Proxima in Wonderland - Jak to všechno začalo a návrh kostýmu pro králíka

29. listopadu 2009 v 2:06 | Proxima |  Divadlo
Byla nebyla jedna profesorka angličtiny, která od prvního ročníku nutila své studenty hrát anglické divadlo.


Přesně tak - nebýt jí, asi by Proxi zůstala u tří věcí, které měla s divadlem společného i předtím - chození do něj, psaní scénářů a navrhování kostýmů. Ale nikdy by ji nenapadlo hrát. Nutno přiznat, že první tři, čtyři roky to nebylo valné. Díky absenci hereckého talentu, nějaké zvláštní popularity a chuti hrát na Proximu a Anyu (krycí jméno kamarádky) zbývaly jen nepříliš důležité a chtěné role - jako jezevec, pokojská, vedlejší mužské role (poměr mužů a žen ve třídě je 1:6).

A pak se všechno změnilo - Proxima a Anya často stonají. A tak jednou přišly do školy, když už role byly rozdělené, divadlo vyřešené a vše pevně stanovené a neměnné. A tentokrát se na dvě hlavní protagonistky tohoto příběhu nedostalo role žádné. Tehdy se zrodilo od té doby pověstné duo - hvěznou kariéru sólistek se sice průměrným hereckým nadáním, ale zato skvělými kostýmy a geniálními nápady (a žádnou skromností) odstartovala scéna ze Zkrocení zlé ženy a Shakespearovy sonety. Loni jsme oslnili v divadle Na Prádle pětiminutovou zčásti zpívanou, zčásti recitovanou Lady of Shalott, v níž jsme zkombinovali původní báseň s písní od Emilie Autumn (díky bohu, že Anya umí skvěle zpívat a stihla včas vyležet chřipku). Na tuto společenskou událost mnoho profesorů dodnes vzpomíná...

Hodina angličtiny:

Luke: So I heard you were going to do some theatre performance again. That'd be great, I remember last year, there were two girls with that poem and song, you know?
Class: No.
Luke: Hmmm... They were really great, it was pretty amazing, it was... (všimne si Anyi) OH MY GOD! IT WAS YOU.
Anya: Yup! Glad you liked it!

A letos oslníme Alenkou... proč oslníme? Loni genialita spočívala v propojení vícero druhů umění (a kostýmech - ten steampunk outfit byl na to). Letos v tom, že jsme Alenku zveršovaly. A do rolí Králíka, Houseňáka, Plcha a Kloboučníka obsadili naši třídní a trojici angličtinářů, kteří nás až do letošního maturitního ročníku učili.

Luke: (totálně vyděšený) Hey! You're from 6B! I heard I'm going to be some kind of a Rabbit?
Class: What? That's some kind of a mistake, you know our English teacher, she came with some nonsense again...
Luke: Uffff.

(později)

Proxima a Anya: Hi Luke! We heard someone let the cat out of the bag. You already heard about the Rabbit thing?
Luke: Yeah, it was a mistake... (podívá se na Proximu vrtící hlavou) eh?
Proxima: You ARE a rabbit. In Alice in Wonderland.
Luke: Uhm... I'm honored.
Proxima: Don't worry. Wayne's the Caterpillar.
Luke: Cater...? Ehm, alright. What about the costumes?
Proxima (cítí nebezpečí): Well, you do have a white shirt, right? And some trousers? I mean, some other trousers than jeans?
Luke: Other than jeans?
Proxima: Yes, it's not like jeans are the only kind of pants on Earth.
Luke: I can buy some or find some in the closet, I think. But you know... it'd be great if YOU could make the costumes...
Proxima (infarkt): Well, I am going to make mine and Anya's... and your waistcoat... (rychle si projde míry, které bude muset vzít a zděsí se). But you are going to get the trousers somewhere. I don't care where. I'M NOT SEWING THEM!
Luke: (vyděšeně) Sure! Sure!

A zde jest návrh a látky:
(už jsem zmiňovala, že NESNÁŠÍM kreslení návrhů? Nejde mi to a nebaví mě to, když to mám v hlavě, nepotřebuju to už na papíře TT_TT)

(Všimněte si rafinované podobnosti vzorů!)

Nutno říci, že ubohý Brit trpí pod naším režisérským bičem nejvíc. Jednak má potíže ztotožnit se s rolí, druhak potíže naladit se na mou vlnu humoru, za třetí ho s krejčovským metrem, scénářem, látkami či něčím jiným pronásleduji jakmile se mihne na chodbě (už se zkoušel plížit schodištěm pro nouzové situace, slézat z okna, spouštět se výtahovou šachtou a nevycházet z kabinetu, ale bylo mu to houby platné).

(Upozornění: Proxima vzhledem k pokročilým hodinám, v nichž jsou tyto články psány, neručí za úroveň angličtiny v těchto článcích ani za to, že se vše odehrálo tak, jak tvrdí!)

Pokračování příště!

Příště:
2.12.2009
Exkluzivní preview... nechte se překvapit čeho!
 


Komentáře

1 Siria Siria | 30. listopadu 2009 v 13:34 | Reagovat

Já to chci vidět!!:D Alenka v říši divů...v angličtině...ve verších...to musím vidět :D ;))

2 katy katy | Web | 13. prosince 2009 v 21:53 | Reagovat

oooon bomba!
"už se zkoušel plížit schodištěm pro nouzové situace, slézat z okna, spouštět se výtahovou šachtou a nevycházet z kabinetu, ale bylo mu to houby platné" něco, jako když mámza úkol vzít míry kámošovy ze školy XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama