...a co bude dál?

11. prosince 2009 v 15:53 | Proxima |  Aktuality
Předpokládám, že jste si všimli, že poslední dobou jsou články lehce "pofiderní" a návody se vytratily, a také doufám, že si ještě pamatujete, že jsem slíbila, že se jedná pouze o přechodnou fázi způsobenou hrozivým nedostatkem času v Proximině životě.

Nyní se toto období chýlí ke konci minimálně na dobu vánočních prázdnin, které mám naštěstí skutečně dlouhé, a tak se během nich plánuji vrhnout na kutění a pokusím se vyrobit co nejvíc návodů, abych byla schopná je částečně rozmístit i do následujících méně plodných a značně hektických období.

1) Co se týče blogu
Plánuji udělat návody na přívěsky na mobily a klíče v různých stylech, dodělat všechny ty školní návody, co jsem nestihla na podzim (no co, můžete obměňovat v pololetí), návody na bytové doplňky, rozhodně budou slibované návody na mini kloboučky a loli halenku, snad i návod na bombarďáky a nějaké další doplňky jako čelenky a šperky, tašky, podrobnější rozpracování návodů z GLB, plánuji také sérii návodů a tipů pro "odrůstající/vrůstající" - tipy na oblečení inspirované japonskou módou, ale slučitelné s více méně normálním prostředím a potřebou ráno spát, nikoliv se dvě hodiny strojit.

Pokud je něco konkrétního, co byste se chtěli naučit vyrábět, můžete to navrhnout v komentářích. To platí i pro jakýkoliv jiný typ článku.

Další (možnou) novinkou jsou překlady z cizojazyčných časopisů. Momentálně jsem ukořistila hned tři německé, které mají podrobné články o japonské módě, v budoucnu (= až mi budou přebývat peníze) plánuji sehnání nějakých francouzských. Překládání mi nevadí, mám v něm celkem praxi, ale nechci dělat zbytečnou činnost, tak bych vás poprosila o hlasování v anketě na toto téma, případně pokud jsou dobrovolníci, co by s tím pomohli, oplývající nadstandartní jazykovou výbavou, mohou se přihlásit (Proxi se tváří, že nevidí davy od monitoru prchajících japanofilů).
Toho se týče také problém s autorskými právy:
1) Buď článek naskenuju a přeložím, poruším tím autorská práva, ale zas není taková šance, že na to stěží anglicky hovořící národy přijdou a budou mě kvůli tomu pronásledovat, nemluvě o tom, že si nejsem úplně jistá jejich právy k daným fotkám a návodům - připadá mi, že je prostě stáhli z netu/GLP... ale jistá si zatím nejsem, ještě jsem neměla čas to prověřovat. Zdroj a autora článku, je - li znám, bych uvedla. Pokud mě budete přesvědčovat, že co procházelo dva roky u darkentries musí projít i teď, očekávám, že případně uspořádáte sbírku na kauci a budete mi do lochu nosit dortíky a čaj.
2) Naskenuju (poruším práva jenom z 1/2) a udělám výcuc vlastními slovy, uvedu zdroj a příp. autora.
3) Udělám to samé, co v 1, ale napíšu k tomu dostatečně dlouhý vlastní text, aby daný překlad mohl být citací.
4) Jiný nápad?


27.1. bude mít blog první výročí, takže chystám i malé překvapení ^^.

Myslím, že i následující rok nechám třídobý systém přidávání článků (článek každý třetí den), jelikož je to poměrně slušně stíhatelné.

2) Co se týče Vice Versa
Příštích cca šest sedm měsíců nebudu dělat žádné svrchní oblečení - sice vás moc neotravuji se svým osobním životem, ale i kdyby nic jiného, asi jste už stihli zaregistrovat, že letos maturuju, a nerada bych věci na prodej dělala v časovém presu. Přes Vánoce udělám nějaké doplňky a nehty a snad i nějaké bombarďáčky, na jaře a v létě potom asi budou už jenom nehty a drobné doplňky.

Pokud vás to potěší, jen co bude mít Pet-chan čas, přepíše ceny u mých věcí na PD (předvánoční definitivní sleva - sice bych chtěla mít více životního prostoru, ale prodělávat na těch věcech zase nechci).

3) Co se týče Proximy
Proxima konečně někdy zvedne své líné pozadí a začne zase chodit na srazy ;-)... pokud jí to nabitý program dovolí. Nechce se mi se o sobě extra rozepisovat na blogu (veselé historky se nepočítají, ale připadá mi, že sem chodíte hlavně kvůli návodům a dalším neosobním článkům, takže nějak nevidím důvod sem přidávat ještě svůj deníček, nemluvě o tom, že o mně fakt nemusíte vědět všechno, respektive nemusíte vědět nic, že ;-)), ale ráda potkávám nové lidi naživo.
 


Komentáře

1 Hime Hime | 11. prosince 2009 v 17:18 | Reagovat

Jsem ráda, že to tu znova ožije :) Ale tvůj deníček mě tedy rozhodně baví a musíš ho sem psát nadále! xD Všichni si to čtou, jen neví, co napsat do komentářů, věř mi.
A klidně porušuj autorská práva, 11-tileté diddlinky kopírují(!) naskenovaná "Bravíčka" z různých oficiálních stránek a nikdo nic neříká. Navíc, ty to budeš překládat a obrázky budou pouze ilustrační = autorská práva neporušuješ.

2 crazyi crazyi | 12. prosince 2009 v 0:12 | Reagovat

No tak já za sebe musím říct, že mnohem raději čtu tvůj deníček než cokoliv jiného.

3 Danielle Danielle | Web | 12. prosince 2009 v 13:47 | Reagovat

U těch časopisů bych byla pro to, aby sis článek přeložila pro sebe a nám ho převyprávěla vlastními slovy s případnými citacemi a uvedla jako zdroj. Tím neporušíš zákony a nikdo ti nemůže nic říct.

Návody bych uvítala. Myslím, že hodně dívek by ocenilo třeba tvoje popisky a rady k návodům z GLB. Méně zkušené švadleny to jenom podle obrázků pochopit nemusí.

Tvůj deníček čtu ráda (ovšem nemůžu komentovat, většinou čtu jen z mobilu a ten komentáře blogu.cz nepobírá...

4 Darxie Darxie | E-mail | 13. prosince 2009 v 1:18 | Reagovat

Ooo, ano, už se těším na návody, jupííí<3 jen jsem chtěla poznamenat, že jestli chceš pomoct s překladama, tady jsem xD Mám s tím moooooooooooooooooooooooooc zkušeností, takže by neměl být problém xD

5 Proxima Proxima | 13. prosince 2009 v 15:19 | Reagovat

[4]: Óóó, moc díky, jsi úžasná, tak já ti pak nějaké skeny pošlu na mail <3, viděla bych to tak na sobotu.

6 katy katy | Web | 13. prosince 2009 v 21:55 | Reagovat

ahoj ^^ jen ti oznamuji, že tě dávám do oblíbených stránek + ráda sem někdy zajdu ^^

7 Proxima Proxima | 13. prosince 2009 v 22:45 | Reagovat

[6]: Oh, OK, děkuji ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama