Tipy pro volný čas pro...

18. března 2009 v 19:04 | Proxima |  Lifestyle

(Hime)Gyaru s


Na úvod bych jen ráda zdůraznila, že styl, který nosíte, nemusí žádným způsobem ovlivňovat Vaše chování, natož volnočasové aktivity. Následující výčet je INSPIRATIVNÍ a vychází z toho, co si lidé obvykle pod pojmem "(hime)gyaru" představí, rozhodně se nejedná o aktivity povinné či jediné správné


Návštěva výstavy moderního umění nebo fotografií
Ačkoliv já sama velkým fanouškem většiny moderního umění nejsem, je mnoho lidí, kteří je preferují před tím klasickým a tradičním. U moderního umění platí dvojnásob "dvakrát měř, jednou řež", ale podaří - li se Vám najít talentovaného umělce a dobře udělanou expozici, můžete si kromě spousty zábavy a předvádění své nejnovější módní kreace také užít také získání nové perspektivy, z níž je možné hledět na náš svět.

Kurzy tance
Gyaru jsou proslulé trávením spousty večerů po tanečních klubech - ať už diskotéky vymetáte nebo ne, tanec, a je jedno jaký, Vám zladní pohyby, vylepší figuru a dodá sebevědomí.

Kurzy oděvního náívtrhářství/šití/pletení/háčkování/korálkování,...
Gyaru oblečení není levnou záležitostí, pravděpodobně ani nikdy nebude. Umět si proto navrhnout a ušít vlastní šaty je proto značnou výhodou, nemluvě o jedinečnosti takového kousku a Vaší pýše, že jste byly tak šikovné. V zahraničí dokonce existují i kurzy vyrábění kabelek a bot . Navíc si dobře procvičíte prostorovou představivost. Celkem schůdnou variantou je i samostudium dle internetu a publikací.

Kurz vaření (neobvyklých či zahraničních) jídel/míchání koktejlů
Podle časopisů i mé osobní představy k dívčím gyaru schopnost vařit zkrátka patří, nemluvě o jejích značných výhodách (jíst týden střídavě míchaná vajíčka a polévku z prášku je na ). Běžně se dělají kurzy přípravy sushi, ale jsou drahé a snadno si přípravu můžete nastudovat z knih či internetu. Pokud se naučíte míchat koktejly, pravděpodobně se stanete nejoblíbenějšími hostitelkami v okolí a až dostanete na nějaký chuť, nebudete muset popíjet oblíbený drink v prostředí zakouřeného klubu.

"Čaj o páté"/Coctail party
Přestože se čajové dýchánky spojují více s lolitkami, není žádný důvod je zcela vyškrtávat z volného času (hime)gyaru. Navíc se dá čaj nahradit čímkoliv jiným @wink@. Ne vždy má člověk chuť vyrazit s přáteli ven a setkání u někoho doma má také své kouzlo - jste ve známém prostředí, můžete se bavit, jak chcete - zkoušet šaty a make-up nebo diskutovat o válce na Blízkém východě, literatuře a politice (normální skupina dívek zvládne s přehledem všechno za slabé tři čtyři hodinky ). A i kdybyste se k té politice už nedostaly, to, že se jedno odpoledne bavíte o "povrchních" věcech z Vás pipinky nedělá, každý někdy potřebuje oddech. Většina předních manažerek i vědeckých pracovnic ráda nakupuje a kombinuje oblečení a mají šuplíky plné make-upu, a jelikžo jsou většinou vdané a mají děti, pochybuji, že by se svými přítelkyněmi řešily marketing XD.

Výlet mající za cíl podpořit ekonomiku zruinovanou krizí a trochu poznat jinou zemi
I když záleží na Vašich nárocích, jedná se spíše o dražší záležitost. Jste - li dostatečně staré (nebo máte-li benevolentní rodiče), vyražte na víkend (nebo i déle) do jiné země - nemusí to být zrovna Japonsko nebo Korea, Německo, Rakousko a Francie jsou také úžasné země.
Výlet za hranice si užijete z mnoha důvodů:
- Jste turistky - je normální, že fotíte každý kostelíček (nejlépe s Vámi v nových šatech v popředí), smějete se na celé kolo, můžete komentovat co chcete, jelikož Vám lidé nerozumí (ale v Německu pozor XD), pokud uděláte nějaké faux pas, není to tak strašné...
- Ráno máte spoustu času se vypravit a nasnídat, protože před devátou neotvírá nic a před desátou jen málo co, snídaně v hostelech (což je nejlepší místo k bydlení) jsou dobré, bohaté a máte na ně moře času...
- Můžete nasávat atmosféru jiné země z mnoha zdrojů - kulturních památek, jiného zboží v obchodech (větší výběr ve všem - například v Berlíně mají v Galerii Kaufhof pět regálů s Hello Kitty, v LaFayette módu a kosmetiku světových značek a luxusní delikatesy, na AlexanderPlatz ohromný Asia Supermarket...) i lidí.
- Pokud nejedete s rodiči (nebo jedete se spřátelenou rodinou a po městě už si chodíte jen bez dozoru), můžete si program skládající se z kultury, nákupů a jídla sestavit podle sebe - obvykle převažují druhá a třetí položka XD.
- Získáte větší přehled a otrkáte se.
- Na dovolené máte tendenci dopřávat si větší luxus - takže si v LaFayette klidně koupíte ten předražený sýr, protože chutná úžasně, večer si připlatíte tři Eura za drink, abyste si ho vypili s výhledem na Sony Centrum nebo v televizní věži, v Paříži si možná zajdete koupit nějakou drobnost k BTSSB... 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama