Princové na bílém koni aneb které druhy žab nelíbat

22. června 2009 v 7:00 | Proxima |  Eseje, názory, polemiky
Ano dámy, pálí Vám to, stále ještě je foťák nepřítomen .

Nebo


Asi se shodneme, že trousení jehlových podpatků při dobíhání tramvaje nebo dušení se jablkem není nejvhodnějším způsobem, jak sbalit nějaké princátko, a draci nám už jaksi vymřeli, nemluvě o tom, že by pravděpodobmě spíš zabil ochránce přírody princeznu, než nějaký statečný princ draka. A skuteční princové zdaleka ty pohádkové nepřipomínají... takže co s tím?
Aneb...
Co by vám Proxima poradila, kdybyste se zeptali... tedy kdyby vás vůbec zajímalo, co si o tom Proxi myslí. (Ale ona by vám to stejně řekla, i kdyby vás to nezajímalo.)

1) "Polib mě, princezno, a stane se ze mě krásný princ, kterému budeš moct po zbytek života vařit, prát, uklízet, stlát a dávat děti," řekl žabák. "To tak," pomyslela si princezna, když si pochutnávala na žabích stehýnkách.
Aneb...
Chceme ho vůbec?
Přeci jen jsem mezi lolitkami spíš v horní polovině věkového průměru a stejně tak moje kamarádky, takže nějaké ty zkušenosti mám. A věřte mi, že se vztahem jsou i problémy. A je jich dost. Samozřejmě, že chození nemusíte brát nijak zvlášť vážně, ale v dlouhodobém partnerském vztahu, po němž asi vesměs naivní dívčiny touží, budete mít zodpovědnost nejen za sebe, ale i za dalšího člověka. Budete muset být tolerantnější, protože si budete bližší než s většinou přátel, a tudíž vznikne i víc třecích ploch. Princ bude mít mouchy, které vás můžou štvát, a i přes zhoršující se kvalitu spermií a moderní antikoncepci se Vám může stát, že s princem budete čekat princátko nebo princezničku... Takže pokud chcete VÁŽNÝ vztah, měly byste na něj být zralé.

2) "Hledám spolehlivého, krásného, chytrého, milého, bohatého, zodpovědného, odvážného, moudrého, vychovaného muže, o mamánky, sexuální loudily, zoofily, fetišisty, metrosexuály, zamindrákované idioty a ajťáky nestojím,..."
Aneb...
Jaký je vlastně náš vysněný princ?
Dokonalí muži možná existují, ale je téměř 100%ní šance, že je nepotkáte. Takže nejlepší je mít seznam priorit, podle nichž potenciálního přítele budete vybírat. Na to, abych věřila na lásku na první pohled a "láska hory přenáší" jsem jednak moc racionální, jednak moc znalá toho, že to moc často nefunguje. Já fandím, jak to můj ex přítel trefně nazval, dohodě o vzájemném soužití. Nemusíte mít na svého prince stejné nároky, jako vaše okolí, ale nějaké byste mít měli. Třeba pro mě je značně důležité, jestli bych si dokázala představit, že s tím člověkem strávím zbytek života a měla bych s ním děti. Podle toho mě pak zajímá, jestli je inteligentní, spolehlivý, zodpovědný, pracovitý, čestný, neagresivní, kultivovaný a vychovaný. Vzhled mě nijak zvlášť nezajímá a asi bych neměla problém odpustit ani nevěru (resp. mě by asi vůbec nešlo o nevěru jako takovou, ale spíš o to, jestli se na něj stále můžu spolehnout, takže nevěra je u mě asi na stejné úrovni jako braní drog a zpití se do němoty, protože nemám ráda lidi, co se neumí kontrolovat). Samozřejmě jsou moje požadavky trochu složitější a ne vše se dá asi dokonale slovně vyjádřit, ale dala jsem je sem jako příklad toho, že s tím mužem budete chodit VY a tudíž záleží jen a jen na tom, co očekáváte vy, ne na tom, co byste MĚLI očekávat.

3) "Miláčku, víš co... to... ono...vlastně... no víš, že jo, to se má... prostě..tak že, však víš."
Aneb...
Když s ním nemůžete mluvit o všem, stojí to za bačkoru.
Myslím, že ve vážném vztahu je důvěra taková, že se ho klidně můžete zeptat na to, aby si udělal testy na AIDS, pokud nejste jeho první, co by dělal, kdybyste otěhotněli, můžete s ním otevřeně mluvit o sexu, svém vztahu a budoucnosti.
Pokud nejste schopní spolu otevřené komunikovat, něco bude špatně.

4) "Vy ho naženete zprava, ty na něj hodíš síť a pak ho odvlečeme tam..."
Aneb...
Aktivní vs. pasivní princezna.
Můj názor je, že aktivní má být slečna tak, aby muži dala dost příležitostí k tomu udělat první krok. S děláním prvního kroku jakožto děvče mám velmi špatné zkušenosti, a to jsem prosím byla úžasně originální a napsala sonet, za který by se nestyděl ani Petrarca. Daný pán měl následně pocit, že jsem mu vydaná na milost a nemilost a nechám si všechno líbit (ne, nebil mě a nezahýbal mi, ale nijak zvlášť si mě nevážil a vlastně ke mně nic moc necítil).

5) "Miláčku, budeme mít následníka trůnu!"
Aneb...
Ano, i vy můžete otěhotnět.
V tomhle prostě buďte opatrné. Nehlásám celibát až do svatby, ale do chvíle, než si jste jisté, že byste zvládli potrat/péči o nečekané dítě i kdyby Vás chlap opustil, ano. 100% účinná antikoncepce neexistuje, a stát se to prostě může.

6) "Aha, a ten drak, co jsi ho teď jel údajně zabít, ti napsal SMS "uz se tesim, kocourku", jooo?"
Aneb...
Žárlení.
Moje motto je důvěřovat a nechtít vědět. (Ale chtít aby princ udělat test, jestli on nechytit nějaký virus, když on muchlat s tím drak XD.)

7) "Vážně nechápu, proč si nemůžeš udělat plastiku, abys vypadal jako Mana, obarvit si vlasy, nosit aristokrata/kodonu/ouji módu a chodit se mnou na srazy!"
Aneb...
Je důležité, jestli vás akceptuje, ale nepředělávejte ho k obrazu svému.
Vy baste taky nechtěli, aby Vás nutil nosit džíny s rozkrokem u kolen a kšiltovku a věřte mi, oblečení ve vztahu fakt není to nejdůležitejší.

 


Komentáře

1 Sabii :) Sabii :) | 22. června 2009 v 10:09 | Reagovat

Moc hezky si to napsala :)..Ja zrovna brouzdam netem a nasla jsem moc hezkou stranku s doplnkama :)...Mozna by se libili i lolitkam :).. http://www.shopsweetandco.com/en/eshop.php

2 Venea Venea | Web | 22. června 2009 v 13:04 | Reagovat

XDD tak takhle už jsem se dlouuho nezasmála XD
velmi vtipně, výstižně napsáno není tam snad kousek se kterým bych nesouhlasila... x3

já mám spolehlivého, krásného, chytrého, milého, skoro bohatého, zodpovědného, někdy až přehnaně odvážného, dejmetomu moudrého, velmi vychovaného ajťáka.... jsem nadmíru spokojená... po třech letech jsem mu udělala vítr v šatníku a ani se necukal, co mu také jiného zbývalo...

3 Lucy Lucy | 22. června 2009 v 15:19 | Reagovat

Skvělý, inteligentně napsaný  článek...  

4 Proxima Proxima | 22. června 2009 v 16:19 | Reagovat

Veni: A kde jsi ho koupila? Já chci taky jednoho! XD. Ale fakt je, že s jedním skoro IT cvokem (inženýr elektroniky nebo cože to) mám pozítří rande... XD

5 Dollie* Dollie* | Web | 22. června 2009 v 17:43 | Reagovat

"Ale chtít aby princ udělat test, jestli on nechytit nějaký virus, když on muchlat s tím drak XD."
Nad tímhle se chlámu ještě teď :D:D:D:D:D:D

6 kk kk | E-mail | Web | 23. června 2009 v 12:32 | Reagovat

Výborně napsaný a výstižný!

7 Venea Venea | Web | 23. června 2009 v 18:36 | Reagovat

Proxima: on si koupil mě x3 za jednu růži, polibek a galantní chování o^_^o

8 kaja-chan kaja-chan | Web | 31. července 2009 v 20:22 | Reagovat

ale uznej, jak by bylo krásné, kdyby jsi mu malovala linky, stíny,.. bylo by to kawaiiiii! x3

9 Nex Nex | 20. února 2011 v 23:20 | Reagovat

[8]: Tak já znám černé prince, co s tím naopak pomáhají svým přítelkyním, v některých případech přítelům. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama