Mýdla

15. dubna 2009 v 9:52 | Proxima |  Kosmetika - návody
Ehm, přiznávám bez mučení, že tohle jsou první mýdla, která jsem kdy vyrobila, takže psát návod možná není úplně nejlepší nápad, ale co, dělala jsem to intuitivně a vyšlo to (intuitivně = přečetla si návod (navíc v němčině), usoudila, že na jeho dodržení nemá podmínky a udělala to po svém).

Materiál:
Mýdlová hmota - koupíte v uměleckých/kutilských potřebách v sáčku, orientujte se podle gramů - objem je velký, když to jsou pilinky, až se to roztaví, nezbude z toho skoro nic. Když neseženete v Čechách, přes net nebo v Německu určitě.
Vonné silice - já měla jednu rovnou přibalenou, obecně si dávejte pozor, aby to nebyl olejíček do aromalampy, který se nesmí používat na kůži, a aby jí nevadilo teplo.
Barviva - zvláštní na mýdla, dají se míchat stejně jako třeba tempery - takže Vám stačí 3 základní barvy.
Případné věci, které budou mýdlem zalité - sušené květiny, látkové ozdoby, kousky lufy, koření, různé koupelové doplňky...
Menší hrnec který už na vaření jídla nebudete používat (anebo máte rádi mýdlovou příchuť)
Formičky - nejlépe se osvědčily alobalové košíčky na pralinky nebo můžete použít speciální - musí vydržet teplo kolem 80°C, ještě lépe var vody
Dřevěnou špachtli
Plotnu nebo mikrovlnku

Postup:
Nasypte hmotu do hrnce a nechte rozpustit v mikrovlnce nebo na plotně, snažte se nenechat mýdlovou hmotu vybublat. Míchejte tyčinkou. Po roztavení stáhněte teplotu, přidejte vonnou silici a případně barvivo, dobře rozmíchejte. Barvivo je hodně koncentrované, takže pokud chcete růžovou místo červené, kapejte po mini kapičkách.
Nalijte do formiček, do kterých jste si předtím třeba připravili různé věci, které po zatuhnutí pochopitelně v mýdle zůstanou. Pozor, lehké věci mají tendenci vyplavávat na povrch!
Nechte DOBŘE A DLOUHO ztuhnout a vyklopte - půjde to ztuha, alobalové formička sundáte tak, že prostě budete jejich stěny odlupovat, ze zvláštních formiček top dostanete stejným způsobem jako sádrový odlitek, jen to bude trochu déle trvat.
Nechte doschnout na vzduchu.

Tipy:
-Zbytek mýdlové hmoty z hrnce dostanete nejlépe tak, že do něj napustíte vodu a necháte ji hodně ohřát, ale ne vařit - pak to dojdete vylít někam do odpadu (ne kuchyňského ane do záchodu), v případě nutnosti opakujte.
-Mýdla zůstanou trochu mazlavá, tak je nepoužívejte k provonění prádla XD.
 


Komentáře

1 Tenshi - Angelika Tenshi - Angelika | 16. dubna 2009 v 13:46 | Reagovat

Moc se mi to líbí! :-)) Zrovna nedávno jsem na Fleru objevila při hledání víl ( :-)) ) tohle mýdlo http://www.fler.cz/zbozi?id=194155 a s úžasem jsem zjistila, jak může být mýdlo i hezké (nejen voňavé :-D ) Ale ta Tvoje mýdla jsou kouzelná!!! ..budu to muset někdy zkusit... Je to skvělý nápad na dárečky! :-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama