Úvod

30. dubna 2009 v 22:54 | Proxima |  Loli on a budget
Co si budeme namlouvat, lolita prostě do peněz leze stejně jako ostatní styly, ne-li víc. A vzhledem ke stále nižšímu věku dívek, si myslím, že spousta z nich řeší problém, jak sehnat lolita oblečení levně, protože:
1) Značky jsou drahé
2) České značky nejsou tak drahé, ale pořád to něco stojí (což je, třeba u mě, dané tím, že jednak si krom materiálu účtuji i něco málo za práci, ale hlavně se snažím používat co nejkvalitnější materiály a rozhodně si nemohu dovolit věci na prodej třeba přešívat nebo používat krajku po babičce).
3) V obchodech jako HM apod. se sice dají sehnat občas lolita věci, ale jednak ani tyhle obchody nepatří mezi ty nejlevnější, jednak dost často materiály a tvary neodpovídají zcela loli standardu.
4) Neví, jak ho vyrobit...

A právě kvůli tomu jsem se rozhodla vytvořit rubriku s podrobnými návody na šití loli oblečení, podle kterých to zvládne opravdu každý.

Na úvod pár základních tipů:
- Látky seženete levněji v menších galanteriích než ve velkých nákupních centrech jako je v Praze třeba Kotva nebo Tesco.
- Látky až tak drahé nejsou, co zvyšuje cenu jsou krajky. Vyplatí se oběhat město a najít galanterky, kde občas mají výprodeje - povedlo se mi takhle najít krásné jemné bavlněné kraječky za 1Kč/metr.
- Občas můžete koupit stejnou látku levněji, když už je toi zbytek, než když je jí ještě plná role - dobře prohlížejte celý obchod.
- Nezapomeňte počítat s náklady na nitě, zipy, gumičky, knoflíky...
- Dobře si rozmyslete, do jakého stylu si chcete ladit šatník, ať nskončíte jako já XD. Pokud plánujete nosit více lolita stylů, snažte se pořídit si první kousky neutrálnější, takové, které půjdou ke všem (klasický příklad: černá sukně - classic, goth, egl, punk...).
- Číhejte na sezónní výprodeje - bavlny jsou lvnější koncem léta, zimní a společenské látky zase na jaře - obměnují se sklady.
- Přešívejte - ideálním materiálem jsou obyčejná trička, košile, šaty ze secondhandu...
 


Komentáře

1 Hime Hime | 1. května 2009 v 10:02 | Reagovat

Hurá! Jsem ten příklad, který si loli věci nemůže nějak dovolit a když už, hrozně váhá jestli to koupit nebo ne, jestli se neobjeví něco, co by chtěla víc :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama