Basket s nalepovacími nehty a japonské XXS aneb sport, hubnutí a všechno kolem část I.

29. ledna 2009 v 21:17 | Proxima |  Lifestyle
Já osobně mám ze sportu horší noční můry než z hororových filmů, marně se už od prváku pokouším získat uvolnění z tělesné výchovy (chápete, že mít špatnou prostorovou orientaci, potíže s kotníky kvůli tancování a tři dioptrie nestačí?) a oplakala jsem, že i budoucí genetici jsou nuceni si k molekulární biologii přibrat ještě nějaký odporný pohybový předmět.
A pak znám lolitky, které chodí třikrát týdně hrát fotbal nebo gyaru so závodně (a rády) plavou.
A pak jsou holky, které by proti sporu až tak moc neměly, kdyby při tlocviku ve škole nemusely měnit svoje krásné šaty za vytahané tepláky a seprané triko.
A všechny holky chtějí být štíhlé (často i když jim to moc sluší tak, jak jsou).
A tak mě napadlo, že bych mohla dát pár tipů i na toto téma *wink*.

Sport

1) Nesnáším sport, ale chci mít hezkou postavu a neomdlít po dobíhání třiceti metrů na bus
Předem bych Vás ráda upozornila, že obvykle moc neprochází uvolnění ze školního tělocviku a zároveň praktikování sportu ve volném čase, pokud hrozí, že Vás u toho někdo uvidí. Na druhou stranu, tělocviky na mojí škole mají tu výhodu, že často odpadají a docházka se až tak smrtelně vážně nebere (noste včas omluvenky a tvařte se, že Vás to strašně mrzí).
A pokud sport opravdu nenávidíte, nesportujte, ale pouze pokud Vám nevadí, že Vaše postava a kondice půjdou od deseti k pěti a Vaše obvodní lékařka si bude dělat starosti o Vaše zdraví.
Mnohem lepší je (mluvím z vlastní zkušenosti) si najít sport, který je třeba netradiční, ale bude Vás bavit.

Tipy na sporty, při nichž neztratíte tvář, jsou elegantní a zábavné:
a) para para dance
Jelikož jsme tu všichni cvoci do Japonska, začínám stylově *wink*. Para para je tanec, který v Japonsku tancuje mládež v klubech nebo na ulici a sestává z přesného sledu pohybů (pro každou skladbu je jiná sestava), jež se po nějakých dvaceti sekundách opakují od začátku. Para para se obvykle tanší synchronizovaně ve skupině. Vzhledem i námahou to připomíná méně náročný aerobik.
Kde se mu věnovat: Doma nebo na školním hřišti. Kurzy ani kluby zatím neexistují. Můžete najít návody na youtube nebo si přes internet (livejournal, Amazon nebo eBay) koupit výukové DVD.

b) DDR, Stepmania,...
Pokračujeme ve stejném duchu. DDR a jeho deriváty se skládají z taneční podložky se šipkami a z počítačového programu, kde máte spoustu písniček (z netu si jich zdarma můžete stáhnout několik set) s vymyšlenými kroky, které Vám ukazují šipky na obrazovce. Máte na výběr asi z 30ti obtížností. Já osobně (poté, co jsem kvůli nohám musela přestat s irskými tanci) preferuji právě tento pohyb, protože příslušenství je skladné (podložku naskládáte do krabice, notebok zaklapnete a strčíte do šuplíku), tancuji na sice lehce dementní, ale líbivou hudbu, aniž bych se musela zatěžovat vymýšlením kroků, neb je ukazují šipečky (skvělá relaxace, když se Vám nechce myslet), krom šipek mi na monitoru běhá relativně esteticky uspokojující pozadí, které dodává celé záležitosti na dynamice. Vřele doporučuji!
Kde se mu věnovat: Doma XD.

c) ostatní japonské věci:
-Kendo
Jen pro silnější povahy. Já ho osobně nezkoušela, ale moje kamarádka ano a ačkoliv ona byla nadšená, já bych asi běžný trénink nepřežila. Rozhodně to není sport pro lenochy nebo jemné dívenky... před přihlášením se doporučuji dohodnout si ukázkovou hodinu.
Kde se mu věnovat: Minimálně v Praze je spousta klubů, kde se učí.

-Tanec
Viděla jsem jen na videu a vypadá elegantně, ale bližší info nemám...

d) jakýkoliv jiný tanec
Doporučuji sólový nebo v nějaké moderní tanční skupině, jelikož partnery pro taneční je nutné vyvažovat zlatem.
Kde se mu věnovat: Myslím, že je spíš problém na taneční kurzy nenarazit XD.

e) rope skipping
Podle mě šílené mučení (aneb jak se nám výraz "flagelanti" během tělocviku dostalo do slovníku ani jsme nevěděli jak), ale někoho to může bavit (šílené trenérky). Jedná se o skákání přes švihadlo s různými triky (občas gymnastickými) do hudby.
Kde se mu věnovat: Určitě to má taky kluby... zkuste vyhledat jistou blondýnu na Fakultě TV, která ho miluje... pokud projevíte zájem, bude milovat i Vás.

f) moderní gymnastika
Asi budete mít problém s tím, že už jste staré (ale ano, já byla stará už když jsem s tím začala v šesti) a kluby nebudou zrovna nadšené, ale zase peníze jsou důležité a pokud nebudou mít narváno, nejspíš Vás přijmou. Moderní gymnastika se od klasické liší tím, že je víc taneční a místo šílených prostocviků děláte různé hezké triky se stuhou, kužely, švihadlem, míčem či obručí a třeba kotouly nebo hvězdy.
Kde se mu věnovat: Kluby.

g) účelné posilování
Nasbírejte dost ženských/dívčích časopisů/článků na netu, vyberte cviky, které Vám připadají proveditelné, vystříhejte je a nalepte na A4. Máte vlastní cvičební plán. Pokuste se najít cviky na všechno potřebné: držení těla a posilování zádovách svalů, posilování břišních svalů (i těch šikmých), dobré jsou i cviky na hýždě a stehna. S lýtky to nepřehánějte, mě moje "svalnatá" lýtka (po čtařech letech irských tanců) pěkně štvou. Pas dobře tvaruje točení obručí kolem pasu (můžete si k tomu pustit hudbu, aby to nebylo tak nudné). Nezapomeňte se předcvičením rozehřát a protáhnout a protáhněte se i po skončení cvičení, aby Vás svaly pak nebolely. Během cvičení pijte neperlivou a neslazenou vodu (můžete do ní kápnout citron nebo přidat mátu - pokud nemáte nízký tlak) nebo studený zelený čaj (domácí, ne tu sladkou břečku).

2) Proti sportu nic nemám, ale chci pořád vypadat pěkně
No dobře, možná jsem marnivá, ale za nic na světě bych nesportovala v děravých teplácích a triku XXXXXL. Neříkám, že kdo to dělá, je špatný, ale tenhle článek je pro lidi, kteří to vidí stejně, jako já.
Určitě někdy v budoucnu vytvořím i návody na šití/přešívání stylového sportovního oblečení a najdu nějaké obrázky.

Na úvod jen toto: krása nekrása, sundejte si VŠECHNY šperky i hodinky. Jednak se Vám nezničí, jednak si neublížíte (co Vám asi s boltcem udělá náušnice, která se zahákne za voleyballovou síť a vy běžíte dál?) a hlavně neublížíte nevinným civilistům okolo (ano, už jsem měla možnost plakat nad spoustou škrábanců od prstýnků mých spolužaček). A snažte se vyhledávat materiály s co největším podílem balvny.

Lolitky:
To mají trochu těžší.
S tričem to ještě jde. Stačí vzít nějaké vyřazené (třeba proto, že už trochu ztratilo barvu) z běžného šatníku, případně si koupit nějaké s roztomilým potiskem (no, ale asi nemusíte to za 8000 yenů od Baby). Pokud nemáte štěstí při nákupech, doporučuji následující: Kupte pastelové tričko v obchodě a buď si v galanterie kupte nějakou roztomilou aplikaci (našívací/nažehlovací), nebo sežeňte speciální fólii do inkoustové tiskárny, kterou si můžete potisknout vlastním obrázkem a pak přežehlit na tričko (ale pozor, nkěteré fólie jsou dost nekvalitní a po nažehlení Vám na prsou udělají plastovou vsadku). Doporučuji spíš krajky prádlové a pružné (omlouvám se za terminologii, ale jednou tomu prodavačka říkala pružná krajka, podruhé prádlová gumička O_o, tak si vyberte), bavlněných je škoda navíc nejsou moc praktické, silonové by zas nebyly moc příjemné.
S kalhotami už je to těžší. Mě se jakonejlepší nápad zdají šortky... jeden čas jsem uvažovala o jisté inspiraci bloomers, ale pak jsem tento nápad zvarhla, protože bloomers vážně hodně připomínají prádlo a mohlo by to vypadat, že jste si zapomněli těocvik doma. Takže jsem místo toho vymslela variantu se spodním lemem nohavic obšitým rolovacím stehem na overlocku tak, že okraj při šití hodně napínáte (vzniknou takové ty roztomilé vlnky). Na jednu nohavici bych pak teba dala nějako uroztomilou aplikaci nebo nášivku a pokud v pase budete mít krom gumy i šňůrku, můžete místo ní použít stuhu.
A headdress sice není ideální ozdobou, ale gumička s mašlí nebo roztomilé sponky jsou praktické a hezké.
U tenisek lze vyměnit tkaničky a třeba je i pomalovat vhodnými barvami.(Hime)gyaru
To má jednodušší. Respektive má větší šanci sehnat něco v běžných obchodech. Stačí jakékoliv roztomilé nebo naopak roztomile-sexy (viz leopardí potisky a trocha krajky) trička (mrkněte na návod pro lolitky). Ale zase to se zdobností nepřežeňte, abyste nevypadali, že na sobě máte civilní šaty. Co se spodku týče, připadá mi, že nejlepší jsou buď roztomilé šortky nebo i dlouhé tepláky, ideálně jednobarevné (minimálně bez kontrastních bílých pruhů po stranách) s podobným střihem jako mají zvonové džíny (= bokové, obepínající zadek a steha a rozšiřující se od kolem dolů). Není problém je vylepšit nažehlovacími kamínky nebo aplikacemi.
Dlouhé vlasy buď stáhněte čelenkou nebo je vyčešte do vysokého culíku s nějakou hezkou gumičkou. Krátké vlasy buď také můžete stáhnout čelenkou či sponkami nebo je nechat, jak jsou. Pokud se při tělocviku nepřetrhnete, pravděpodobně Vám i vydrží natužený účes.
Hezké tenisky se dělají, ale nezapomeňte, že ty, co se prodávají mezi balerínkami a dalšími normálními botami nejsou na sport vhodné. fakt si vylezte ještě to jedno patro do sportovní sekce.
 


Komentáře

1 Veni-chan Veni-chan | Web | 31. ledna 2009 v 12:11 | Reagovat

tak Stepmanii mám ale zatím msuím "šipkovat" jen prstama XDDD snad se to brzo změní xD

2 Sandie Sandie | 31. ledna 2009 v 15:54 | Reagovat

Aaah, kendo :D Škoda, že jsem s tím musela kvůli škole přestat, ale není všem dnům konec! Vřele doporučuji.

3 lady Christine lady Christine | E-mail | 3. února 2009 v 21:57 | Reagovat

Judo a ju-jutsu 4ewa už přes 9 let XD

4 Bafuš Bafuš | 26. srpna 2009 v 11:04 | Reagovat

Já si myslím že normální procházka je nejlepší každej den se jít ven tak na 1hod projít je vpoho zpevní to svaly takže se vytvaruje postava
můžu doporučit.

5 ManonkaA ManonkaA | E-mail | 21. června 2012 v 20:21 | Reagovat

Mrkla jsem na para para dance
Docela mě to zaujalo :-) Hodně se zabívám různými druhy tance, spíše nemoderními, a tento vypadá jako neůnavná dobrá zábava. Jiný pohled na disco :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama