Camden report obecně

19. července 2009 v 8:00 | Proxima |  Oblečení - tipy
I přes přerušení dopravy v centru kvůli Gay Parade jsem se po více než hodině dostala do Camdenu, vyhlášeného to ráje prapodivných individuí.

No, nechci tvrdit, že mě Camden zklamal, to rozhodně ne - ale jako zas až takový zázrak mi taky nepřišel. I na tržišti, i v těch malých obchůdcích v Camden Lock totiž měli všichni více méně to samé, takže "co kus, to unikát" tam opravdu neplatilo. Spousta věcí tam nebyla drahých . halenky a šaty od 5 do 20 liber, ale problém byl v tom, že když jste se podívali na stylový obchod a krásně naaranžované figuríny, řekli jste si "Páni, to vypadá skvěle!" a pak jste začali do rukou brát jednotlivé kousky... a ony vlastně samy o sobě nebyly nic extra, nemluvě o materiálu a provedení.
To by byla ta indie/vintage část.

Pak tam byla ta černá gothická díra, která byla... no prostě předražená. Tam už se pěkné, originální kousky našly (ačkoliv jste je museli hledat mezi desítkami identických sériově produkovaných korzetů), ale upřímně řečeno, korzet za 150 liber je trochu moc. Myslím, že mít víc peněz, tak stylově bych si tam asi vybrala, ačkoliv mě lehce zklamal dekor obchodů - s gothic by se dalo na interiéru dost vyblbnout, ale málokterý designér/obchod se s tím zatěžoval. Přiznávám, že jsem rozhodně neprobíhala všemi obchody, navíc jejich podrobný popis můžete najít na Sanctuary, takže snad jen toto - v podstatě se daly rozdělit do tří kategorií: Gothic made in China, s rozumnými cenami, olbřímími velikostmi (XS na mě plandalo, a to vážně anorektička nejsem) a líbivými, ale nic moc originálními deesigny, Gothic a la Nosferatu, s nepříliš rozumnými cenami, designy co-se-komu-líbí a nádechem "gothic je už vlastně mainstream" a Gotický design a vintage, s ceenami za které už byste možná koupili světově uznávané značky, zajímavými designy a občas trochu prakticky nenositelné, ale oko těšící.

A nakonec Japanofilní/loli část:
Zas tak moc tam toho nebylo, pár obchodů s komiksy, kde se v rozích krčily i profláknuté manga tituly, pár lolitou inspirovaných svršků v Gothic části, Art Box jenže dostane samostatný článek příště s věcmi od Sanria a podobnými blbůstkami, Angel Pretty spíše zatracovaný než oslavovaný v rámci lolita komunity (též dostane smaostatný článek), a Sai Sai, kde jsem nebyla.

A zde pár děsných fotek, děsných proto, že tam bylo narváno, hlídala jsem si tašku, bylo vedro, děsný provoz, a měla jsem všeho po krk.

 


Komentáře

1 Haru-chan Haru-chan | E-mail | Web | 7. srpna 2009 v 15:34 | Reagovat

Z toho, co píšeš, mám pocit, žes prošla především tu hlavní ulici (která je komerční až běda).. Ohledně té s tvým názorem musím souhlasit - neoriginální, předražené, nekvalitní (s výjimkou snad dvou obchodů)

Ale zase bych Camden neodsuzovala jako celek. V těch zapadlejších koutech přímo té tržnice se dají najít originální, dobré obchody..
Ručně šité doplňky a mašle do vlasů, obchod s ujetým oblečením sešitým z látek několika vzorů, kde si prodavač krátil dlouhou chvíli tím, že šil přímo za pultem, cyber dog - cyber obchod s naprosto ohromující atmosférou, kvalitní (i když neznačkové) lolita obchody, kde vyhrává j-rock a na stěnách visí plakáty z koncertů, second handy, ve kterých se dá hodiny zaujatě prohrabovat v regálech s oblečením...

Možná je to jen vkusem, ale mě Camden okouzlil a i když mě ta komerční část šeredně zklamala, ten zbytek jeho reputaci napravil.
A celkově ta atmosféra tam.. Stále si drží pozici jednoho s mých nejoblíbenějších míst. :3

2 katy-chan katy-chan | 7. srpna 2009 v 15:44 | Reagovat

Camden totálně miluji a také musím nesouhlasit.
jen to, když projdu tou ulicí a blím s ek mostu s oddělenu částí codnků a aut vysoukou zdí, v soboní ráno, kdy tam ještě eí moc lidí a když vpluju n aprvní námasětíčko s vintae obchodem pod schody, pařížskými palačinkami, ziovými takšmai, aktikvaritáem s milým prodavačem a ocbchodem s hlavolami v podchodu k obchodům za nimi, je něco dokonalého a už při prvním úderu růzorodých vůní z výběru ve světovém žebříčku jídel z pouličních stánků okolo celho camdenu si uvědomím že na tohle místo jsem se ěšila celý rok
(jezdím na camden na váčnoní nákupy)
takže, pokud si na tržnicic neztrávila víc, než hodinu (na tržnici, ne  komerční ulici) připiš nahoru na článek  ty názvy ulic, kde js byla....

jinak krásné fotky *_*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama