Červenec 2009


Recenze: Angel Pretty

23. července 2009 v 7:55 | Proxima |  Oblečení - tipy
Angel Pretty

Gothic a Lolita obchod v Camdenu, s vchodem z Camden Highstreet.

Lokace:
Camden Highstreet, poblíž Camden Lock.

Ceny:
Ne vyloženě nízké, ale rozhodně přiměřené, řekla bych, že srovnatelné s ne-loli obchody (CA, HM,...), skoro u všeho Vám nabídnou slevu (na některých kusech nejsou cenovky, takže vám třeba řeknou, že to sice stojí 28 liber, ale vám to dají za 25).

Obsluha:
2 prodavačky asijského původu (1 mladší v "služtičkovském" outfitu, jedna starší oblečená normálně), mají velmi dobrou angličtinu, jsou velmi milé, usměvavé, nápomocné, snaživé (ale neřekla bych, že vtíravé) - zatáhnou kolem vás závěs, podrží vám skoušené kusy, srovnají sukni, zašněrují korzet, co nechcete bez úšklebků dají zpět na ramínko...

Placení:
Pouze hotově, karty neberou kvůli poplatkům, což je trochu problematické, jelikož se 70 librami se vám po ulici moc chodit nechce.

Výběr:
Velmi široký jak stylově, tak typově.
V obchodě seženetee především sweet, gothic, punk, kuro, shiro, možná trochu classic, méně obvyklé styly zastoupeny nejsou, řekla bych, že dost věcí by se dalo použít i na decoru, VK a OK. Prodávají boty, kabelky, doplňky do vlasů (sponky, čelenky, headdressy, kloboučky, mašle,...), halenky, sukně, JSK, korzety, návleky na nohy, šortky, kalhoty,...
S mírami 92 - 65 - 95 jsem problém s velikostmi neměla, ale myslím, že nad vel. 42 tam asi nic neměli, ale možná měla JSK vzadu žabičkování, tím si nejsem jistá.

Dekorace interiéru:
Skvělá, konečně obchod, který byl zařízený podle oblečení, které prodával.

Kvalita:
Příjemně mě překvapila, sice byla dost odlišná kus od kusu, ale rozhodně lepší, než normálně slyšíte. Střihy byly lichotivé, některé i velmi originální, dobře padly. Šaty mi přišly ušité velmi slušně (začištěné okraje, funkční zipy...). Látky bych tipla na balvnu s příměsemi (rozhodně ne satén a polyester) a některá JSK měla krásný sweet potisk (myslím, že originální - sice stránky butiků tak často neprojíždím, ale mám pocit, že tenhle jsem neviděla), jedna gothic svrchní sukně zas měla potisk s kříži a nápisy. Krajky a prýmky-u některých kusů kámen úrazu, ale jak kde. Třeba na celočerných šatech se použití umělé krajky zratilo, navíc tam krom ní byl i tyl s pavučinou, jediný problém bych viděla v tom, že trochu škrábala na výstřihu.
Na některých šatech dokonce byly krásné benátské krajky (venice lace, já tu terminologii bohužel umím líp anglicky než česky TT_TT). Prýmky nic moc (zlaté a dost kostýmoidní), ale myslím, že kdyby se tyto detaily odpáraly, pořád by zůstaly dost solidní šaty.
Zcela bez rizika pak podle mne byly punk a některé goth věci, doplňky možná byly trochu moc přeslazené, ale rozhodně mějí nádherné, originální kabelky (třeba s tylovou krajkou s hudebními motivy *.*) a boty podobné těm od Ling Lam, ale kvalitu jsem blíže nezkoumala.

Celkový dojem:
Naprosto pozitivní, záleží hlavně na tom, jakým směrem se butik bude dál vyvíjet.

Fotky (zvnějšku vypadá úplně jinak než zevnitř):

Plus malá diskuse na egl:
http://community.livejournal.com/egl/13734915.html


Recenze: Art Box

21. července 2009 v 8:00 | Proxima |  Bytové doplňky - tipy
Art Box

Art Box je poměrně malý krámek hned z kraje Camden Lock, má dva vchody (na každé straně jeden) a jednu prodavačku, která po vás taky čas od času hodí očkem, jestli něco pokradmu nestrkáte do kabelky, košíky nemají.

Ceny:
Spíš vyšší, ale jak u čeho - Sanrio obecně je dost drahé, (a dokonce si myslím, že skutečně prodávají Sanrio a ne padělky), nemluvě o tom, že dovoz z Japonska také není zadarmo, takže ve výsledku bych řekla, že přijetelné.

Výběr:
Široký. Seženete věci hodně sladké a roztomilé, umírněně roztomilé, sweet i gothic, stylizované i detailní. Mají kancelářské a školní potřeby, kuchyňské doplňky, doplňky do koupelny, sladkosti, tašky a další módní doplňky a různé dárkové předměty.

Personál:
Milý, usměvavý, nápomocný a přiměřeně paranoidní.

Platba:
Berou hotovost i mezinárodně uznávané karty, a to již od malých částek, dostanete účtenku a případně i výpis z platby kartou.

Foto:
Bohužel mi bylo povoleno fotit pouze zvenčí.

Camden report obecně

19. července 2009 v 8:00 | Proxima |  Oblečení - tipy
I přes přerušení dopravy v centru kvůli Gay Parade jsem se po více než hodině dostala do Camdenu, vyhlášeného to ráje prapodivných individuí.

No, nechci tvrdit, že mě Camden zklamal, to rozhodně ne - ale jako zas až takový zázrak mi taky nepřišel. I na tržišti, i v těch malých obchůdcích v Camden Lock totiž měli všichni více méně to samé, takže "co kus, to unikát" tam opravdu neplatilo. Spousta věcí tam nebyla drahých . halenky a šaty od 5 do 20 liber, ale problém byl v tom, že když jste se podívali na stylový obchod a krásně naaranžované figuríny, řekli jste si "Páni, to vypadá skvěle!" a pak jste začali do rukou brát jednotlivé kousky... a ony vlastně samy o sobě nebyly nic extra, nemluvě o materiálu a provedení.
To by byla ta indie/vintage část.

Pak tam byla ta černá gothická díra, která byla... no prostě předražená. Tam už se pěkné, originální kousky našly (ačkoliv jste je museli hledat mezi desítkami identických sériově produkovaných korzetů), ale upřímně řečeno, korzet za 150 liber je trochu moc. Myslím, že mít víc peněz, tak stylově bych si tam asi vybrala, ačkoliv mě lehce zklamal dekor obchodů - s gothic by se dalo na interiéru dost vyblbnout, ale málokterý designér/obchod se s tím zatěžoval. Přiznávám, že jsem rozhodně neprobíhala všemi obchody, navíc jejich podrobný popis můžete najít na Sanctuary, takže snad jen toto - v podstatě se daly rozdělit do tří kategorií: Gothic made in China, s rozumnými cenami, olbřímími velikostmi (XS na mě plandalo, a to vážně anorektička nejsem) a líbivými, ale nic moc originálními deesigny, Gothic a la Nosferatu, s nepříliš rozumnými cenami, designy co-se-komu-líbí a nádechem "gothic je už vlastně mainstream" a Gotický design a vintage, s ceenami za které už byste možná koupili světově uznávané značky, zajímavými designy a občas trochu prakticky nenositelné, ale oko těšící.

A nakonec Japanofilní/loli část:
Zas tak moc tam toho nebylo, pár obchodů s komiksy, kde se v rozích krčily i profláknuté manga tituly, pár lolitou inspirovaných svršků v Gothic části, Art Box jenže dostane samostatný článek příště s věcmi od Sanria a podobnými blbůstkami, Angel Pretty spíše zatracovaný než oslavovaný v rámci lolita komunity (též dostane smaostatný článek), a Sai Sai, kde jsem nebyla.

A zde pár děsných fotek, děsných proto, že tam bylo narváno, hlídala jsem si tašku, bylo vedro, děsný provoz, a měla jsem všeho po krk.


Confessions of a shopaholic

17. července 2009 v 15:04 | Proxima |  Černá díra

Ano, Proxima se přiznává, že JE závislá na nakupování, ale zkuste mne pochopit, všude měli SLEVY... i v Harrods a Harvey Nichols; a tomu se přeci nedá odolat!

Za svůj nejlepší úlovek považuji parfém od Gaultiera za 47 liber místo 64, ačkoliv mi způsobil pořádný šok, neb jsem se večer v baru chlubila kamarádkám, otevřela jsem krabici a skutečně začala hrát hudba! Měla jsem v narvaném Harrods pernou chvilku, kdy jsem se rozhodovala mezi touto vůní a Princess od VW, dokonce jsem se ptala slečny, která tam měla na starosti správu vzorků, ale nakonec jsem se přes lákavou cenu (20 liber) i doporučení prodavačky rozhodla tam Princeznu nechat, jelikož podle mne byla zkrátka cítit lacině, a sice by bylo skvělé mít ten úžasně roztomilý set tak levně, ale pochybuji, že bych se navoněná tím parfémem cítila dobře, zatímco ten, který jsme si koupila, za to podle mě vážně stojí.

Úlovek z Art Boxu, hrneček byl ve slevě a já potřebuji nějaký, který si budu moct nechávat ve škole, přiznám se, že moje setkání s Pocky bylo první a asi i poslední, ta druhá sladkost s neidentifikovatelným názvem (pro mne) chutnala o dost líp.

Ano, je to přesně to pravítko, se kterým si tak možná můžete podtrhnout nadpis, ale bylo neodolatelně roztomilé, též z Art Boxu.


Sada dopisních papírů, už jsem se zmiňovala o mé posedlosti hudebními náměty? (Pro rýpaly: Ano, umím číst noty, hraji už 7 let na klavír, takže se nejedná o pouze estetické pózérství), opět Art Box.

Parfémované samolepky, Art Box (některé jsou 3D)

Krabička s mentolkami, Art Box

Část úlovků z mého útoku na Claire's, krom hodinek, ty jsou z Angel Pretty.

Kosmetická taštička s Hello Kitty (jo, kdybyste to náhodou nepoznali) z Angel Pretty

Ta druhá fotka se nechce nechat otočit, AAtP krabička, vyzvedla jsem si ji od přítele jedné lolitky v Brightonu.

Claire's

*_* v Brightonu byla obrovská, levná galanterie... ujel mi zpáteční vlak.

Sice zrovna dvakrát nemiluji ten flakónek, ale líbila se mi ta vůně.

Asi jste si všimli, že jsem sem nacpala jen suvenýry spojené s lolitkou nebo Japonskem, ale sběratelskými kartičkami ze sedmé čady SG-1 jsem se pochlubit musela XD.

Londýn

14. července 2009 v 22:03 | Proxima |  Černá díra
Tak, můžete zahodit černé šaty a přestat ronit slzy, jsem zpět (no dobře, ale můžeete alespoň předstírat, že se vám stýskalo).
Měla jsem se skvěle, škola byla fajn, našla jsem si spoustu nových skvělých přátel, viděla velký kus Londýna a Brightonu, utratila nekřesťanskou sumu peněz za všechno možné, poněkud zocelila své nervy a v pořádku se vrátila.
Jak jsem zocelovala nervy? Tady jest pár neuvěřitelných historek:

Koupila jsem si lístek na Wicked zlevněný z 60 na 45, nechala si ho v divadle ověřit, v den představení přišla, a bylo mi řečeno, že je na jiné představení... takže poté, co jsem si okousala nehty, vytrhala vlasy a vyšlapala důlek do podlahy jsem si koupila nový a ten špatný úspěšně vrátila.

Půl hodiny jsem se snažila vykoumat, jaký lístek je ten pravý pro můj výlet do Brightonu... potřebovala jsem jet přes Londýn, v jakýkoliv čas, a navíc jsem chtěla zpáteční. Nakonec jsem jeden vybrala, koupila a vyrazila. Ovšem v Brightonu, poté, co jsem ho strčila do chřtánu mašiny, mi ho daný přístroj vesele sežral a nevrátil. Z informací mě poslali k pokladně, odtamtud k "asistenční službě" a odtamtud zpět k pokladně, kde mi nakonec bylo řečno, že ten lístek sice stál 30 liber, ale byl jednosměrný. Vytřeštila jsem oči a chystala se omdlít, ale milému pánovi v pokladně se mne zželelo a věnoval mi zdarma lístek zpáteční *wink*.

Ve frontě na London Eye mi ochranka kontrolovala kabelku a vyhodila ven (aniž by si toho ona nebo já všimla) travelcard za 32 liber v půlce týdne.

V hospodě nás otravoval jeden Pákistánec, který byl DOST neodbytný.

A tu jsou fotky (některé):


Nakupovací část příště.


Tři závažná fakta, na která Proxi přišla aneb starosti zoufalé dcery

10. července 2009 v 15:32 | Proxima |  Černá díra
1) Muži vás nikdy nenechají nastavit set top box, DVD přehrávač nebo počítač, jelikož takto komplikované technice rozumí jen oni, ovšem zaboha nejsou schopní zmáčknout "on" na pračce a vysavači.

2) Z příliš dlouhého uklízení vám začne hrabat. Fakt. Dnes jsem se pokusila oluxovat kočku.

3) Neexistují malá zavazadla, jen špatná taktika balení věcí ::píše toto zatímco sedí na pátém páru bot, aby se trochu smrkl::

(BTW, tenhle článek neberte vážně, jednak mi hrabe, jedna jsem potřebovala zaplácnout ještě jeden den)

Hime tričko

8. července 2009 v 15:27 | Proxima |  Oblečení - tipy
No já vím, že ta fotka za moc nestojí >.>

Proxi má nové botičky

6. července 2009 v 15:26 | Proxima |  Doplňky - tipy

Dort co naneštěstí líp vypadá než chutná

4. července 2009 v 7:00 | Proxima |  Černá díra
Táta měl svátek a tak jsem vyzkoušela nový recept... až na to, že ho psal někdo, kdo nejspíš viděl kuchyni poprvé v životě. Takže recept letěl do koše a dprt jsem zaxchránila alespoň vzhledově, jen by mohl být tdochu vláčnější. Moje know how na ty tvary z bílé čokolády? Čokoládová poleva v pytlíku, pečící papír a trocha praxe ::wink::