Říjen 2009


Ehm, Proxi nestíííhááá, takže tu máte jenom odkaz na stránku se scanama z GLB a GLP

20. října 2009 v 18:11 | Proxima |  Novinky
http://eternal-silence-es.blogspot.com/

Podzimní kolekce - photoshot s Asinx (foto) a Taraen (nejkrásnější modelka)

12. října 2009 v 16:18 | Proxima |  Oblečení - tipy
Dámy a... dámy, Proxima konečně dodělala podzimní kolekci a uprosila Asinx a Taraen, aby ji v sobotu nafotily. Jsem značně pyšná na fakt, že jrom toho, že jsem sithla většinu modelů, jsem i přes to, že jsem pátek a sobotu strávila šitím/komandováním modelky a fotografky a maturitní otázky dělala tudíž v neděli večer, podařilo se mi dostat krásnou čistou jedničku z aj maturity nanečisto ^^

NA VŠECHNY FOTKY SE VZTAHUJÍ AUTORSKÁ PRÁVA, KTERÁ PATŘÍ ASINX (A TARAEN) A NESMÍ BÝT POUŽITY BEZ JEJICH SOUHLASU. BEZ POVOLENÍ NA NĚ ANI NSMÍTE PSÁT TAJEMSTVÍ, VALENTÝNKY, KOPÍROVAT JE K SOBĚ NA BLOG ANI JE JINAK POUŽÍVAT.

http://asinx.euweb.cz/home.html

A zde jsou modely, které ještě dneska pošlu Pet-chan:

Objdnávka od Yuki

9. října 2009 v 6:45 | Proxima |  Novinky
Budu od Yuki objednávat přesně ve chvíli, kdy otevře, takže pokud si někdo chcete objednat přese mne, musíte mi napsat rychle - Yuki napsala to datum teprve teď, původně totiž měla otevírat až za dva týdny.

Podmínky pro účast:

1) beru pouze Pražáky/osoby v Praze se vyskytující, jelikož nechci věci přeposílat poštou a řešit platby přes složenky, budu teď mít málo času.

2) Hodnota objednaných věcí musí být rovna 20USD nebo menší, takže mi nezáleží na poštu osob, ale na částce - kdybyste si pak věci nevyzvedli, nechci tratit hodně. Budu brát lidi, dokud se této ceny nedosáhne.

3) Z poštovného platíte procento odpovídající ceně vaší objednávky.

4) Do komentářů napište svoji přezdívku, mail a dejte odkazy na věci, které chcete, plus specifika ohledně počtu kusů a barvy.

5) Od Yuki objednávám cca každých 6 týdnů, takže pokud teď nestíháte, můžete si objednat i někdy později, zase bych sem dala info.

Uzávěrka:
Sobota 10.10. 15:00

http://fullmoon07xxx.ocnk.net/news#12

Mini off topic

4. října 2009 v 22:43 | Proxima |  Černá díra

Proxi těžce nestíhá, jelikož jí příští víkend přijede modelka na podzimní kolekci a jak to tak vidím, budu šaty došívat ten den ráno >.>, nějak jsem ve skluzu. A může za to Yo Jin Bo (a škola), a stahování Animamundi... kde jsou ty časy, kdy jsem nehrála PC hry?
Jinak pokud máte snadno zranitelnou pýchu a neradi se vzdáváte, dejte si při hledání informací o hrách pozor na spoilery (daleko horší, než moje prinscreeny, jsou návody, jak odpovídat...). Nejhorší je, když zjistíte, že jsou zároveň logické i nelogické. Nelogické v tom, že můj nápad zapojit do toho permutace, kombinace apod. nebyl k ničemu a potěšil by možná jen Boa (ano, jsem předurčena k tomu získávat happy endingy jenom s fyziky XD) a také v tom, že něktré možnosti, které fatálně ovlivní vývoj celé hry, nejsou pro vaši postavu vůbec logickou volbou; logické v tom, že zkoušet kombinace různých odpovědí podle systému funguje matematicky, ale ne emočně... takže to nemá cenu... Teď jsem kvůli tomu spoileru objevila (snad konečně) systém, na němž je postup hry založený, tak uvidím, jestli konečně přestanu dostávat ty strašné smutné konce. Asi se na hře projevuje moje emoční plochost z reálného života >.> A proč mě spoilery žerou? Protože radši na věci přijdu sama, a mám ráda překvapení...
BTW, nikdy nehrajte jednu hru v kuse pět hodin brzy ráno... brzy ráno = 00 - 05. Začne vám to lézt na mozek.

P.S. Proč se nepřekládají art booky? Dnes jsem vyhrála aukci na artbook Earl and Fairy a kdyby se našel překladatel, klidně bych to naskenovala, licenzované to určitě nikde poblíž není...Yo-Jin-Bo... rozlučte se se svým životem...

2. října 2009 v 22:24 | Proxima |  Novinky
Tahle hra totiž nepřenese do minulosti jenom vaši hrdinku...

Znáte mě, nerada na blog smolím referáty o něčem, co zná wiki skrz naskrz, takže i nyní vás odkážu na ni a google, pokud se chcete dozvědět podrobnosti... Já vám jen povím můj osobní názor (názor, ne recenzi) na první oficiální otome hru, kterou jsem hrála: Yo-Jin-Bo: The Bodyguards.

Jelikož už mám určité malé zkušenosti s visual novels, trochu jsem se bála, že hra bude málo akční... tedy ne že bych byla ten typ, který má rád hry typu Prince of Persia, ale zase zírat hodinu na obrazovku a číst si, co dělá moje postava, aniž bych se k tomu mohla vyjádřit, je trochu nuda... Yo Jin Bo je ovšem cokoliv, jen ne nudné. Jednak jakožto VN má skvělou grafiku, protože se tam postavy nepohybují - takže jsou skutečně krásně nakreslené, pozadí je propracované a scény se poměrně často obměňují, stejně tak i výrazy v obličeji, když postavu mluví; a soundtrack je také značně obsáhlý (jen co tohle dopíšu, jdu hledat noty na tu klavírní skladbu, která je ke konci příběhu s Boem *.*) a nechybí ani zvuk větru na útesech a podobně. Nenechte se odradit openingem, bishieci jsou výrazně pohlednější, než se v něm zdá a jejich charaktery jsou skvěle propracované.

Dialogy jsou vystavěné geniálně, mají šmrnc, jiskru a když je to vhodné, jsou dokonale vtipné, hodně často odkazují k různým anime, populárním filmům a dělají si i srandu ze hry samotné (viz spoiler část). Vůbec hodně připomínají romanticky-komediální anime, a znějí moderně a reálně, nijak uměle nebo ploše.
Ehm, když už jsem u dialogů, zas tak nevinné jako ty v anime nejsou... nebo jsem perverzní jenom já a vidím za nimi věci, které tam nebyly myšleny... ale spíš si myslím, že některé jsou skutečně pěkně "dirty", i když vtipně...
Př.:
Hatsuhime: Jin, your belt has come loose... (tightens it)
Now, that's better.
Jin: (blushes)
Yo: Thinking about it, mine seems to have loosened too...
Bo: What a coinsidence, my belt seems to be slipping as well...
Mon Mon: Mine too...
Muneshige: Mine as well... wait, what am I thinking? Excuse me, my princess!
Ittosai : "Crap, mine just won't come loose no matter how hard I try...

OK, to přesné znění jsem si vymyslela, ale obsah je stejný. Tenhle byl značně nevinný, jsou horší >.> ("OH? So are you fickle?" "No... the closest I get to being fickle is using my other hand..." - jsem jediná, kdo za tím vidí jisté věci O_o? Chtěla jsem vám sem hodit screenshot, ale nemůžu tu scénu najít TT_TT)

Co se týče příběhu, je podle mě dost napínavý a ne úplně předvídatelný, takže se opět nenudíte. Hrajete za dávku, která se díky magickému přívěsku ztracenému Hatsuhime ocitne v minulosti a musí se za pomoci svého vazala a několika potulným samurajům vypořádat s jistými smrtelnými problémy a dalšími přékážkami. Řekla bych, že akce, romantika i komedie jsou ideálně vyvážené.

Co se týče samotného hraní, tahle hra je dělaná holkám na míru. Můžete ukládat v podstatě pořád, na konci dohrané kapitoly vám to i menu samo nabídne. Za Hatsuhime se rozhodujete 0-2x za kapitolu, vybíráte ze 2-3 možností. U některých se liší jen krátká následující část příběhu, jiné výrazně ovlivní průběh několika následujících kapitol. Může se vám snadno stát, že špatné rozhodnutí ve třeba 5. kapitole zapříčiní, že v 8. zemřete, bez ohledu na to, jak se rozhodnete v ní, na druhou stranu je občas docela těžké přijít na to, jak byste měli reagovat: v některých situacích je nutné použít logiku, jinde přihlížet k tomu, jak jste se rozhodovali dřív... některá rozhodnutí nejsou pdostatná vůbec... není to zas až taková legrace. Pokud hrajete od začátku uložené kapitoly nebo se vám z jiného důvodu nechce číst dialogy, můžete dát "přeskočit", čímž se všechny rozhovory přehrají zrychleně - sice vidíte linku děje, ale nemusíte strávit půl hodiny jejich odklikáváním, což je geniální. Na rozhodování se máte časový limit, vždycky mi začne tikat budík, ale ještě jsem nezkoušela ho prostě nechat dotikat... většinou kliknu na možnost co nejrychleji XD. V sekci "extra" máte písničky ze soundtracku a screenshoty ze scén, které jste už odehráli... správně! Spoilery se nezobrazují! Jupí! Co se týče jazyka, tak je podle mě hra bez potíží srozumitelná, ale záleží na tom, jakou máte úroveň angličtiny. Pokud zvládáte současnou beletrii, nebudete mít problém, pokud tak tak zvládáte titulky u anime, možná vám uniknou některé vtípky. Hlas je orginál v japonštině, takže pokud umíte líp japonsky než anglicky, zahrajete si taky.

Přiznám se, že jsem hru ještě úplně nedohrála, jelikož ji mám od včerejška, takže taky nevím všechno, ale musela jsem se podělit o své dojmy. Zatím jsem párkrát umřela, než jsem pochopila systém, a můj první happy ending byl s Boem, ano, mám slabost pro charismatické, černovlasé... vědce. Ať hraji jakoukoliv otome hru, vždycky je můj první ending s vědcem/alchymistou/vzdělancem... že by nemoc z povolání? Druhý ending byl s Jinem, ale nejsem si jistá, jestli jsem něco nezkazila, jelikož místo happy by na začátku mělo být sad... vážně jsem u něj brečela (ale já taky brečím u všeho od Utrpení mladého Werthera přes Revolutionary Girl Utena po Pocahontas).

Spoiler Picspam: