Květen 2010


Návod na zkrácení sukně - první způsob

30. května 2010 v 5:28 | Proxima |  Oblečení - návody
Pokud si říkáte, proč jsem ji vůbec zkracovala, tak důvod byl takový, že končí přesně v místě, kde mám nejširší lýtka - což vážně není lichotivá délka. Nová verze sahá těsně nad kolena.

V tomto návodu jsem sukni zkracovala "klasicky" - prostě jsem ji dole ustříhla a začistila, protože se tím nija nezměnila šířka (bohatost) sukně. Za... 4 dny? Tak nějak... sem dám návod na zkrácení trochu jiným způsobem, které se dá uplatnit u sukní, které se směrem k pasu zužují a vy nechcete přijít o šířku.

Tohle lze ušít i v ruce.

Obtížnost:
0,5

ysra
->
ser

Nehty pro PD

26. května 2010 v 14:34 | Proxima |  Doplňky - tipy
xfdst

jzhgizČelenka v dolly stylu

22. května 2010 v 16:42 | Proxima |  Doplňky - návody
\sar
Ve skutečnosti vypadá poměrně hezky, ale jednak jsem měla při focení špatné světlo, jednak strašný účes, takže modeloval polštář...


Maturita

19. května 2010 v 20:16 | Proxima |  Černá díra
Jenom stručně, abste věděli, že jsem přežila (a začnu konečně zase dělat plnohodnotné články několikrát týdně)...

Nebudu vás napínat, pokud jsem neměla halucinace, tak mám samé jedničky, ale nebudete věřit, jak jsem k nim přišla (omlouvám se, jestli vám to zní nafoukaně, ale abych se ospravedlnila - poctivě makám celých 6 let gymplu, o genetiku se zajímám od základky a literaturu i angličtinu miluju a podle toho jim také věnuji značné množství volného času - rozhodně netvrdím, že jsem tak geniální, že bych všechno vymyslela, aniž bych hnula prstem):

1) Čj: Vytáhla jsem si český humanismus a baroko - otázka, kterou jsem uměla, ale nechtěla, protože jsem četla jenom Komenského (přiznejte se, jestli jste někdo s chutí přelouskal Blahoslava). Ale na potítko jsem dostala spoustu ukázek a čítanky a nedovedu si představit, jak by někdo mohl neodmaturovat s takovou zásobou materiálů. Bývala bych nemusela vědět nic z literatury, a stejně bych to zvládla. Každopádně jsem to celkem v klidu odříkala, a gramatika byla "slohotvorní činitelé", což už snad jednodušší být nemohlo. Záhadně se mi podařilo zavděčit se oběma profesorům, byť každý je úplně jiný.

2) Aj: Health and Sports - jedno z témat, na něž jsem měla připravené GMO (celkem asi 5 otázek XDDD). Měla jsem powerpointovou prezentaci, strukturu, a na potítku jsem se více méně nudila, protože jsem si díka té prezentaci nepotřebovala psát osnovu (jelikož můžeme mít vytištěné jednotlivé "slidey").

3) Bi: Té jsem se bála. Hodně. Říkala jsem si "ať dostanu buňku nebo genetiku, prosím, prosím.." Mluvila jsem se svou třídní, a ta mi řekla, že ona se strašně bála enzymů a chtěla chromozomy, a že si je u zkoušky vytáhla. Já taky. Prostě jsem tam sáhla, a vyndala 18 - dědičnost mnohobuněčných. Byla jsem v takové euforii, že jsem měla půlku přípravněho času totální okno (pořád jsem nevěřila, že jsem tu otázku dostala) - a pak se mi (skoro) všechno vrátilo. Sice jsem si zaboha nevzpomněla, jestli je heterochromatin transkripčně aktivní nebo inaktivní, ale nikdo se mě neptal (po skončení maturity se mi profesroka smála, že si připadala jako na přednášce). Zkrátka sice neexistovala otázka, o které bych neřekla nic, ale tohle byla hned po 17 - molekulární genetika, druhá otázka, kterou bych odříkala o půlnoci ze spaní.

4) Ch: Nukleové kyseliny. Nevím, jak je to možné. Když jsem si to vylosovala, profesor, co mi dával vybrat, se začal strašně smát a když mi ukázal otázku, tak jsme se řehtali jak pominutí oba, načež se chemikářka zeptala, jestli je to nějaká vtipná otázka. Na potítku jsem zároveň musela vysvětlit 3 pojmy (základní), vytvořit 3 systematické názvy (primitivní, čekala jsem nějaký odporný heterocyklus) a příklad, kterému jsem nevěřila - připravovala jsem se na pH několikasytné slabé kyseliny, srážecí rovnováhy... a dostala jsem otázku, kolik gramů Fe je v 10g Fe2O3. Co se týče mého výkonu ohledně NK, tak mě mrzelo, že jsem to nepodala tak dobře, jak jsem doufala (naše chemikářka totiž člověka nenechá mluvit, ale pořád klade otázky, které mě osobně vždycky vytrhnou ze soustředění), ale pořád celkem slušně.

To štěstí nechápu - genetické otázky jsou z Ch a Bi celkem 4 z 58, 3 z 30 Bi a 1 z 28 Ch... myslím, že jsem první člověk v historii, kdo si vytáhl genetiku v obou předmětech (a chtěl ji).

Na druhou stranu, možná to může tak znít, ale maturita NENÍ fraška - vyznamenání minimum, čtyřek a trojek spousta - rozhodně to nepodceňujte a nenechávejte na svaťák.

My poupee

15. května 2010 v 17:30 | Proxima |  Černá díra
Snapshoty za poslední měsíc a půl :)

vfdf
bvc
xdtg
qwert
yvdf
Regretsy - aneb GTFO Etsy

10. května 2010 v 6:57
Znáte GTFO EGL a podobné komunity, jejichž jediným účelem je vkládání odkaů na věci, které lidem připadají tak strašné, že si to nemohou nechat pro sebe? Něco podobného je Regretsy. Členové této komunity sem dávají, obvykle s vražedně vtipnými komentáři/animacemi/obrázky/anketami věci, které našli na Etsy, a které by si nikdo se zdravým rozumem nekoupil. Většina výtěžku Regretsy je dána na charitu, což mi připadá hezké.

Regretsy a kawaii
http://www.regretsy.com/2010/01/14/frosted-flake/
http://www.regretsy.com/2009/10/21/build-a-whore-workshop/
http://www.regretsy.com/2009/12/22/regretsy-math-3/
http://www.regretsy.com/2009/11/24/regretsy-math-2/
http://www.regretsy.com/2009/09/29/pokemons/
http://www.regretsy.com/2010/04/08/nails/


U čeho jsem se smchy válela po zemi
http://www.regretsy.com/2009/12/11/initial-disappointment/
http://www.regretsy.com/2009/12/15/fork-it/
http://www.regretsy.com/2009/12/16/happy-trails/
http://www.regretsy.com/2009/11/28/the-golden-rule/
http://www.regretsy.com/2009/10/26/closed-thread/
http://www.regretsy.com/2009/12/04/helen-back/
http://www.regretsy.com/2009/11/11/swan-dive/
http://www.regretsy.com/2009/10/19/not-a-good-sign/
http://www.regretsy.com/2009/11/16/o-rly/
http://www.regretsy.com/2009/12/19/pretty-grim/
http://www.regretsy.com/2009/10/07/pigeon-toed/
http://www.regretsy.com/2009/10/20/the-curse/


Věci co bych si možnáááá i koupila
http://www.regretsy.com/2009/10/18/before-you-die-you-see-the-ring/
http://www.regretsy.com/2010/01/08/star-drek/
http://www.regretsy.com/2009/10/04/easy-on-the-paint-im-driving/
http://www.regretsy.com/2009/10/01/clock-suck/
http://www.regretsy.com/2009/11/12/worm-wood/

Totální off topic

2. května 2010 v 21:49 | Proxima |  Černá díra
1) Měla bych se učit, ale nechce se mi, takže se pokouším stáhnout všechny GLB, co mi chybí, projít je a smazat obrázky, které nepotřebuji (zachovávám jen věci, které chci ušít, návody, střihy, komiksy a recepty)

2) V úterý máme poslední zvonění, vůbec netuším, jak jsem se z "tak já s holkama připravím pár soutěží" dostala mezi "důležité" persóny (které musí tvrdnout ve škole o dvě hodiny dýl a udělat špinavou práci), asi jsem byla moc aktivní. Jelikož do organizace spadá i příprava cen, prohrabala jsem krabice s věcmi, které chci dát pryč, a našla jsem jich víc, než kdo může vyhrát. Spousta těch věcí je úplně nových. Na jednu stranu si připadám jako rozmazlený fracek (nechci takovou spoustu poměrně pěkných věcí), ale na druhou stranu třeba někomu udělají radost, zatímco mě jen překáží.
Téma je letiště, takže všechny holky jdeme za letušky. Možná sem dám fotky, pokud budu mít nějaké slušné.

3) Nemůžu si pomoct, ale musím to sem napsat poté, co jsem tam opět unáhleně vlezla - nemám ráda H&M. Jednak nikdy nemají ty věci, co prodávají na webu, jednak mají vysoké ceny a naprosto neodpovídající kvalitu (nefunkční zipy, upadávající knoflíky, vyškubané nitky v látce, třepící se okraje, špatně začištěné průramky a výstřihy, DÍRY v látce... a velmi často laciné materiály), jednak mi připadá, že si hrají na jakési pseudo haute couture, přitom jak už jsem řekla, kvalita mizerná. A vadí mi, že v jejich obchodech je strašný nepořádek. A vůbec nechápu, proč jsou z něj všichni tak nadšení. Originální věci má i Zara nebo Debenhams. Neříkám, že koukám skrz prsty na lidi, co tam nakupují, mě je to celkem jedno, ale vadí mi, že je H&M všude, a podle mě nezaslouženě.

4) Chci šít!!! Už aby byla ta maturita za mnou.

5) Kamarádka objevila na FF obory Japonština/Korejština/Čínština pro neoborové studenty! Jupí! Doufám, že je nabídnou i v příštím akademickém roce.