Jak ve škole obhájit japanofilní potřeby

12. září 2009 v 9:58 | Proxima |  Bytové doplňky - tipy
Samozřejmě se tento problém netýká vysokoškoláků a také většiny starších středoškoláků, ale myslím si, že mláďata navštěvující základku či nižší ročníky víceletých gymnázií by na tento problém mohla narazit.

Co si na sešit (či jinam) rozhodně nedávat:
- reklamy na alkohol/drogy/tabákové výrobky
- politická hesla
- hentai/yaoi/juri - kreslená erotika je taky erotika

Skupina odporu č.1:
Rodiče

Zrovna ti si nemyslím, že by vám dělali problémy. Pokud by se přeci jen ozvali a spílali vaší dětinskosti/potrhlosti/tomu, že se místo opakování algebry věnujete polepování sešitů vším možným, rozumně a klidně jim vysvětlete, že hezké školní potřeby vás motivují k lepším výkonům a nebudete mít ke škole tak velký odpor, navíc si sešit 100% poznáte a těžko si ho omylem s někým prohodíte. Některé z návodů zde dokonce životnost sešitu prodlužují - takže budete také ekonomičtí a vaše věci budou vypadat upraveněji. Pokud vás obrázek Kanameho na sešitě bude od učení spíše odvádět, nezmiňujte to. Lhát je momentálně povoleno.

Skupina odporu č.2:
Spolužáci

Pokud jste dostatečně sebevědomí, jejich názory vám mohou být ukradené. V inteligentním kolektivu se vás maximálně budou chodit ptát, co že to tam máte, vyptávat se na detaily, užírat bento, nadzvedávat spodničky, protože vám nevěří, že fakt nosíte bombarďáky, případně si od vás půjčovat ty roztomilé věci (vlastní zkušenost). Případně se ušlíbnou a až se k vám otočí zády, tak si zaťukají na čelo, ale nechají vás být a vlastně vás budou mít docela rádi, jelikož budete zajímavým zpestřením nudného školního života.
Ale můžete narazit, zvláště v nižších ročnících, na kolektiv pitomých zakomplexovaných telat, a pak záleží na tom, jestli jejich posměšky ustojíte a na vaší osobnosti. Ignorování, sebevědomé a nearogantní vystupování, přátelské chování a nápomocnost obvykle zaručí klid, ale i tak se může stát, že několik vytrvalých jedinců vás bude otravovat a posmívat se vám. Obávám se, že hodně záleží na tom, jací jste a co vyzařujete - já vždycky měla kolem spíš respekt než obdiv a ačkoliv jsem byla vždy extravagantní, spolužáci si ke mně nikdy nic nedovolili. Hodně pomáhá, pokud jste ve škole dobří, a lidé jsou závislí na vaší ochotě vysvětlovat jim látku, půjčovat taháky a dávat opsat úkoly/testy. Pokud excelujete v některých předmětech a jste dobří na sport, spíše vás nechají být, než pokud propadáte a máte pověst "loosera".
Také se nad nikoho nepovyšujte jen na základě toho, že toho víte spoustu o Japonsku a jste odlišní. To, že jste lolitka/otaku/VK fanoušek/decora z vás sice nedělá člověka horšího než jsou ostatní, ale ani lepšího.
A pokud vás začne nějaký ubožák šikanovat, kašlete na samostatnost a nahlašte to, tady přestává všechna legrace. Znám několik lidí, kteří si šikanou prošli, a nikomu se to nepovedlo vyřešit samotnému. Prostě si o pomoc řekněte.

SKupina odporu č.3:
Učitelé

Tady možná budete bojovat nejvíc, proto tento oddíl bude nejdelší.

Vaše zbraně:
Učte se a nenechte se nachytat na švestkách. Svou originalitou jednak přitahujete pozornost vyučujícího podvědomě, jednak se najdou i tací, kteří vám budou chtít "srazit hřebínek". Pokud nebudou moct nic vytknout vašim schopnostem ani chování, nebudou se tolik zajímat o vaše potrhlé koníčky.
Pozorujte a naučte se odhadnout, co si u kterého pedagoga můžete dovolit. Větší šanci máte u těch, kterým je jedno, jestli si píšete poznámky na toaletní papír, hlavně když umíte na test, než u někoho, kdo vám řekne, že sešit bude A5, linkovaný, s 60ti listy a třícentimetrovými okraji. Řiďte se i vzhledem učitele a jeho vystupováním.
Buďte zodpovědní, rozumní, sebevědomí, stůjte si na svém, nebojte se slušně protestovat, pokud je to oprávněné, ale nebuďte arogantní a drzí.
Buďte nápomocní - ne, nechci tím říct, abyste podlézali, ale když chemikářce pomůžete odnést stojan a až budete mít službu, tak se na to nevykašlete, vám přidají kladné body. Pokud máte pověst zodpovědného a dospělého studenta, nebojte se, budete muset před profesory utíkat, aby vás žádostmi o pomoc nezavalili (chcete slyšel perličky? Proxi už takhle vyplňovala formuláře, na které třídní zapomněla, dostala od zástupce ředitele peněženku s několika tisíci, všemi doklady a nákupní seznam, a byla vyslána nakoupit místo testu, který psal zbytek třídy).

Obecně: jste-li v očích pedagogových dokonalým studentem, můžete si dělat, co chcete. Sice se najdou tací, kterým vaše dokonalost poleze na nervy (obvkyle proto, že mají příliš nízké sebevědomí a v hloubi duše vědí, že na vás nemají), ale těžko něco zmůžou proti většině svých kolegů, která vás má ráda. Jak už jsem zmiňovala výše, nejde jen o studijní výsledky, ale i o celkový dojem, který v lidech vyvoláváte, což není něco, so byste si mohli nacvičit - ale snažte se být bezproblémoví. (Opět z Proximiny zkušenosti - zkuste se na mě ve škole pozeptat a uvidíte XD)
Dojde-li přeci jen ke střetu, jednejte s rozmyslem. Na někoho mohou zabrat vtípky o tom, že bouráte bariéry mezi národy, jste proti rasismu, či podporujete práva homosexuálů (pokud máte někde vylepené shonen-ai bišíky), na někoho ne. Pak musíte používat logické argumenty:

Co konkrétně vyučujícímu vadí? (Pokud mu stačí dolepit štítek se jménem na sešit, nic se neděje, že.)
Využijte argumenty ze sekce "Rodiče"
Vysvětlete, že to je prostě něco, co se vám líbí, vyjadřuje to vaše zájmy a povahu a chcete se obklopovat hezkými věcmi. Nezapomeňte dodat, že lepší je mít sešit s Hello Kitty, než sešit s oslíma ušima, vytrhanými listy a chybějícími poznámkami.
Zdůrazněte, že váš neobvyklý sešit nikomu neubližuje.
Pokud to fakt jinak nejde, domluvte se na kompromisu (viz ten štítek se jménem apod.)
Pokud vaše vybavení splňuje podmínky vyučujícího (linkovaný/bez linek, pravoůhlý trojúhelník...) a výzdoba nijak nenarušuje hodinu/vaši práci, řekněte mu to.
Atd.
Nezapomeňte přitom být slušní a neútočte, ideální je věcný, neublížený a pokud možno příjemný a vyrovnaný tón hlasu.

Případně daného učitele pošlete za mnou ^^

Skupina odporu č.4:
výchovní poradci a školní psychologové

Neštřete. Pokud máte nadprůměrné IQ a alespoň trochu povahu jako já, smlsnete si na nich. Obvykle jsou to poněkud prostší osoby netušící, s jakou radostí se jim studenti smějí.
Ze života:
Kdysi na základce bylo zadáním hodiny VV namalovat ilustraci k Jabloňové panně. Což o to, Proxi kreslí/maluje moc ráda, ale zrovna ten den jaksi neměla červenou temperu. Podařilo se jí si někde kousek vyžebrat, ale stačilo to sotva na to, aby Jabloňová panna neměla žlutou kůži. Takže jablka na stromě jsem udělal modře (no a co, je to snad pohádka, ne? Myslela jsem si), jelikož se mi rozpil obličej, dokreslila jsem panně závoj, aby to nebylo vidět, a jelikož jsem si nechtěla čmárat přes pozadí a panna měla hezké šaty, ostříhala jsem ji nakrátko. Přidejte pár mých obvyklých avantgardností a jednu psycholožku, co se na nás ten den přišla podívat... Skoro dostala infarkt.

Příště:
15.9.2009
Hel-looks
 


Komentáře

1 Rafi Rafi | Web | 12. září 2009 v 11:05 | Reagovat

Páni, to je úžasně napsané! Přesně tohle jsem potřebovala vědět... ˇˇ

2 Alice-chan Alice-chan | Web | 12. září 2009 v 11:06 | Reagovat

Docela uvažuju, že si nakonec některé sešity trochu vylepším. XD
I když je fakt, že pro spolužáky jsem už tak zpestření i bez excentrických pomůcek. XD
Zatím nikdo nic nenamítal proti pouzdru s clonetroopry (star wars XD), klíčence ve tvaru světelného měče co mám na flashce, ani proti ořezávátku jako autíčko (je pojízdné), u kterého jen litovali že nemá setrvačník, tak snad by nebyl problém ani s tímhle. XD
Jen se budu asi držet trochu při zemi.
Hello Kity si na sešit nebudu moci umístit. :D

3 Agnes Agnes | 12. září 2009 v 22:57 | Reagovat

Tedy, asi chodím do školy v nebi :D..nebo mi nikdo nic nedává najevo, i když nejsem tak úplně výstřední svými pomůckami..ehm..

těším se na článek o hel-looks ^^

4 Arsena Arsena | Web | 13. září 2009 v 20:25 | Reagovat

Strašně mě pobavila ta část o školních poradcích XD

5 Nana Nana | 13. září 2009 v 21:35 | Reagovat

Ta poslední část je vážně něco. Docela bych chtěla vidět tu ilustraci XD.
Já osobně jsem (pro jistotu) vzorová studentka (i když OBČAS se mi stává, že zapomenu domácí úkol a potom s ním ještě po vyučování sprintuju vyhledávat profesory... - no co?! oni zase zapomínají na VŠECHNY práce, které jsem jim kdy napsala!), a moc mi to nepomohlo: stejně se na mě spustil organizovaný teror až přímo z hůry, jako reakce na to, že jsem se párkrát zeptala 'proč' ("Proč nemůžu nosit černé podkolenky k uniformě?" když už nemám punčocháče o.O ...jaktože je ostatní nosí? "Proč nemůžu kreslit arty, když už jsem práci odevzdala před půl hodinou?" nikoho tím snad při práci neruším O.o to je na to tak děsnej pohled?! XD) - vadit mi to začalo až když jsem měla z účesu 'Misa' a hlavně z těch gumiček se žlutými školními autobusy stejný průšvih/problémy, jako když jsem kdysi sousedovi učinila čistý prů-bod inkoustovým perem skrz ruku (- a ani za jedno jsem nešla k soudu - hurá!!!)! Jsem nucena projít životem bez autobusů a Kitty TT.TT

6 Clover Clover | 13. září 2009 v 22:07 | Reagovat

Páni, jak to tak čtu, tak mám chuť vrátit se na základku - já se tam vždycky snažila zapadnout (což mi stejně nešlo) a byla jsem výstřední pouze knihami, které jsem četla, takže bych si ráda zopakovala základku s japanofilními potřebami a lolitou. :D

7 Proxima Proxima | 14. září 2009 v 14:03 | Reagovat

[5]: Aneb jak některé školy oproti modernímu rendu stále potlačují individualitu studentů... nemluvě o mém názoru na školní uniformy v reálném životě... Upřímnou soustrast TT_TT

8 Venea Venea | Web | 14. září 2009 v 20:27 | Reagovat

zajímalo by mě co se bude dít až začnu toto proagovat ve své nové práci junior učetní od října xDDDD

9 Viviana Viviana | 15. září 2009 v 21:10 | Reagovat

Přiznej se, jak to víš, že mám na sešitech Kanameho?!XD;-)))))

10 JAm JAm | E-mail | 18. září 2009 v 10:49 | Reagovat

jsem budoucí učitelka výtvarky a miluju žáky s hello kotě na sešitech...obvykle mají i představivost a jsou ochotni pracovat na mích hodinách kvalitně a dokonce i s nápadem!

11 crazyi crazyi | 19. září 2009 v 11:05 | Reagovat

jo tak zrovna me kvuli vystrednosti odsuzovali spoluzaci, ale nastesti mi na jejich nazoru vubec nesejde takze pohoda

12 Chinatsu Chinatsu | 29. dubna 2011 v 17:05 | Reagovat

Nemůžu si pomoct tvůj blog nezbožňovat. Máš super návody, články, tipy, všechno!

13 fashionwithpassion fashionwithpassion | 29. dubna 2011 v 21:42 | Reagovat

[12]: Jé, děkuji! <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama