Basket s nalepovacími nehty a japonské XXS aneb sport, hubnutí a všechno kolem část II.

30. ledna 2009 v 12:05 | Proxima |  Lifestyle
Hubnutí
"Hejbat se a nežrat" XD
Ale teď vážně.
Hubnutí je v podstatě špatný název. Pokud nemáte takovou nadváhu, že Vás na ni upozorňuje i obvodní lékařka a výrazně neomezuje Váš život (ne, to že nedopnete 34 není výrazné omezování života, omezuje Vás až když se Vám začne bortit klenba nohy a budete mít další zdravotní problémy), potřebujete nikoliv zhubnout, nýbrž zpevnit povolené svaly a nanejvýš trošičku omezit fastfood a sladkosti.

Samozřejmě záladem všeho je pohyb (viz první část článku), strava (pokud je plus minus vyvážená) až tak moc ne.

Nejdřív si ale uvědomte pár věcí:
- Japonky měří obvykle pod 160 cm a mají malá prsa.
- Máte potenciál ty centimetry vůbec shodit? Kupte si nerozšiřující zrcadlo a zamyslete se.
Možná Vám přijde, že máte širší boky - ale fakt na nich máte tuk? Pravděpodobně ne a trčí Vám tam pánevní kost, jelikož ji prostě máte širší. Zase máte pravděpodobně plochý zadek (pokud ne, dá se to cvičením změnit). Naopak, pokud máte zadek spíš trochu vypouklý, nemáte zas nejspíš ty široké boky (příroda je docela spravedlivá). Ale i tak to cvičení na hýždě není k ničemu. Máte přes boky 1OO? Tak asi těžko budete mít pas 60, protože normální rozdíl mezi pasem a boky (pokud máte plus minus postavu typu přesýpacích hodin) je max. 30 cm. Máte přes prsa 95cm? Tak zase asi musíte mít i odpovídající tvary níže. Nazepomeňte, že při hubnutí první mizí tuk z prsou... tak si rozmyslete, které tvary se Vám (a příteli) líbí víc.
Z boků a zadku normální velikosti Vám prostě nikdy nebudou trčet nohy jako hůlčičky.
- Modelky tvoří možná setinu promile lidské společnosti (i ty japonské), která se narodila s určitými předpoklady. A většinou nejsou hezké. Mívají nevýrazné obličeje (aby mohly předvádět hodně stylů), malá prsa (tak se na některé podívejte, občas mají postavu jak prepubertální kluci) a hubnou tak možná tím šíleným stresem, co je kolem nich.

Jídlo
Počítám, že se se mnou možná budou někteří hádat (ale nezapomeňte, mám na komentáře tlačítko "delete", tak se hádejte slušně a věcně), ale myslím, že dokud rozumně sportujete, jídlo až tak velkou roli nehraje. Neznám nikoho, kdo by denně obědval ve fastfoodech a po nocích do sebe házel dorty jak na běžícím páse a to, že v neděli máma uvaří tvarohové knedlíky, ve škole si po obědě koupíte pytlík želé a v kině si dáte colu Vám s postavou nic moc neudělá.
Takže drastické diety a vůbec jakékoliv diety jsou blbost, zbytečné sebetrýznění a navíc Vám mohou zničit spoustu orgánů, zhoršit imunitu a rozhodit metabolismus. Neznám totiž žádnou dietu, která by zachoávala vyváženost stravy.
Nejvíc o výživě se totiž nedozvíte z časopisů, ale ve škole. Rodinná výchova, biologie a chemie Vám dají přesně ty informace, které potřebujete. Sacharidy rychle dodávají energii (bez ní nemůžete sportovat a formovat ty povolené svaly), v tucích se rozpouští vitaminy (proč si myslíte, že lidé v chudých zemích mají tak šílené zdravotní potíže, i když se třeba rýže geneticky modifikovala tak, aby obsahovala i vitamin A? Nemají peníze na tuk (máslo, olej), který by mohli jíst, aby se v něm vitamin rozpustil) a ta úžasná vláknina je absolutně nestravitelná, takže Vám sice pročistí trávicí trakt, ale nezískáte z ní žádné živiny ani energii, tudíž nahradíte - li pečivo knäckebrotem, je to na nic.
Z čehož plyne, že jíst musíte všechno. Všichni známe tu pyramidu s procenty různých typů potravin, které bychom měli za den sníst, a ta je vcelku dobrá a rozumná.
Ale není nutné panikařit, že jste snědli tabulku čokolády. Pokud se soustavně nepřejídáte, nic se nestane.
Myslím, že většina z Vás má jídelníček docela vyvážený a skutečně je důležitější, jestli je v něm dost ovoce, zeleniny, mléčných výrobků a máte z něj dost energie na Váš každodenní provoz, než to, kolik kalorií do sebe dostanete.
Tak se proboha přestaňte trápit a starejte se o zábavnější věci, než jsou míry. :wink:
 


Komentáře

1 Papaver Papaver | Web | 2. února 2009 v 9:59 | Reagovat

Mám tu smůlu, že jsem se narodila s problematickou štítnou žlázou T_T

2 lady Christine lady Christine | E-mail | 3. února 2009 v 22:08 | Reagovat

Dám si Mekáč, ne že ne :P

3 laira laira | 11. února 2009 v 0:04 | Reagovat

hmmm máš pravdu ty diety jsou fakt na dvě+ všci na to abys nemohla žrát nic dobrýho a na to abys pořád kupovala čaje na hubnutí a takový věci který stejně nepomůžou takže jíst zdravě ale nepřehánět to

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama