na ní a prodávat oblečení (výjimku tvoří věci, které se jí sejdou víckrát). Prosím prosím? od 27.6. do 11.7.

3) Po tu dobu, so potřebuji chůvu pro poupee, budu na Běstvině, takže články přednastavím, abyste netrpěli absteninenčními příznaky, ale nebudu k zastižení. Nebudu s sebou mít notebook, na mobilu nemám net a pochybuju, že bych se tam dostala k počítači (pokud tam vůbec něco takového je).

4) Mám novou kočičku, takže tady je malý spam s nekvalitními fotkami. Nevím, jestli jsem to zmiňovala, ale Cocour bohužel na podzim umřel, takže mám asi od prosince Cathy/Katušku/Kačenu-zatracenou a před pár dny na můj svátek přibyla její sestra Cleopatra/Cleo/Kleouš-protivnej
e
yset
yft
Příště:
25.6.2010
Návod na výrobu "pokličky" na skleničku

Sukně...

21. června 2010 v 0:46 | Proxima |  Oblečení - tipy
ydft
dfsg

Návod na zkrácení sukně - druhý způsob

3. června 2010 v 5:58 | Proxima |  Oblečení - návody
Tenhle návod je podle mě poněkud smysluplnější... protože myslím, že neexistuje nikdo, kdo by na ten první nepřišel sám. Jak už jsem psala u něj, tohle se hodí, když máte sukni, třeba volánovou, která je nahože užší než dole a pokud byste prostě jenom ufikli konec, získali byste cosi divného a úzkého.
aswr
->
syf