Hanasakeru Bishonen... tedy Seishounen (a doufám, že oceníte množství screenshotů, které jsem udělala, i když jejich dělání nesnáším)

23. listopadu 2009 v 1:42 | Proxima |  Novinky
Pro podrobné info si dojděte na wiki/myanimelist/kamkoliv chcete, od Proximy se dozvíte jen to, co vždycky - její nechtěný názor, sarkastické poznámky a off topic postřehy.


Hanasakeru Seishounen je nejshojovatější anime, jaké jsem za poslední dobu viděla, pokud nepočítám původní Angelique. Hrdinky patří k typu 2 a je snesitelná pouze proto, že její totálně mimoňské chování čas od času vyprovokuje reakci některého bišíka, která vám přinese zasloužených pět minut smíchu. Pak je taky tím snesitelnější, čím méně se objevuje. Kromě hrdinky, 4 hlavních pohledných mladíku v rozmezí 14 - 20 let a neurčitého počtu vedlejších pohledných mladíků a staříků v nespecifikovaném věkovém rozmezí, vás bude dojímat i Edwardovatost daných pánů, neboť podržte se, oni se třpytí - a to nejen na slunci, ale i v umělém osvětlení (sorry Edwarde, jsi out, vyměnili tě za nový model).

Pokud by to nebylo dost, bišíci se kromě třpytek objevují také na pozadí:
růžiček
bublinek
(No jak asi, ty idiote?)
a duhy
Moe moe?

Autorům anime nutno přiznat, že kde šetřili na hrdince, bišíkům dopřáli vrchovatě. Pokud přečkáte prvních pár dílů, kde se toho moc neděje, dočkáte se vtipných, sarkastických slovních přestřelek mezi bišíky, kteří se nevzájem zrovna nemilují (ne, není to yaoi). Jelikož hlavních bišíků je málo, jsou to kombinované typy - a je jasné že "starší zodpovědný bratr plus sexy mozek" kontra "jsem hezký, líný, bezstarostný, sexy a rád se plazím po tvojí schovance" se do sebe budou pouštět každou chvíli. Obzvlášť, když krom osobní zášti vstoupí do hry i žárlivost. Jelikož jsou hrdinové jednak "sparkling", jednak "hot", netrvá nikdy moc dlouho, aby vzpláli... ne zrovna milostnou vášní.
Valnou část série budete přemýšlet, jestli vás tvůrci považují za tak blbé, nebo mají tak skvělý smysl pro to, dělat si ze své práce legraci. I kdybyste se nepodívali na nic jiného, 9. díl je POVINNÝ. I když nebudete vědět o zápletce vůbec nic, u tohohle se nepřestanete smát, garantuju. Kdyby nic jiného, tak to, že jedna postava mluví svou vytrvale příšernou angličtinou (a tváří se, že je to její rodný jazyk), vaší bránici nedá chvilku klidu. Ale (pvoplánových) vtipných momentů je tam výrazně víc, takže dejte na mou radu a jdětě si dát 25 minut posilování břišních a obličejových svalů:
http://www.watchanimeon.com/hanasakeru-seishounen-episode-9/

Ovšem abych daném jazykovému antitalentu nekřivdila, Li-Renova francouzština je taky kapitola sama pro sebe. Chvíli jsem přemýšlela, jestli to nebyla arabština - ale nebyla.
Velmi dojímavé/děsivé jsou i výroky typu: "Kdybychom se do sebe zamilovali, vezmeme se?"

Ano, naštěstí díky mužskému osazení se trapná romance rychle mění v komedii ve stylu Ouran High School Host Club a Full Metal Panic, tak v polovině série také dojde na poměrně slušné dramatické a akční scény, následované mocenskými a politickými boji (hádáte správně, že se v nich hrdinka anime téměř nevyskytuje). Když o tom tak přemýšlím, kdybyste vypustili hlavní hrdinku, získali byste akčně-politické drama ve stylu Meine Liebe, a kdyby hlavní hrdinka měla mozek a byla reálnější, bylo by z toho Saiunkoku Monogatari (byť pletichy v HS jsou o dost průhlednější než ty v SaiMono).

Pokud si budu hrát na znalkyni umění, tak se k OP a ED vyjádřím tak, že jsou hudebně mimo můj vkus a z hlediska spádu dost nudné, styl kreslení... mě nezajímá, chlapi jsou k sežrání a to mi stačí. Typově spíš lehce propracovanější styl (tzn. ne Naruto, ale zase ne Vampire Hunter D... tak na úrovni Ouranu, řekla bych).

Anime ještě běží, chybí ještě 10 dílů, ale upřímně řečeno, kdybych to nevěděla, tak bych bývala tipovala, že je víc než 10 let staré. Nebo tomu, kdo navrhoval oblečení postavám, bylo přes padesát a zbožňoval Ameriku 80. let ze sekáče. Mužské oblečení je relativně nadčasové, ale nad šatníkem hrdinky jsem ronila slzy v každém dílu.

Ehm, nějak jsem měla dojem, že jsem v hlavě měla vtipnější recenzi, ale co, jakž takž informativní charakter tohle mělo taky... takže zde už jen pár screenshotů:

I hlavní hrdinka má své pozitivní momenty:

Hej, Eugene, před třemi týdny mi umřela kočka... nechceš být MŮJ mazlíček?

Dala jsem si předsevzetí, že z každého anime zascreenshotuju alespoň jednu nahou scénu...

Ale některé věci prostě vidět NECHCETE... z pochopitelných důvodů!


Bez komentáře... (umřela s konsternovaným výrazem na tváři... a já si tak byla jistá, že umřu na stres)

Řekl někdo Eugene?

Řekl někdo Li Ren?

Nejste jediní, kdo si potřebuje trochu vyvětrat všechnu tu "hotness"...

Ehm, Li Rene, jestli někdy budeš mít svojí pitomé schovanky plné zuby, beru všema deseti tvůj kouzelný kukuč, sexy postavu, ekonomické dovednosti, mozek i kombinaci samurajského a kuchařského umění...

Ale tohle už jsme někde viděli... Kuroshitsuji?

Co myslíte?

Ehm, co že jsem to říkala o stylu kreslení? (Ne, to není fanart. To jenom začal být artový konec anime.)

A o yaoi?

Ona nezapomenutelná scéna s "už jsem s ním spala" (soustřeďte se na Li Renovy ruce)...
WOW HOW, POSTELOVÁ SCÉNA!!!
Sexy záporák:
Kdyby ta holka alespoň věděla co dělá!
...
Mám toho dost: sepišme petici za právo na osahávání bišíků ženami, kterým to alespoň přinese potěšení!
Polévková trilogie (cože? vy jste si mysleli, že jsem s tou spálenou vodou na čaj přeháněla?):
(Li Ren utekl)

Příště:
26.11.2009
Další Screenshoty
 


Komentáře

1 Amy Amy | Web | 23. listopadu 2009 v 10:43 | Reagovat

Jednoduše: MŇAM! :D

2 Hime Hime | 23. listopadu 2009 v 16:00 | Reagovat

Tohle je moc :D Na to se musím podívat

3 Asinx Asinx | Web | 24. listopadu 2009 v 21:13 | Reagovat

Ty, hele, doufam že tohle na tu naší pááárty vezmeš jako :D myslim že po určité době to bude ještě vtipnější :D

4 Johana Johana | 24. listopadu 2009 v 22:31 | Reagovat

Lord!!! XDD
Tvoje feedbacky prostě nejvíc žeru! XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama