Listopad 2009

Proxima in Wonderland - Jak to všechno začalo a návrh kostýmu pro králíka

29. listopadu 2009 v 2:06 | Proxima |  Divadlo
Byla nebyla jedna profesorka angličtiny, která od prvního ročníku nutila své studenty hrát anglické divadlo.


Potkáme se v Albertu?

23. listopadu 2009 v 18:24 | Proxima |  Novinky

Hanasakeru Bishonen... tedy Seishounen (a doufám, že oceníte množství screenshotů, které jsem udělala, i když jejich dělání nesnáším)

23. listopadu 2009 v 1:42 | Proxima |  Novinky
Pro podrobné info si dojděte na wiki/myanimelist/kamkoliv chcete, od Proximy se dozvíte jen to, co vždycky - její nechtěný názor, sarkastické poznámky a off topic postřehy.

Hra na sekeru aneb Hanasakeru Seishounen a shojo hrdinky

20. listopadu 2009 v 17:54 | Proxima |  Novinky
Nedělám si vzhledem ke svému stavu těla a mysli iluze, že toto bude esej na úrovni, ale poslední dobou mi množství shlédnutých shojo anime (kvůli nedostatku josei titulů) dělá v hlavě pěknou paseku.

Ano, přiznejme si to. Na shojo anime s dechberoucím podtitulem "reverse harem"všechny koukáme kvůli množství bišhíků všech typů a tvarů. Ano, po shléhnutí tří anime už bychom sice mohli vytvořit přehledný adresář s nadpisy jako "starší bratr", "svaly>mozek", "sexy mozek s brýlemi", "budižkničemu po prodělání plastické operace á la Lestat", "shotacon", "pan tajemný" atd., ale každá z nás má vyhraněné typy, nad kterými (minimálně ve fantazijním 2D světě) KYYAAuje bez ohledu na existenci reálného 3D muže. A z nějakého důvodu jsem tuto 95% plochost mužských charakterů schopná přejít... protože je takové chci (na monitoru).

Co ale schopná přejít nejsem, je zoufalá osobnost většiny hlavních hrdinek. Opět budu upřímná - nedokážu se s nimi ztotožnit. Ani ne tak kvůli věku, jelikož v anime obvykle někomu hádáte 20, abyste se vzápětí dozvěděli, že je daná osoba ještě pod zákonem, ale kvůli charakteru. Typické hrdinky shojo mangy/anime se totiž v 90% dělí do dvou kategorií:

Krize (skoro) středního věku a prasečí chřipka

18. listopadu 2009 v 18:18 | Proxima |  Černá díra
1) Proxima se stala obětí chřipkové epidemie (byť tedy ne prasečí, jak právě sprostě zalhala v titulku článku ve snaze odradit čtenáře, aby si mohla chvilku vydechnout).
2) Proxima je zvláštní tvor, který by asi bez nadměrného stresu umřel (vzhledem k tomu, že takto pravděpodobně umřu na stres, vlastně nevím, kde je rozdíl). Podrobnosti netřeba rozebírat, každopádně mám teď fůru práce. Podle toho, jakou fůru práce máte vy, ji vynásobte dvěma až pěti a dostanete můj diář. Mimo jiné jsem se záhadným způsobem stala hlavním organizátorem anglického divadelního představení s hroznou vyhlídkou toho, že opět budeme hostovat v rámci festivalu v divadle Na Prádle. Poté, co jsem napsala (zveršovala) 85% scénáře, navrhla kostýmy, začala je šít, začala kopat účinkující (což jsou bohužel z valné části moji vyučující), aby (zvlášť někteří) přestali fňukat nad množstvím textu a začali se ho učit, jsem se ještě ocitla v hlavní roli (která má pochopitelně nejvíc textu). Pokud plánujete hrát Alenku v říši divů, nikdy se neoblékejte do lolity. Pak je totiž jasné, jaká role na vás vyjde...
Wayne: Great, and who is Alice?
Proxima (vypadající jako by právě snědla tři obědy ze školní jídelny): Me.
Wayne (rozzářeně): Wonderful! You LOOK like Alice!
Proxima (k sobě): I PAVIÁN by v tomhle outfitu vypadal jako Alenka...
Ano, do Vánoc ještě na téma Alenky bude hodně článků, včetně fotek pokračujících prací na kostýmech... a veselých historek, na něž doufám profesoři při brouzdání na netu nenatrefí...

Každopádně, to je jen jedna dvacetina toho, co mě v následujících několika týdnech čeká, takže se omlouvám za poněkud hektické období, méně časté články, skoro žádné návody a spíš jen obrazové sondy do Proximina šíleného Wonderlandu.


Vantaged.net goes gyaru?

10. listopadu 2009 v 8:00 | Proxima |  Novinky
http://www.vantaged.net/fashion/top-5-japanese-girl-tribes-survival-guide-part-1/
http://www.vantaged.net/features/top-5-japanese-girl-tribes-survival-guide-part-2/

Článek jako by vypadl z Japanese Schoolgirl Inferno... kdo tuto knihu vlastníte, víte, že rozdělení gals je tam dosti podobné, včetně poznávacích znaků a tipů pro kluky, kteří by si chtěli jednu takovou slečnu pořídit. Proto, byť mi nevadí, když si někdo utahuje i z věcí, které mám ráda, mě článek moc nenadchl, jelikož zní dost okopírovaně a opakovaný vtip přestává být vtipem. Nemluvě o tom, že JSI je výrazně propracovanější a zabývá se 90% gal podstylů, zatímco tento pán celkem nesouvisle vytáhl několik z nich...

Dalším společným znakem je, že autoři obou reportáží jsou evropští muži... nejsem si úplně jistá, jestli oba případy gyaru styl trochu nedegradují, obzvláště ve výše uvedených článcích jsou opovržení a výsměch celkem jasně čitelné nejen mezi řádky, ale přímo v nich. Jestli je to dobře nebo špatně je otázkou, sice to na jednu stranu může pár narcistických jedinců, kteří skutečně myslí jen na Pradu a LV, probudit, ale myslím, že většina (především nejaponských) gyaru ten styl nosí, jelikož se jim líbí... ale nepodřizují mu všechno a jsou to obvykle inteligentní slečny.

Příště:
13.11.2009
Čelenka podle ViVi magazínu

Přívěsek na mobil

7. listopadu 2009 v 17:58 | Proxima |  Doplňky - tipy
(To je pohled ze shora, jinak je to mufin se šlehačkou, kdybyste to nepoznali)

Udělala jsem do silikonové šlehačky díru, navlékla to na kroužek, ten na řetízek, řetízek na přívěsek na mobil... a teď mám mobil s mufinem.

Příště:
10.11.2009
Vantaged.net goes gyaru?

Shojo Beat

4. listopadu 2009 v 2:01 | Proxima |  Novinky