Návod na zkrácení sukně - první způsob

30. května 2010 v 5:28 | Proxima |  Oblečení - návody
Pokud si říkáte, proč jsem ji vůbec zkracovala, tak důvod byl takový, že končí přesně v místě, kde mám nejširší lýtka - což vážně není lichotivá délka. Nová verze sahá těsně nad kolena.

V tomto návodu jsem sukni zkracovala "klasicky" - prostě jsem ji dole ustříhla a začistila, protože se tím nija nezměnila šířka (bohatost) sukně. Za... 4 dny? Tak nějak... sem dám návod na zkrácení trochu jiným způsobem, které se dá uplatnit u sukní, které se směrem k pasu zužují a vy nechcete přijít o šířku.

Tohle lze ušít i v ruce.

Obtížnost:
0,5

ysra
->
ser


Původní sukně:
ysra

Odměřte si od spodního okraje cca každých 15 centimetrů vzdálenost, o kterou chcete sukni zkrátit (nezapomeňte, že pokud nebudete jenom overlockovat, tak přijdete ještě o 2,5 cm na začištění) a zaznačte si ji špendlíky/čárkami krejčovskou křídou.
aser

Odstřihněte. (Připadám si jako idiot, že sem píšu takové pokyny...)
awr

Změřte ještě jednou (tentokrát od pasu), že vám to nikde neujelo a případně dorovnejte nepřesnoti. Nastehujte si okraj - přehněte okraj o 1 cm a nastehujte jak vidíte na obrázku.
ysrt

Až objedete celé kolečko, otočte okraj ještě jednou a zase nastehujte. Až v příštím návodu bude dvakrát zahněte a prošijte, jde o přesně tohle.
ydrwe

Prošijte na stroji rovným stehem, délka 3, tak, abyste byli co nejblíž tomu vnitřnímu okraji přehybu (jakože dál od okraje sukně).
set

Zde:
ser

Příště:
1.6.2010
Manga podložka pod hrnek
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama