Návod na kapsář - bezbolestně, rychle, levně

29. září 2009 v 23:55 | Proxima |  Bytové doplňky - návody

No dobře, Proxi trochu kecá, jelikož bezbolestně to jde jen pokud se nepíchnete špendlíkem, rychle jen pokud nevidíte šicí stroj poprvé v životě, ale levně na 100%... alespoň něco ^.-

Materiál:
Pevná látka případně pevná látka plus hezká látka o stejných rozměrech (pokud se vám pevná látka designem nelíbí): šířka skříňky plus 3 cm x délka kapsáře plus 3 cm
Nitě
Zbytky látek o různých rozměrech, ovšem obdélníkového tvaru
Špendlíky
Nůžky
kovová karabina
zbytky tkaniček/plochých šňůrek
pravítko
tužka
odznáčky/jiné blbosti na vytvoření totálně praštěného dojmu

Jakže se to dá udělat levně?
1) potřebujete málo látky, obzvlášť na kapsy můžete použít staré oblečení, které už nenosíte
2) Pokud vám nevadí, že to bude trochu crazy, zlikvidujte zbytky nití, které máte. Na mém kapsáři je cca 15 různobarevných nití XD
3) Na ozdobení použijte věci, které jsou jinak k ničemu - příšerné odznáčky z WITCH, nažehlovačka s Hello Kitty, na které je šmouha...

BTW, někdy časem udělám i návod na krásný, hime/loli kapsář, ale věřte mi, že s tím do skříňky se nemusíte nijak zvlášť párat, asi mu dá pobyt ve skříňce hodně zabrat. Takže tento návod je skutečně jednoduchý a "líný"

Obtížnost:
*

Čas:
1,5 hod

Postup:

Vystřihněte si obdélník o daných rozměrech ze spodní (pevné) látky a svrchní látky, nebo jen z jedné, pokud je dost pevná a hezká. Normálně si to s tužkou a pravítkem narýsujte na rub, vystřihněte. Obdobně si narýsujte i obdélníky, z nichž budou kapsy. Nažehlete nažehlovačky, pokud plánujete nějaké použít.
Položte obě látky líci k sobě a sešijte ve vzdálenosti 1,5 cm od okraje, na jedné ze stran ale nechte cca 15 cm nesešitých. Pokud pracujete jen s jednou vrstvou látky, oentlujte ji a sežehlete 1,5cmtrové přídavky do rubu a prošijte.
Pomocí nesešité díry obraťte kapsář nalíc, pomocí tupých nůžek/propisky srovnejte rohy (jakoby je zevnitř "prošťouchněte"), přídavky nesešité díry vtočte ro rubu a po celém obvodu kapsář prošijte.

Oentlujte kapsy.


1. typ kapsy: hladká rovná obdélníková - vhodná na tenké předměty jako průkazka, papíry, záložky,...
Sežehlete přídavky ro rubu a prošijte horní stranu (protože to je jediná, kterou pak nepřišijete ke kapsáři).

2. typ: skládaná - vhodná na objemnější věci, ale zas ne moc velké, po našití mají její boční stěny tvar trojúhelníku. Stříhejte o 6 cm širší než má být výsledná šířka. Prošijte horní stranu, opět sežehlete přídavky ro rubu a sežehlete tak, aby vám vznikla na obou bocích harmonika jako na fotce3. typ: řasená kapsa, do které narvete i dost objemné věci stříhejte 2x širší než má být výsledná šířka. Bla bla bla, sežehlete přídavky, prošijte horní stranu, spodní strnu prošijte řasícím stehem.
Nařaste na požadovanou šířku.
Na horní okraj přišijte gumičku, postup najdete u návodu na tričko ála Liz Lisa.

Na spodní straně kapsáře si vyznačte body ve vzdálenosti cca 3 cm od kraje.

K bodům přiložte spodní okraj kapsy, jak vidíte na fotce. kapsář je lícem nahoru, kapsa lícem dolů, konce spodního okraje sahají přesně k bodům. Prošijte na stroji přes řasící nit.
Otočte směrem nahoru a prošijte strany. Hotovo!


2. typ: prošijte ty miniaturní sklady těsně podél jejich okraje.

Našpendlete všechny kapsy na kapsáš, u typu 1 by neměl být žádný problém, s 2 to je na vysvětlení trochu těžší, spoléhám na vaši inteligenci a prostorovou orientaci. Nejdřív je přiložte na místo tak, aby sklady sahaly k bočním okrajům (no prostě ty sklady jsou složené T_T). Při špendlení ale přichyťte jen spodní vrstvu, abyste neprošili sklad - jinak by se kapsa nevyklápěla. Prošijte strany:
Opět složte do výchozího tvaru a přišijte dno.

Hurá, máte základní kostru!

Teď našijte z rubu do rohů poutka z tkanice:

Ozdobte a případně našijte v ruce karabinu!
Do skříňky nalepte dva samolepící háčky (vydrží velkou zátěž, k dostání v hobby marketech, př: Hornbach) a na ně pověste kapsář za poutka.

^^

Příště:
2.10.2009
Malá preview podzimní kolekce Vice Versa pro PD
(abyste viděli, že to, že nepíšu tolik článků není moje lenost, ale že mě zaměstnává konstruktivní činnost)
 


Komentáře

1 Hime Hime | Web | 30. září 2009 v 14:17 | Reagovat

To je zázrak, jak jednodušše to vypadá (ale pro mě nebude :D)... Dostala jsem šicí stroj a ve skřínce mám plno "bordelu", který potřebuju někam zkonfiskovat - (gumičky, sponky, spousta propisek...) Už jenom sehnat látky (které určitě neseženu XD) a bude to.

2 Hime Hime | Web | 30. září 2009 v 20:31 | Reagovat

Tak už mám ten design... Nevím, jestli se bude líbit, je hrozně jednoduchý, ale mi to k tvému blogu sedí... Prostě hime styl :)
http://img.enter4u.eu/FashionwithPassiongfys.jpg

3 Hime Hime | Web | 30. září 2009 v 20:32 | Reagovat

Jo a jestli ho budeš chtít nastavit na blog, napiš mi svoje heslo na mail: himegyaru@seznam.cz

4 Myra Myra | 1. října 2009 v 13:20 | Reagovat

Ooooo my Shinigmi, kde jsi sehnala tu růžovou jahůdkovou látku? Ten potisk je dokonalý, z toho musím mít sukni! *Myra se právě zamilovala*

5 Proxima Proxima | 1. října 2009 v 14:29 | Reagovat

[4]: No, rozpižlala jsem dětské kalhoty ze second handu, být tebou bych zkusila eBay, u nás 100% v žádné galanterii nebude.

6 Myra Myra | 1. října 2009 v 19:31 | Reagovat

*mlátí hlavou do stolu* I tak díky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama